Autor Wątek: Jak dbać o tipsy i nie tylko.  (Przeczytany 8157 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Jak dbać o tipsy i nie tylko.
« dnia: 2007-01-25, 09:44:52 »
Motto: Traktuj swoje paznokcie jak biżuterię a nie jak narzędzie.
www.kosmetyczki.net radzą: 8 rad co zrobić żeby mieć dobrze wykonaną usługę :

1.Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się; w czasie wykonywania usługi: nie wierć się, nie rozmawiaj przez telefon, trzymaj rękę z dala od włosów, kieszeni, torebki, drugiej ręki a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt.
2.Skórki przy paznokciu nie mogą krwawić, jeśli jest inaczej zrezygnuj z usługi.
3.Płytka paznokcia nie może być przepiłowana (czerwona i boląca), jeśli tak jest to usługi nie wykonuje profesjonalista.
4.Zwróć uwagę na higienę panującą w gabinecie. Narzędzia, biurko muszą być zdezynfekowane, Twoje dłonie również. Pilniki albo jednorazowe albo przeznaczone tylko dla Ciebie.
5.Pamiętaj. Tania usługa nie zapewni Ci odpowiedniej jakości i poziomu higieny. bezpieczeństwo i jakość kosztują!
6.Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci. Paznokcie profesjonalnie wykonane żelem jak i akrylem są tak samo ładne i wytrzymałe.
7.Zastanów się dobrze przed wykonaniem usługi, jakie chcesz mieć paznokcie. Gdy wybrane przez Ciebie zdobienie będzie już wykonane, nie zmieniaj decyzji!
8.Gdy stylistka stwierdzi patrząc na stan Twoich paznokci, iż nie nadają się do zabiegu, to powie to tylko z dobrem dla samej Ciebie.www.kosmetyczki.net radzą: 10 przykazań co zrobić aby zadbać o przedłużone paznokcie i mieć piękne dłonie:

1.Pamiętaj!!! Tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną. Gdy otwierasz drzwiczki w samochodzie, puszki z otwieraczem rób to ręką, lub narzędziem a nie paznokciami, można je wtedy łatwo złamać.
2.Noś gumowe rękawiczki, gdy pracujesz w ogrodzie, myjesz naczynia, sprzątasz- paznokcie nie lubią wilgoci i środków chemicznych, poza tym w rękawiczkach chronisz również skórę swoich rąk, pozostanie dzięki temu dłużej ładna i mniej zniszczona.
3.Staraj się wieczorem smarować skórki oliwką, wystarczy zwykła „bambino”.
4.Używaj zmywacza bezacetonowego , szczególnie w przypadku tipsów akrylowych.
5.Jeśli coś zauważysz nie tak z tipsem nie dłub w nim. Nie piłuj sama tipsów na długość i nie "poprawiaj" ich, może to spowodować odpadnięcie tipsów. W takim przypadku musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami za poprawianie paznokci. Skontaktuj się ze stylistką.
6.Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu "super glue", jeśli koniecznie musisz podkleić użyj kleju do sztucznych paznokci dostępnego np. w kiosku i skontaktuj się ze stylistką.
7. Jeśli zauważysz zielonkawe plamki pod żelem/akrylem natychmiast skontaktuj się ze stylistką!!!
8.Nie zrywaj sobie sama tipsów bo niszczysz swoje paznokcie! Pozostaw "serwis pazurkowy" w rekach profesjonalisty.
9.Nie obgryzaj tipsów szkoda zębów, paznokci i pieniędzy.
10.Masz pytania? Zadzwoń a nie szukaj w różnych źródłach bo nie zawsze są one profesjonalne.

Devil may cry...

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Jak dbać o tipsy i nie tylko.
« dnia: 2007-01-25, 09:44:52 »