Autor W▒tek: akryl szybkoschn─ůcy/wolnoschn─ůcy  (Przeczytany 5655 razy)

Go┼Ť─ç

• GoŠ
akryl szybkoschn─ůcy/wolnoschn─ůcy
« dnia: 2007-02-14, 11:22:49 »
Witam Was Wszystkie bardzo serdecznie :) mam takie male pytanie o akryl szybko i wolno schn─ůcy... czy to liquid decyduje o tym ┼╝e nasza masa akrlowa b─Ödzi─Ö wolno/szybko sch┼éa czy puder akrylowy? niestety na kursie nikt mi tego nie powiedzia┼é;( a zale┼╝y mi na kupnie akrylu wolnoschn─ůcego bo jeszcze nie za bardzo si─Ö wyrabiam przy formowaniu "lini u┼Ťmiechu"

Offline Ania

• Administrator(ka)
  • Ilo┼Ť─ç post├│w mnie przeros┼éa...
  • WiadomoÂci: 6013
« Odpowied╝ #1 dnia: 2007-02-14, 11:31:44 »
oczywi┼Ťcie proszek.
zreszt─ů jak popatrzysz po nazwach produkt├│w to nie ma szybko lub wolno schn─ůcych liquid├│w tylko proszki
:wink:
Dziecko to anio┼é, kt├│rego skrzyd┼éa skracaj─ů si─Ö w miar─Ö wyd┼éu┼╝ania si─Ö n├│g
regulamin forum;
jak prze┼╝y─ç na forum

Offline mako

• WiadomoÂci: 3367
« Odpowied╝ #2 dnia: 2007-02-14, 11:38:40 »
Tak w przeciwie┼ästwie do metody "┼Ťmierdz─ůcej" i bezwonnej przy szybko i normalnie schn─ůcych akrylach tutaj sprawa zale┼╝y od u┼╝ytego proszku. Na przyk┼éad z NSI szybki nazywa si─Ö speed a u┼╝ywa si─Ö do niego tego samego liquidu co do innych.

Szybko┼Ť─ç wysychania akrylu mocno tez zale┼╝y od temperatury otoczenia. Jak jest zbyt wysoka to zasycha szybko a jak zbyt niska to potrafi si─Ö krystalizowa─ç.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Go┼Ť─ç

• GoŠ
« Odpowied╝ #3 dnia: 2007-02-14, 11:47:15 »
dzi─Ökuj─Ö Ci za odpowied┼║;)
a już 2 stylistki paznokci powiedziały mi że na 100%liquid... dobrze że wstrzymałam się z zakupem produktu... jedna ze stylistek nawem sprzedawała w tym sklepie z prof produktami do paznokci... i jak tu liczyć na pomoc sprzedawcy.... ;(
hm... gdyby na s┼éoiczku z proszkiem by┼éo napisane czy jest to wolnoschn─ůcy nie mia┼éabym problemu z wyborem a tak niestety musz─Ö si─Ö pyta─ç sprzedawcy...
czy na ka┼╝dym s┼éoiczku powinno by─ç napisane wolnoschn─ůcy/szybkoschn─ůcy?bo ja znalazlam tylk sk┼éad chem.

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologˇw - kosmetyczki.net

« Odpowied╝ #3 dnia: 2007-02-14, 11:47:15 »

Offline mako

« Odpowied╝ #4 dnia: 2007-02-14, 12:07:38 »
To chyba zależy od firmy. Na NSI jest napisane Speed, często też jest napisane po angielsku. Różnie tez bywa z tymi akrylami, dla jednych ejst on szybki dla innych normalny. :) A naprawdę sporo zależy od temperatury w której się pracuje, najlepiej tak ok 20 paru stopni żeby było.

Pozdrawiam
Devil may cry...

« Odpowied╝ #4 dnia: 2007-02-14, 12:07:38 »

Offline Albertyna

• Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge ┼╝y─ç bez tego forum?
  • WiadomoÂci: 1331
« Odpowied╝ #5 dnia: 2007-02-14, 15:10:09 »
Ekhem!
to zalezy od firmy!!!!
Rzeczywi┼Ťcie przy NSI by┼éo to uzaleznione w du┼╝e cz─Ösci od liquidu, ale tez nie do ko┼äca- np uzycie tego samego pudru z linia attraction sch┼éo duzo szybciej niz z liqudem siplicite...

W nasze firmie też wprowadzilismy w pewnym momencie LIQUID szybkoschnacy, a proszki zostały te same.

Zatem nie mo┼╝na pisac, ┼╝e ZAWSZE, bo tak jest w firmie X.  : nono :
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

« Odpowied╝ #6 dnia: 2007-02-14, 15:20:44 »
Oto zdanie experta. :D Prosz─Ö si─Ö zastosowa─ç.

W takim razie jeszcze napisz─Ö, ┼╝e w firmie NSI jest wyra┼║nie napisane kt├│ry proszek jest szybkoschn─ůcy a kt├│ry "normalny" na opakowaniu. Przynajmniej na "starych" opakowaniach, cz─Ö┼Ťci pudr├│w:
NSI - Speed - Fast Setting czyli szybkoschn─ůcy
NSI - Competition - Fast Setting
NSI - Classic - Standard Setting
NSI - Attraction - niestety na opakowaniu nie ma informacji, z do┼Ťwiadczenia jednak mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e to jest akryl daj─ůcy si─Ö formowa─ç dop├│ki sie na nim pracuje, jednak po zostawieniu go dosy─ç szybko zasycha, czyli mo┼╝na nim pracowa─ç byle nie zostawi─ç samopas...

A Simplicite to nie jest przypadkiem seria bezwonna? Bo bezwonne podobno w┼éa┼Ťnie maj─ů inny spos├│b utwardzania i nieco inaczej si─Ö na nich pracuje.

Pozdrawiam
Devil may cry...

« Odpowied╝ #6 dnia: 2007-02-14, 15:20:44 »