Autor Wątek: Usuwanie wąsika  (Przeczytany 19890 razy)

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Usuwanie wąsika
« dnia: 2009-07-04, 16:43:23 »
Witam wszystkich:) jestem studentka kosmetyki, niestey pani z ktora mamy zajcia, czesto pozwala na laczenie grup na pracowni i przez to nie zawsze jest okazja dokladnego nauczenia sie wykonywani poszczegolnych zabiegow. Pozatym, czasem watpie w jej profesjonalne umiejetnosci zawodowe... Zwracam sie wiec z pytaniem o to, w jaki sposob prawidlowo powinien byc przeprowadzony zabieg uswania wasika woskiem.  W wyposazenie pracowni mamy wosk w puszkach i z malymi rolkami przeznaczonymi do usuwania wasika i brwi.
Bardzo bymrosila kogos kto sie na tym zna, o opisanie w jaki sposob najlepiej zaaplikowac wosk i zerwac pasek fizelinowy :))))

Pozdrawiam serdecznie:)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-04, 16:59:33 »
jak wiesz jak depilować nogi czy ręce to w ten sam sposób nakładasz rolką wosk czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu włosaa zrwasz pod włos.  ( taką zmała końcówką o której piszesz) na wąsik i zrywasz też maly paseczek z flizeliny. potem uzywasz d'arsnolvalu w celu złagodzenia podrażnień.
i ozywiście rozgrzanie wosku do odpowiedniej tempperatury wczęsniej

a co to za szkoła?


Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-05, 12:09:55 »
Czyli wosk naklada sie od razu na cala dlugosc, a nie najpierw po lewej stronie, a potem po prawej?

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-07-05, 12:52:33 »
po bokach osobno zrywamy i co  za tym idzie osobno po bokach nakladamy :)
Choć osobiście znam osoby co załatwiają sprawe jednym ruchem ale jak pozrywamy boki osobno wyjdzie dokładniej :)
Przed nałożeniem wosku dobrze jest skóre posypać zasypką dla niemowląt a czerwień warg zabezpieczyć wazeliną.
„Spür die Melodie der Community“

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-07-05, 13:07:26 »
a ja czasem nakladam tak...najpierw 1 bok...potem 2 bok a na końcu środek jak jest bardzo długi wasik;) darsonvala nie uzywam....po depilacji poniewaz na sobie wyprobowalam i mnie to raczej podraznialo...po depilacji  nakladam krem lagodzacy a jak naciagne skore to mowie klientce aby zacisnela usta to tez im troszke pomaga;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-07-05, 13:24:42 »
Czyli rozumiem, ze zrywanie paska rozpoczyna sie od kąta ust, lekko pociagajac go ku gorze?:)


Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-07-05, 13:39:49 »
na pewno nie lekko   :wink: zrywasz pasek zdecydowanym szybkim ruchem, naciągając skóre najmocniej jak to możliwe.. ciężko jest to wytłumaczyć pisemnie, dobrze by było, gdyby ktoś Ci jednak pokazał  :-|

Dodano: 2009-07-05, 13:43:10
http://www.youtube.com/watch?v=QkzGDNHhtmU&feature=fvw
tu jest pokazane co i jak ;)
« Ostatnia zmiana: 2009-07-05, 13:43:10 wysłana przez Ulla »
„Spür die Melodie der Community“

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-07-05, 14:42:03 »
No najlepiej by bylo, ale coz, dopiero od tego roku wybieram sie na studium 2 letnie, myslalam ze w szkole wyzszej naucze sie wiecej, ale niestety u nas stawiaja na wiedze glownie z anatomii i fozjologii czlowieka, ale tez z mikrobiologii, higieny, estetyki, chemii itp, a praktycznych zajec jest  malo.
W kazdym razie dzieki za wskazowki :)

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-07-08, 22:44:20 »
Darsonwala nigdy nie używam po depilacji wąsika. Zawsze dezynfekuje woda utleniona i ampułka łagodząca, chyba że jest dość duże podrażnienie wtedy nakładam cieniutko Tribiotyk. I do wąsika używam zawsze wosku z puszki który nakładam szpatułką, jest to moim zdaniem zdecydowanie wygodniejsze niż wosk w rolce. Rolka tylko do nóg.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-07-09, 00:50:56 »
ja też nie używam darnsonvala, nie jest to dobre rozwiązanie, coś łagodzącego po prostu, czasem nawet maseczka na ok 10 min ale nigdy darnsoval który może jeszcze pogorszyć sytuację!
„Spür die Melodie der Community“

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-07-09, 08:29:45 »
dziwne z tym darsonvalem, w salonie w ktorym mialam praktyki uzywano do tego darsonvala, i nie bylo żadnych podrażnień. nikt tez nie przychodizl potem narzekać


Dodano: 2009-07-09, 09:05:20
Cytuj
Kasienka] Rolka tylko do nóg.

Ja mialam na myśli rolkę z małą końcówką nie taką dużą jak do nóg :P
« Ostatnia zmiana: 2009-07-09, 09:05:20 wysłana przez Joanna »

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-07-11, 21:52:38 »
Niezależnie od tego czy rolka jest z wąska czy szeroką końcówką według mnie wygodniejsza jest szpatułka do twarzy. Ale to juz jest indywidualne, jak komu pasuje chodź powiem szczerze, że w salonach w których pracowałam i w których miałam praktyki to żadna z kosmetyczek nie używała rolki do twarzy.

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-07-13, 06:57:43 »
u nas na zajeciach tez nie uzywamy w rolce, tylko z puszki. Ale sa tez z malymi rolkami, przy brwiach np. jest o wiele wygodniej takim z rolki niz z puszki..Ale w domu, dla siebie nie bede kupowac calej puszki za 50 zl, wole rolke za 5:P

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Usuwanie wąsika
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-07-13, 10:11:42 »
Niezależnie od tego czy rolka jest z wąska czy szeroką końcówką według mnie wygodniejsza jest szpatułka do twarzy. Ale to juz jest indywidualne, jak komu pasuje chodź powiem szczerze, że w salonach w których pracowałam i w których miałam praktyki to żadna z kosmetyczek nie używała rolki do twarzy.
ja wąsik, czy brwi robię woskiem  z puszki. Osobiście nie lubię tych z wąską rolką. Koleżanka próbowała kiedyś na mnie zrobić pachy, bikini  tą rolką. OKROPNIE!!!! Boli jak się skóra naciąga, woskiem z puszki i patyczkiem jest nie boleśnie (moment nakładania) i przyjemniej... :-)

Offline martaNY

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wąsiku??
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-01-21, 13:39:07 »
Dodam ze chce uniknąć stosowania wosku ponieważ bardzo podrażnia mi skórę!
Pozdrawiam!

zanim założysz nowy temat proszę skorzystaj z wyszukiwarki- linek
« Ostatnia zmiana: 2010-01-21, 13:57:23 wysłana przez linek »