Autor Wątek: KWASY  (Przeczytany 27438 razy)

Offline aga142

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
KWASY
« dnia: 2009-11-13, 15:29:14 »
Witam  chciałabym prosic o pomoc ,robiłam ostatnio klience kwasy 30% i co sie okazało niedokładnie zmyłam jej  przy nosie (chociaz kilkakrotnie sie pytalam czy ja gdzies piecze) .Na drugi dzien zadzwonila i powiedziała mi ze ma czerwony slad jak po poparzeniu .Czy jest szansa ze jej sie wchłonie albo poradzcie cos zeby jej pomoc ,co mam zrobic .Dodam ze kwsy robie juz długo i pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzyło

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: KWASY
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-13, 23:30:22 »
tribiotic maść :)
saszetka do kupienia w każdej aptece za 3 zł
a czerwony ślad, nie przesadzajmy, równie dobrze mogła mieć tam mini skaleczenie którego nie widziałaś, jednak następnym razem radzę uważać , szczególnie przy nosie bo tam lubi zostać troszkę , lepiej przemyć tam dwa razy.
ja zawsze też pytam klientkę/a po zmyciu czy gdzieś odczuwa mocniejsze mrowienie niż w innych miejscach
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline aga142

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: KWASY
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-15, 09:38:18 »
Dziekuje za pomoc i mam nadzieje ze jej zniknie tam plamka . :)

Offline marta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: KWASY
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-03, 16:35:11 »
a co myślicie o kwasach połączonych z mikro czy to nie jest zbyt mocne a robicie kwasy przy minusowych temperaturach bo słyszałam ze dziewczyny robią ale dla mnie to niepoważne
marta

Offline AnnaJa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KWASY
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-20, 13:19:15 »
Jeśli przed nałożeniem kwasów wykonamy mikrodermabrazję , to efekt kwasów będzie silniejszy. Wszystko zależy od tego jaką cerę ma klientka oraz od tego jakie kwasy będziemy nakładać.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: KWASY
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-01-20, 15:53:43 »
Tutaj by trzeba było byc ostroznym, bo niektówym klientkom już sama mikrodermabrazja jest mocnym zabiegiem, ale to wszytsko trzeba traktowac bardzo indywidualnie :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: KWASY
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-01-21, 14:06:13 »
Marta ja robię sobie i klientką również kwasy w zimę, jeśli wiem że przemieszają się głównie samochodem i nie wybierają sie na drugi dzień na narty  ;D . Ale zazwyczaj jest to kwas migdałowy, który jest słabszy. A co do łączenia go z mikrodermabrazję też mi się zdarza, ale wtedy najczęściej kładę kwas punktowo, np na zmarszczki, albo przebarwienia.

Offline agunieszkamazi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: KWASY
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-11-03, 08:01:03 »
Witam. Są terz kwasy Agera przy któkych zaraz po robimy mikro. Efekty bardzo ladne na przebarwienia, blizny. bardzo małe łuszczenie w niektorych wogule niezaóważalne.
Ale nie wiem czy kosmetyczki mogą je wykonywać.
Ja zaczynam pracę tweaz na kwasach z firmy Image czy ktoś coś o nich wie proszę podzielcie się opiniami.

Offline papryczka160

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: KWASY
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-11-30, 12:09:01 »
Hej!! A co sądzicie o wykonywaniu zabiegu kwasem TCA (Trój chlorooctowy) przy temperaturach jakie mamy teraz czyli -5 -10.

Offline Misia1

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: KWASY
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-12-06, 14:55:32 »
Zimą kwasy - to zależy od rodzaju stężania kwasu i jego ph na których pracujecie . Dziewczyny błagam Was szanujcie się trochę na wzajem bo  potem to czyta potencjalna klientka i co sobie mysli?: Kosmetyczka co robi kwasy zima jest nie normalna ! bo np przeczytała komentarz wyżej a to nie do końca prawda:)

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Odp: KWASY
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-12-06, 22:44:11 »
Zgadzam się,jeśli klientka wychodzi owinięta szalikiem i wsiada do samochodu a w pracy siedzi w cieplutkim biurze to nie widzę przeciwwskazań.Co innego niezmotoryzowana narciarka która wystaje na przystanku przy  -20  :smiech3: A połączenie mikro i kwasy daje świetne efekty przy np.bliznach potrądzikowych czy skórze łojotokowej.Bardzo długo pracuję na kwasach i zawsze zabezpieczam śluzówkę(okolice nosa i ust) wazeliną i zazwyczaj nakładam 2x neutralizator dla pewności a i tak zdarzyło mi się ,,ściągnąć'' klientce naskórek z nosa,generalnie wygląda to jak bardzo brzydkie oparzenie także różne rzeczy mogą się zdarzyć przy kwasach nawet przy skórach grubych i łojotokowych jak u tej klientki :?
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: KWASY
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-12-07, 11:43:40 »
kkz ja też po mikro daje kwasy przy cerze łojotokowej czy bliznach. Mam pytanie jak stosujesz wtedy kwasy, ja najczęściej migdałowy ale zastanawiam się ostatnio czy nie kupić czasem mlekowego i czy dałby lepszych efektów?

A co do kwasów zimą, to zgadzam się w 100% że "narciarką" które przy -20 stoją na przystanku itd mówie stanowczo NIE. :)Ja nawet jak jest taka temperatura (-20)to przed oczyszczaniem manualnym twarzy pytam się czy ktoś czasem nie będzie stał na mrozie i czekał na autobus.

Offline papryczka160

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: KWASY
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-12-10, 18:45:54 »
Robicie test uczuleniowy na kwasy . A jeśli tak w jaki sposób.

Offline kolorowa_kredka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: KWASY
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-12-22, 17:32:05 »
Robicie test uczuleniowy na kwasy . A jeśli tak w jaki sposób." Ciężko zrobić test samym kwasem ,bo on przecież ma wywołać "oparzenie" . Ja przeprowadzam rozmowę i pytam o podatność na uczulenia i przy takiej klientce pomijam szyję.Oczywiście w czasie zabiegu cały czas jestem przy niej i jak reakcja skóry jest zbyt gwałtowna - neutralizuję i dodatkowo podaję calcium.

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Odp: KWASY
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-01-06, 22:29:48 »
Jagna przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale cały miesiąc tu nie zaglądałam.Ja też często stosuję migdałowy po mikro a generalnie wygląda to tak-zazwyczaj po mikro daję koncentrat z kwasami Janssena bo to bardzo delikatny produkt i nadaje się do wielu cer,migdałowy to u klientek ze skórami normalnymi(ale cerę już muszę znać wcześniej jak reaguje) a do cer tłustych łojotokowych to stosuję 25% Natinuela ale też bardzo ostrożnie.Natinuel ma kwasy mieszane a sam mlekowy czy glikolowy to nie wiem bo nigdy nie sprawdzałam.A co do do testu uczuleniowego to zgadzam się z kolorową_kredką,przy teście zostawiamy preparat na jakiś czas na skórze i sprawdzamy reakcje,przy kwasach jest to niemożliwe bo mamy oparzenie na 100% jedynie to właśnie szczegółowy wywiad i krótszy czas eksfoliacji przy pierwszym zabiegu. :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde