Autor Wątek: zarobek kosmetyczki  (Przeczytany 97423 razy)

Gość

  • Gość
zarobek kosmetyczki
« dnia: 2005-03-29, 14:00:33 »
Dziewczyny napiszcie ile powinna zarabiac kometyczka,ile zarabiacie?? Zauważyłam ze płaca jest nieadekwatna co do wykształcenia i pracy kosmetyczki.ZA mało :(       Buziaki :wink:

olgacytrynka

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-29, 21:24:01 »
bardzo roznie
zalezy jaka dzielnica i jakie masz kwalifikacje i jakie ceny ma zaklad  :wink:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-29, 21:26:55 »
Wszystko zależy od tego jak się starasz !
W tym zawodzie można świetnie zarabiać !

olgacytrynka

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-29, 21:41:10 »
jesli jestes dobra kosmetyczka to bedziesz miala duuzo klientow i kasy :D:D:D
wszystko zalezy od ciebie :D:D
trzeba sie tylko starac :P

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-31, 22:24:49 »
4-6 tysięcy. wszystko zależy od sezonu, zleceń, ilości szkoleń. niestety jeszcze sie ucze, piatek, sobota, niedziela mi odpadaja, może kiedyś rozwine skrzydła.

uff, przełamałam barierę mileczenia  :wink:

olgacytrynka

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-31, 22:39:49 »
no tak
ale jak sama prowadzisz dzialalnosc to dochodzi ci jeszcze towar i oplaty :)
mialam kosm. kolezanke i na "swoim" do reki miala ok 2 tys :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-31, 22:52:16 »
Moja przyjaciółka pracowała w gabinecie kosmetycznym w Poznaniu, na pół etetu, które trwało od 9:00 - do ostatniego klienta, za 6oo,-
Za takie pieniadze nie byla w stanie sie utrzymac, dlatego narazie szukalam pracy w alternatywnych kosmetycznych zajęciach (praca w szkole, szkolenia itp.) utrzymanie się, opalty za studia wszystko chlonie pieniadze jak gabka wode.

Gość

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-13, 19:54:39 »
wracając do tematu..zarobków
Ming ja też jestem na uzupełniających studiach zaocznych (piątek, sobota, niedziela) a dodatkowo robię studia podyplomowe z pedagogiki (stąd praca nauczyciela :)
Niestety połaczenie pracy w zawodzie kosmetyczki w gabinecie ze studiami okazało sie bardzo trudne...chodziłam po gabinetach..zostawiałam CV ale niestety bezowocnie  :( . Najczęsciej słyszałam odpowiedz że niestety ale jestem osobą niedyspozycyjna ze względu na studia i to w dni które w kosmetyce określane są jako dochodowe. Więc jak na razie jestem nauczycielem, cieszę sie że jakoś mogę spełniać sie w zawodzie, bo robie to co lubie, ale niestety warunki finansowe nie sa najlepsze. A jak ty sobie radzisz ?? Może masz pomysł na jakiś złoty środek ?

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-13, 20:25:00 »
Wykonuje tysiąc rzeczy: pracuje w szkole, prowadze szkolenia, pisze artykuly do pism branzowych i czasopism kobiecych, młodziezowych, pracuje po domach jako kosmetyczka, sprzedaje kosmetyki....itd.
Zarobki satysfakcjonujace, złoty środek brak.....
Brakuje mi pracy w gabinecie, bardzo, ale praca u kogoś za 500,- , nie stac mnie na to, musze oplacic studia, mieszkanie, zycie....ale cholera, tesknie do gabinetu.

Gość

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-13, 21:51:29 »
W zupełności cię rozumiem.. mnie też brakuje pracy w gabinecie, mam nadzieje ze praca w pracowni bedzie chociaz namiastka.
Jakie zabiegi proponujesz klientka do których chodzisz do domów ? Zastanawiam sie tez nad tym ale chyba nie wiele można zrobić w warunkach domowych - mam na myśli kosmetyke pielęgnacyjna, bo wszelakie metody przedłużania i zdobienia paznokci mają szanse - ale to nie jest do końca to co chciałabym robic.
Pisałas tez o sprzedazy kosmetyków z tego co sie orientuje sprzedaz kosmetyków wymaga zarejestrowania dzialalnosci gospodarczej ( oprocz tj avon, oriflame itp).
Jeszcze jedno pytanko, czy potrzebne ci były dodatkowe kwalifikacje by pisac do pism wspomnianych przez ciebie, jak skontaktowac sie z takim czasopismem ? to ciekawe - bo nie wiedziałam ze taka szanse daje nasz zawód.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-13, 22:00:59 »
Praca w domu klientki: Wszelkie zabiegi pielęgnacyje od pielęgnacji twarzy, oprawy oczu, kończyn dolnych, górnych, masaże.

Sprzedaż kosmetyków: firma dla której prowadzę szkolenia, pokrywa wszelkie koszty odnośnie instytucji typu Urząd Skarbowy, ja otrzymuje procent ze sprzedaży kosmetyków.

Pisma: długa droga wychodzona od wydawnictwa do wydawnictwa

Gość

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-04-14, 00:19:18 »
Chyba najważniejsze to się nie poddawać   :!:
Ming gratuluje przedsiębiorczości  :!: I wielkie dzięki za cenne wskazówki :)

Gość

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-04-14, 09:18:26 »
Jestem pod wielkim wrazeniem
Tez bym chciała byc tak przedsiebiorcza
Ale moj charakter jest raczej "sierocy" jak ja to nazywam
Brak mi pewności siebie
Do wszystkiego musze sie długo przekonywac

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-04-14, 09:37:20 »
Ta przedsiebiorczosc wynikla z tego,ze dowiedzialam sie, ze nikt mi juz finansowo nie pomoze (w tym czasie dostalam sie na studia uzupelniajace)
Bylam w Poznaniu, kilkaset km od domu,nie mialam grosza, musialam szukac i kombinowac,nie mialam na mieszkanie,jedzenie,na czesne,cale szczecie byl ze mna moj partner,po kilku miesiacach zaczelo sie udawac. :)

Kosmetyczek jest tak duzo (Poznan - 12 szkol kosmetycznych policealnych dwuletnich, 1 szkola wyzsza, pelno centrum szkoleniia) trzeba kombinowac, jak narazie.

Gość

  • Gość
zarobki kosmetyczki
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-04-14, 19:48:01 »
Dobrze byc obrotną osobą!!!Pracując w gabinecie no niestety na zbyt dużo nie można liczyc.Trzeba miec jakąś   alternatywe.Czasami siedząc w gabinecie beżczynnie jak nie ma klientek myśle sobie ile ciekawych rzeczy mogłabym zrobic w tym czasie. :wink: