Autor Wątek: Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!  (Przeczytany 4652 razy)

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!
« dnia: 2012-09-06, 10:51:04 »
Wszyscy trąbią o umowach śmieciowych ale nikt nie mówi o śmieciowych pracownikach .W ciągu jednego roku, odeszły od nas trzy kosmetyczki zatrudnione na umowę o pracę na czas określony . Wszystkie według jednego scenariusza : pierwsze zwolnienie lekarskie na trzy tygodnie,później na miesiąc i umowa wygasa . W sumie popracowały po trzy tygodnie , a my przez 6 tygodni wypłacamy zasiłek chorobowy ,czyli jedna wielka strata.
Zycie weryfikuje zaufanie do ludzi i teraz chcemy zatrudnić kolejną . Jaka umowa jest możliwa według prawa, w naszym zawodzie? Umowa o dzieło ,umowa zlecenie? Chcemy wynagrodzić za pracę a nie tylko dokładać do kogoś i utrzymywać socjalne roszczenia .

Offline KlaudiiS

  • Moja praca - moje hobby
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • "Kosmetyka - filozofia kobiet. "
Odp: Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-29, 10:43:31 »
jeszcze pytanie dlaczego te kosmetyczki odchodzą tak szybko?


Zawsze można zatrudnić na okres próbny 3 miesiące na umowę zlecenie, a później przejść na umowę o prace.

Sama teraz jestem zatrudniana i spotykam się z bardzo nieprofesjonalnym podejściem do pracownika i jestem tym bardzo rozczarowana.

Jeżeli chcesz być fair spokojnie można w ten sposób proponować pracę.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-29, 10:46:02 »
Wiele osób nie sprawdza się w zawodzie i gdy praca się nie podoba wykorzystuje zwolnienia lekarskie.
Prowadzone są prace aby od pierwszego dnia za chorobowe płacił ZUS.

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-12-19, 09:28:57 »
jeszcze pytanie dlaczego te kosmetyczki odchodzą tak szybko?


Zawsze można zatrudnić na okres próbny 3 miesiące na umowę zlecenie, a później przejść na umowę o prace.

Sama teraz jestem zatrudniana i spotykam się z bardzo nieprofesjonalnym podejściem do pracownika i jestem tym bardzo rozczarowana.

Jeżeli chcesz być fair spokojnie można w ten sposób proponować pracę.
Dlaczego odchodzą? Już teraz wiem , bo są pokoleniem roszczeniowców , te same pracownice ,pracując w następnych miejscach,postąpiły identycznie , po małym śledztwie ,wyszło że przed nami podobnie .
Jedynym wyjściem,jest przed przyjęciem do pracy zadzwonienie do poprzednich pracodawców i dopytanie się. Świadectwo pracy nic nie mówi , a jak chce się coś przemycić w nim,to PIP i Sąd Pracy nakaże korektę.

Offline wkautzer

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zatrudnienie pracownika -umowy śmieciowe ?!
« Odpowiedź #4 dnia: 2023-12-18, 13:22:52 »
Wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich doprowadziło do prawdziwej rewolucji na rynku usług medycznych. E-zwolnienie możesz otrzymać podczas wizyty stacjonarnej lub w trakcie teleporady z wybranym specjalistą. L4 online działają na dokładnie takiej samej zasadzie jak tradycyjne zwolnienia papierowe.