Autor Wątek: wykladowca w szkole policealnej  (Przeczytany 10692 razy)

Gość

  • Gość
wykladowca w szkole policealnej
« dnia: 2006-07-27, 15:01:27 »
Mam pytanie, czy któras z Was nie orientuje sie moze jak to jest z wykładaniem w szkole policealnej? Czy ja jako kosmetolog musze juz wczesniej miec ukonczony kurs pedagogiczny, czy to dopiero szkola mnie na niego skieruje? Bo ja jak sie pytalam u siebie w szkole instruktorek to mowily, ze to niby szkola kieruje na taki kurs ale nie jestem co do tego w 100%  pewna. Prosze o pomoc!

Gość

  • Gość
wykladowca w szkole policealnej
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-27, 23:09:59 »
z tego co ja się dowiadywałam, bo też chcę uczyć w szkole, to trzeba mieć skończony kurs pedagogiczny. I inny jest kurs jeśli chcesz uczyć tylko kosmetologii i inny jak i kosmetologii i pracowni kosmetycznej chcesz uczyć (jest dluższy). Ale to niekoniecznie szkoła Cię tam wysyła, załatwiasz we własnym zakresie.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
wykladowca w szkole policealnej
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-28, 07:05:02 »
a ja znam osobę, która ukończyła licencjat w szkole i teraz w niej uczy pracowni, nie ma kursu, a dopiero wybiera sie na studia magisterskie pedagogiczne ;)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
wykladowca w szkole policealnej
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 20:34:45 »
W świetle nowych przepisów to dyrektor szkoły decyduje o uznaniu kwalifikacji zawodowych do nauczania. Wszystko więc zależy od osoby, która Ciebie zatrudnia. Niektórzy chcą osoby tylko po kursach czy studiach pedagogicznych, inni zatrudniają pod warunkiem, że taki kurs czy studia rozpoczniesz.

Achika

  • Gość
wykladowca w szkole policealnej
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-23, 22:16:18 »
linek...pani ktora wyklada u mnie pracownie kosmetyczna , skonczyla ta sama uczelnie co ja i wlasnie robi magistra na UAMie ...moze to ta sama osoba?:))

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
wykladowca w szkole policealnej
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-23, 22:59:36 »
Przepisy uległy zmianie. Od stycznia 2007, aby prowadzić wykłady oraz zajęcia praktyczne osoba musi ukończyć studia kierunkowe (tudzież kosmetologie), a także uzyskać tytuł magistra (kierunek studiów nie istotny). Większość dyrektorów placówek dydaktycznych życzy sobie również, aby osoba prowadząca zajęcia ukończyła studium pedagogiczne bądź podyplomowe studia pedagogiczne, osoba chcąca uczyć musi mieć wyrobione 330 godzin pedagogiki, psychologii oraz metodyki kształcenia zawodu + wykłady dodatkowe i seminaria oraz praktyki zawodowe. Kursy pedagogiczne najczęściej nie proponują wystarczajacej ilości godzin wymagagnej przez Kuratorium Oświaty i obecnie nie są brane pod uwagę. Pracodawca rzadko kiedy pokrywa koszt nauki, ponieważ może sobie znaleźć kogoś kto ma pełne uprawnienia pedagogiczne, ilość osób chcących uczyć w szkołach stale rośnie i nie tak łatwo znaleźć w tym zawodzie pracę.  Studia podyplomowe trwają 4 semestry (3 semestry wykładów i 1 semestr praktyk organizowanych we własnym zakresie), koszt: 1,500 - 2000,- za cały okres nauki.