Autor Wątek: Gabinet w mieszkaniu  (Przeczytany 37569 razy)

Gość

  • Gość
Gabinet w mieszkaniu
« dnia: 2005-05-12, 09:20:25 »
Witam serdecznie, zamierzam otworzyc wlasny gabinet kosmetyczny w moim mieszkaniu, ktore obecnie stoi puste (4 pietrowy blok w Warszawie), zastanawiam sie jednak czy to dobry pomysl, czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie? Czy sa jakies specyficzne wymagania, czy Waszym doswiadczonym zdaniem to dobry pomysl? Bede wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam wszystkich cieplo. Marta :P

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Gabinet w mieszkaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-12, 09:36:52 »
Na pewno MUSISZ uzyskac zgode spoldzielni mieszkaniowej i/lub wspolokatorow.
Pozniej oczywiscie cala procedura z Sanepidem.
Nie zapomnij rowniez, ze zmini Ci sie stawka podatku od nieruchomosci a wiec na pewno rowniez czynsz od mieszkania.

Aguś

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-12, 13:17:44 »
Dokladnie tak jak mowi Tomek. Jesli ma to byc gabinet kosmetyczny to musi on spelniac odpoweidnie wymogi i byc odebrany przez sanepid. Nie ma znaczenia gdzie sie on znajduje. :wink:

Gość

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-12, 21:15:06 »
Ja się też właśnie zastanawiałam czy można otworzyć gabinet we własnym domu. Tylko z tego co słyszałam, to można, ale musi się znajdować na parterze.  Tylko jak powiedziałam to mojemu Mężczyźnie, że mam takie plany, to niezbyt mu się to podobało :)

Aguś

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-12, 21:30:12 »
Co do tego czy mozna czy nie  mozna to nie ma co gdybac tylko trzeba sie wybrac do sanepidu bo dzialalnosc to mozna zalozyc w kazdej chwili :wink:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-13, 08:42:58 »
Cytat: "kopiko"
Tylko z tego co słyszałam, to można, ale musi się znajdować na parterze.

To raczej  nie ma znaczenia:
Cytuj

§ 3

  1. Zakład, o którym mowa w § 1 pkt 1, powinien być zlokalizowany w odrębnym budynku lub lokalu albo stanowić wyodrębnioną część budynku lub lokalu.
  2. Wejście do zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu:
1) może być wspólne dla wszystkich jego użytkowników i prowadzić z dróg komunikacji ogólnej;
2) nie może prowadzić przez pomieszczenia, w których nie są świadczone usługi.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-14, 20:39:47 »
a nie musi byc zrobiony projekt techniczny przypadkiem?
 :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Aguś

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-14, 20:41:31 »
Oczywiscie gabinet musi byc oddebrany przez sanepid i to tam udziela wszelkich wskazówek :wink:

Gość

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-15, 16:26:25 »
Znajoma niedawno otworzyla salonik fryzjerski w mieszkaniu na parterze.Rowniez w bloku.Kazali jej dobudowac odrebne wejscie i przedluzyli otwarcie lokalu.Dobudowala osobne schodki,wtedy uzyskala pozwolenie.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-16, 08:00:04 »
Cytat: "xymenka"
Kazali jej dobudowac odrebne wejscie i przedluzyli otwarcie lokalu.Dobudowala osobne schodki,wtedy uzyskala pozwolenie.

Jak juz pisalem wszystko zalezy od konkretnego sanepidu. W przepisach sanitarnych takiego wymogu nie ma ale  moze jest w budowlanych - btw. a prosze dobudowac shody na drugie pietro :lol:

Co do projektu- oczywiscie jakis musi byc, tak, zeby sanepid wydal zgode na rozpoczecie inwestycji, bo pozniej moga byc wieksze problemy. Najlepiej zrobic pojekt, zatwierdzic i jezeli wszystko bedzie z nim zgodne to z odbiorem nie ma problemu.

Ale wydaje mi sie, ze kolejnosc powinna byc nastepujaca:
1.SM czy dostaniesz zgode (ewentualnie zgoda sasiadow, nie wiem co powiedza w administracji budynku).
2.Projekt gabinetu (wymagania sanitarne i budowlane) i zgoda sanepidu.
3.Remont zgodnie z projektem.
4.Odbior lokalu przez sanepid.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-16, 09:31:25 »
projekt techniczny zatwierdzony przez rzeczoznawce do spraw sanitarno higienicznych
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-09-19, 08:13:55 »
Cytat: "AniaD"

no własnie a przeciez budynek w którym wynajmuje lokal był tez oddawany do uzytku i przyjety więc czy nie wystarczy papierek ze budynek został przyjety przez odpowiednie "służby"? skoro został przyjety to wraz z instalacją elektr. wentylacja (był kominiarz - akceptował) itd... no nic w poniedziałek jade do sanepidu i sie wszystkiego dowiem...

Niestety, gdyby budynek zostal odebrany jako gabinet - wtedy byloby ok, ale  jezeli czesc budynku zmienia przeznaczenie i projekt to... mozesz zrezygnowac z odbioru u kominiarza - ale to rowniez trzeba wykonywac 1 raz w roku (wentylacja). - znowu kolejna oplata (nie napisze haracz bo znowu moze sie to zle kojarzyc ;) i to tez nie mala ;).
Pomiar skutecznosc zerowania nie jest czyms standardowym i w przypadku budynkow mieszkalnych nie jest konieczny, wiec zapewne nikt tego nie robil.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-09-19, 08:15:58 »
Cytat: "AniaD"
Słuchajcie a jesli juz jesteśmy przy kosztach - ile kosztuje odebranie budynku przez sanepid?

Tam placi sie w  sumie grosze - za kontrole i w tych wszystkich kosztach t jes pikus ;)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-19, 08:20:32 »
Cytat: "Aguś"

Po zatwierdzeniu projektu mozesz zgodnie z nim adaptowac lokal.

Mozesz wczesniej ale to juz na wlasne ryzyko, jezeli naniosa Ci jakies poprawki, lub beda mieli zastrzezenia to musisz je uwzglednic, bo nie odbiora Ci lokalu.

Aguś

  • Gość
wymogi budowlane dotyczące gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-09-19, 23:30:45 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Aguś"

Po zatwierdzeniu projektu mozesz zgodnie z nim adaptowac lokal.

Mozesz wczesniej ale to juz na wlasne ryzyko, jezeli naniosa Ci jakies poprawki, lub beda mieli zastrzezenia to musisz je uwzglednic, bo nie odbiora Ci lokalu.


Dokladnie... a najczesciej tak jest ze niestety sanepid sie doczepia i jest pozniej mase klopotów dlatego moim zdaniem najpierw projekt a pozniej wykonanie. Wiem o czym mówie bo moja rodzina zwiazana jest z branzą budowlaną. Co z tego ze zrobie spbie lokal jak sanepid mi go nie odbierze :roll: