Autor Wątek: Kursy z makijażu permanentnego  (Przeczytany 28884 razy)

Offline neneke

• Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
Kursy z makijażu permanentnego
« dnia: 2010-02-18, 15:12:29 »
Wszystkim zainteresowanym profesjonalnym kursem z makijażu polecam ofertę firmy Beauty&SPA Expert!
Długo szukałam dobrego szkolenia, wszystkie jednak kosztowały powyżej 2,000 zł. Zapisałam się wstępnie na listę do tej firmy i dziś dostałam odpowiedź, że ich szkolenie otrzymało dofinansowanie z Unii i teraz kosztuje 450 zł : brawo :
Sprzęt mają niezły, bo sprawdzałam. Rekomenduje go mistrzyni polski w makijażu permanentnym, wiec to coś znaczy :-D Na razie jestem na liście do Warszawy, ale szkolą chyba w całej Polsce! Warto zadzwonić i się umówić, bo liczba miejsc ograniczona a pożytek może z tego być super!! Co wiecej, po szkoleniu jest egzamin, który uprawnia do wykonywania zabiegów a mi właśnie o to chodzi :wink:

Offline mako

• Ilość postów mnie przerosła...
Odp: Kursy z makijażu permanentnego
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-18, 16:59:15 »
Mistrzyni polski w makijażu permanentnym? Hmmm.. pierwsze słyszę. Mogę dostać link do strony mistrzostwa? Chce się przekonać jak takie mistrzostwa wyglądają. ;)
Swoją droga rozumiem rekomendowanie jakiegoś kursu już po jego odbyciu a nie przed...

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Joanna

• Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-18, 18:45:36 »
Mako, są mistrzostwa w makijażu tradycyjnym i permanentnym

nie mam linków do stron z relacją czy coś ale widziałam kiedyś na stronie jakiegoś salonu kosmetycznego dyplom z takich mistrzostw

Offline neneke

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-19, 14:09:03 »
Mako, urządzenie ma certyfikaty ISO, FDA oraz CE. Wiem, bo już na nim pracowałam. Byłam na szkoleniu w tej firmie dwa lata temu i dlatego je polecam. Wtedy bardzo dużo z niego wyniosłam, wydaje mi się, że o takich rzeczach warto mówić... Obecnie wychodzi nowa edycja szkolenia dofinansowana przez Unię, stąd też mój entuzjazm, bo jest o wiele tańsze. O maszynce info znalazłam tu http://beautyspaexpert.com/makijaz-permanentny/maszynki.html
jeśli piszą, że była testowana to chyba nie oszukują.

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-19, 14:09:03 »

Offline angela001

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-06, 15:45:30 »
Ja uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Beauty&Spa expert. Moim zdaniem 2 dni to jest za krótki czas aby nauczyć się wykonywania makijażu permanentnego. Na szkoleniu wszystko wydawało się jasne i oczywiste, ale obecnie mam wiele pytań i wątpliwości. Na szkolenie wykonuje się makijaż permanentny jednej części twarzy, ja wykonywałam makijaż brwi i szczerze powiem, że teraz trochę się zrobić komuś makijaż ust lub oka.

« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-06, 15:45:30 »

Offline Anna-Sara

• Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Naturalne piękno
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-02-16, 13:04:21 »
Ja uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Beauty&Spa expert. Moim zdaniem 2 dni to jest za krótki czas aby nauczyć się wykonywania makijażu permanentnego. Na szkoleniu wszystko wydawało się jasne i oczywiste, ale obecnie mam wiele pytań i wątpliwości. Na szkolenie wykonuje się makijaż permanentny jednej części twarzy, ja wykonywałam makijaż brwi i szczerze powiem, że teraz trochę się zrobić komuś makijaż ust lub oka.

to co to za szkolenie jak tylko brwi robiłaś?! to chyba raczej nazwałabym pokazem ! Nie cierpie takiego naciągania!
a 2 dni to za mało, powinni się z wam spotkać po2-3tyg i zrobić korektę na tych samych modelkach i jeszcze ćwiczyć, ćwiczyć!! to długa droga do precyzji.
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline angela001

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-02-20, 22:29:54 »
W pierwszym dniu były ćwiczenia na sztucznych skórach- makijaż brwi, oczu i ust. W drugim dniu makijaż na modelce jednej części twarzy. Tylko jest bardzo duża różnica między skórą sztuczną, a naturalną. Niestety jeśli się nie posiada aparatu to jest problem ze zrobieniem modelce ze szkolenia korekty. Ja zakupiłam urządzenie, ale najchętniej wybrałabym się na indywidualne doszkolenie do kogoś kto mi udzieli konkretnych wskazówek i odpowiedzi  na moje pytania i wątpliwości.

Offline visagestudio

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-04-14, 14:40:20 »
Nie zgadzam się z opinią koleżanki odnośnie kursów organizowanych przez BeautyspaExpert. Również  skończyłam u nich kurs z makijażu permanentnego i jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze nie jest prawdą, że w dniu praktycznym  wykonywałyśmy tylko makijaż jednej części . Aby dostać certyfikat pani szkoleniowiec wymagała wykonania na modelkach brwi, ust i kresek. Na szkoleniu były trzy osoby, po 3 godzinach teorii poprzedzonej bardzo fajną prezentacją przeszliśmy do ćwiczeń na skórkach. Uważam że takie ćwiczenia są bardzo potrzebne na początek aby sprawdzić jaką ma się rękę czy nacisk jest mocny czy słaby i by opanować pracę na urządzeniu. W drugi dzień każda z nas ćwiczyła do oporu na modelkach. Pani Dorotka wcale nie kazała nam nie robić konturu brwi (jak twierdzi koleżanka) wręcz przeciwnie- najpierw robiłam zarys specjalnym flamastrem po czym po zaakceptowaniu kształtu przez modelkę przeszłam do działania. Szkolenie bardzo profesjonalne, jak czegoś nie jestem pewna zawsze mogę to skonsultować z panią szkoleniowiec chociaż już jakiś czas temu skończyłam kurs. Dostałam profesjonalną kartę pacjenta i inne materiały szkoleniowe takie jak dobór odpowiednich barwników do karnacji skóry, bardzo pomocne w pracy. Z moich obserwacji wynika, ze firma cały czas się rozwija bo ostatnio stworzyli nawet blog o makijażu permanentnym gdzie znajdują się adresy salonów pracujących na urządzeniu amerykańskiej firmy miecha, na którym pracowałam na szkoleniu i zresztą zakupiłam w pakiecie, gdzie szkolenie miałam gratis. Gorąco polecam. Standardowo szkolenie jest 2- dniowe aczkolwiek jest możliwość dokupienia do woli modułów doszkalających w cenie 500 zł.

Offline angela001

• *
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-04-26, 21:27:51 »
Widocznie nie byłyśmy na tym samym szkoleniu. Ja miałam szkolenie na Śląsku około rok temu. Tak jak pisałam wyżej w 1 dniu była część teoretyczna oraz ćwiczenia na sztucznych skórach ( brwi, usta, kreski), natomiast w drugi dzień do południa robiłyśmy makijaże na sztucznej twarzy (brwi, usta, kreski). Po przerwie obiadowej każda z kursantek wykonywała swojej modelce  makijaż permanentny 1 części twarzy, u nas akurat wszystkie dziewczyny wykonywały makijaż brwi. Na szkoleniu było 8 kursantek i 4 stanowiska pracy, więc wykonywałyśmy makijaże na 2 raty.
Nie napisałam, że nie robiłyśmy rysunku flamastrem, tylko że Pani Dorota zaleca, żeby nie zaczynać pracy igłą od robienia konturu tylko od wypełniania środka.

Offline visagestudio

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-10-26, 11:27:32 »
To prawda Pani Dorota tak zaleca:) Ale dlatego, że jak zrobisz zarys flamastrem to jak zaczniesz wypełniać na początku kontur to jak by Ci się coś za bardzo wyjechało to nie zawsze możesz skorygować. A tak jak zaczniesz od środka to masz lepsze pole manewru. Teraz to już bez flamastra lepiej idzie:) A jeśli chodzi o te kursy unijne to faktycznie nie było miejsca i czasu na zajęcia praktyczne w całej okazałości. Ja korzystałam z tego po unii i jestem w pełni zadowolona. Przećwiczyłyśmy wszystko i jeszcze korekty i bielactwo się trafiło, wiec nie narzekam. Do Doroty zawsze mogę zadzwonić jak czegoś nie wiem i do niczego się nie przyczepię. Mają teraz dodatkowe moduły doszkalające a możesz iść jako modelka to zobaczysz że jest zupełnie inaczej. Pozdrawiam.

Offline asienka

• *
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-02-19, 10:37:37 »
Witam, czy  ktos z was korzystal z szkolenia pernamentnego w szkole Jolanty Wagner  w Warszawie? wiem, ze taki kurs oferuja?
Dziekuje

Offline monika765

• *
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-03-22, 10:46:17 »
Witam! Dziewczyny czy możecie polecić jakiś fajny i niedrogi ALE SKUTECZNY kurs makijażu permanentnego ale w Warszawie ??? Interesuje mnie cena i ile dni trwa kurs  :-D z góry dziękuję! Pozdrawiam dziewczyny :*

Offline Ania

• Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline bea12346

• *
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-05-16, 20:00:35 »
Wszystkie kursy to wyłudzanie pieniędzy . Potwierdzą to osoby które pracują rok albo dłużej jako makijażystki perm. Jeżeli umiesz narysować kredką do oczu dwie takie same brwi sobie i koleżance to kup sobie kurs dvd na allegr. Jeżeli nie umiesz tego narysować daj sobie spokój z MP do tego trzeba być troszkę artysta.
Nie dajcie się naciągać. Nie wierzcie w świadectwa po którym bedziecie mogły pracować w UE. W każdym
państwie starej UE , a niekiedy w każdym landzie rejonie (województwie) sa inne przepisy . Żeby
pracować w państwach starej UE (Niemcy, Francja, UK, Hiszpania) jako makijażystka permanentna musicie
mieć "kurs sanitarny" zdany w danym państwie i odpowiednie szczepienia. Określają to przepisy danego
kraju- rejonu Robiłam dwa w Anglii i Hiszpanii,są podobne: wiedza sanitarna + praktyczne wykonywanie
makijażu permanentnego. Mam koleżanki które pracują w Niemczech i we Francji postępowanie
kwalifikacyjne jest bardzo podobne. Wszystkie polskie świadectwa czy inne zaświadczenia  możecie
wrzucić do kosza.

Offline mala

• *
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-10-30, 14:45:29 »
Nie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. W każdym kraju są zawody regulowane i takie, które nie mają regulacji. Dla linergistki podobnie jak i kosmetologa/kosmetyczki w Polsce nie ma regulacji. Podobnie jest w UE, na przykład dla UK: http://ec.europa.eu/internal_market/qualifications/regprof/index.cfm?action=regprofs&id_country=15&quid=1&mode=asc&maxRows=*#top - brak zawodów związanych z kosmetyką czy makijażem permanentnym. Są za to np. przepisy odnośnie higieny, wymagania dotyczące gabinetu itd. (które weryfikuje sanepid). Na podobnej zasadzie działają wymagania sanitarne w UE.

Samo szkolenie uczy praktyki oraz wykonywania zawodu, to jest najważniejsze. Wydany na koniec certyfikat zaświadcza o ukończeniu profesjonalnego szkolenia.

Te osoby to się same uczyły na swoich koleżankach, z kursu na dvd?

Na profesjonalnych szkoleniach wszystko odbywa się pod okiem szkoleniowca oraz na profesjonalnym sprzęcie. Dla osoby "zielonej" jest to dobry sposób na zdobycie przede wszystkim praktyki.
« Ostatnia zmiana: 2012-10-30, 14:48:42 wysłana przez mala »

« Odpowiedź #14 dnia: 2012-10-30, 14:45:29 »