Autor Wątek: galwanizacja  (Przeczytany 65163 razy)

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #60 dnia: 2006-05-25, 21:07:44 »
Chodzi mi o to : Przychodzi pacjentka z teleangiektazjami lub trądziekiem przygotowanie do zabiegu itp. jedną elektrodę czynną ( czyli anodę ) na chore miejsce GDZIE??? na twarz ?? a druga czyli zamykająca obwód ( katoda ) na łopatkę . Pod elektrodę czynną umieszczam lek JAKI NP?? ITD. DZIĘKI DZIĘKI SERDECZNE BUZIACZKI :X

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #61 dnia: 2006-05-26, 00:33:04 »
dziewczyny chciałbym zwrócic uwagę na to ze elektrodę czynną ustalamy w zaleznosci od preparatu jaką ma polarnośc !jesli jon który musimy wprowadzic jest anionem to elektrodą czynną bedzie katoda-biegun ujemny, aby odpychał wprowadzany anion. jesli wprowadzanym jonem jest kation to elektrodą czynną jest anoda- biegun dodatni który bedzie odpychał kation w głąb skóry. Z własnych doswiadczen najlepszym miejscem na umieszczenie elektrody biernej jest ramię!! jesli bedziecie wprowadzac jakies substancje pamietajcie o czystosci podkładów poniewaz wazną wsłąsciwoscią jest ruchliwosć jonów w polu elektrycznym. W podkładzie z elektrodą znajdują sie rózne jony np wodorowe lub wodorotlenowe wszystkie jony które wykazują większą ruchliwośc w polu elektrycznym od jonów które chcemy wprowadzić bedą jonami konkurencyjnymi są to jony pazozytnicze które równiez bedą sie przedostawac przez warstwę rogową do skóry.

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #62 dnia: 2006-05-26, 09:49:23 »
Dzięki serdeczne dzięki , ale nadal nie wiem jaki lek zastosować w określonym przypadku tak jak pisałam i gdzie umieścić czynną elektrodę , bardzo mi na tym zależy Proszę o waszą pomoc :-)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #63 dnia: 2006-05-26, 10:48:08 »
Leki stosowane w jonoforezie:
- leki ulegające dysocjacji
- o dużym stężeniu wody
- roztwory wodne lub hydrofilne żele i maści
- roztwory umieszcza się na podkładzie lekowym
maści iiżele bezpośrednio na skórę
-borowina

tyle miałam zfizykoterapii

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #64 dnia: 2006-05-26, 12:20:14 »
Dxiękuje bardzo ale ciągle mi to nic nie daje potrzebne mi leki na konkretne schorzenie np trądzik czy teleangiektazje . POMÓŻCIE Przecież napewno niektóre z was robią to w salonach proszę chociaż parę słów ardzo mi na tym zależy

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #65 dnia: 2006-05-26, 18:42:09 »
chlorek wapnia               Anoda +  Rosacea, odmorożenia, uczulenia
Kwas askorbinowy           Katoda-   Rosacea, naczynka, przebarwienia,odmrożenia
Jodek potasu                   Katoda-   Bliznowce, zgrubienia
Wodorowęglan                 Anoda+   łojotok trądzik
Siarczan cynku                Katoda-   Przeżeganie tkanek    
Sole cynku                      Katoda    Przeciwłojotokowe
Epinefryna                      Anoda     Zwęzanie naczyń
Hydrokortyzon                Katoda    Przeciwzapalnie
Zaznaczam ze wiekszośc z podanych leków jest na receptę i nie mozna ich stosowanie jest znacznie ograniczone

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #66 dnia: 2006-10-02, 23:27:06 »
zadna destylowana!!!ona odwadnia komorki!!!jestem kosmetyczka i pielegniarka wiec wiem ze taka woda wplywa niekorzystnie na organizm w duzych ilosciach(podana dozylnie) a wtlaczana przez skore wywoluje rowniez odwodnienie komorek!!!wypicie szklanki wody destylowanej grozi zaburzeniami elektrolitowymi a wiec dlaczego miala by byc tak korzystna w jonoforezie...????

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #67 dnia: 2006-10-05, 23:36:57 »
faktycznie co szkoła to inna teoria...ale mnie też uczyli ze wszystko tylko nie kranówa...bo ma zbyt dużo metali ciężkich i innych paskódnych związków...a zdrugiej strony jak czytam ze destylowana odwadnia komórki...to ja już nie iwem :fire:

xenka27

  • Gość
woda
« Odpowiedź #68 dnia: 2006-10-18, 20:37:58 »
Zdecydowanie zgadzam się z opinia Kasiu.Wode destylowana  NIE PRZEWODZI PRĄDU. -jest zdemineralizowana . Ja zalecam swoim uczennicą wode nisko-minerlną niegazowana lub poprostu przegotowana kranówe.

Gość

  • Gość
galwan po oczyszczaniu
« Odpowiedź #69 dnia: 2006-10-30, 09:10:46 »
cześć.Jak używać galwanu po oczyszczaniu twarzy. Pamiętam coś ze szkoły ale to było dawno:o elektrodach wiem, ale czy to było robione na wodzie utlenionej (+ czy -).

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #70 dnia: 2006-10-30, 10:33:32 »
Galwanizacji nie robi sie na wodzie utlenionej.twarz mzoesz zdezynfekowac woda utleniona, potemnm wykonac darsonwal, a potem galwanizacje anodowa

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #71 dnia: 2006-10-30, 18:24:59 »
galwanizacja jest zabiegiem elekroleczniczym z wykorzystaniem pradu stalego.potrzbne  sa do wykonania tego zabiegu podklady np z gazy zwolzone woda destylowana lub roztorem z soli fizjologicznej...dawka natezenia pradu zalezy od powierzhni elekrody,czsu trwqania zabiegu rodzaju i likalizacji schorzenia, wrazliwosc klientki na prad.w okolicach glowy stosuje sie dawki slabe ... :wink:

Gość

  • Gość
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #72 dnia: 2006-10-31, 11:58:06 »
Galwanizację wykonujemy z +.Między elektrodą a skórą umieszcza się podkłady, o około 2cm większe od elektrody, złożone z kilku warstw gazy, zwilżonej wodą lub roztworem soli fizjologicznej.Czas zabiegu to 5-10 minut.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #73 dnia: 2006-11-20, 20:59:16 »
u nas tez mowia ze woda z kranu :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Galwanizacja i jonoforeza
« Odpowiedź #74 dnia: 2006-11-20, 21:26:11 »
Wystarczą podstawowe wiad.z chemii aby wiedzieć,ze woda destylowana(zdemiralizowana) nie jest elektrolitem a wiec nie przewodzi prądu-zatem używanie jej przy zabiegach przy użyciu prądów jest bezcelowe.
Sama woda prądu nie przewodzi,przewodzą ją rozpuszczone w niej jony czyli zaniczeczyszczenia.
Nie wyolbrzymiajmy,że używając wody z kranu wprowadzamy do skóry wiele zanieczyszczen,bo ileż tej wody zużywacie do jontoforezy ;) Gazę jedynie zwilżamy aby wspomóc przewodnictwo,natomiast same ampułki są tu dla nas ważniejszymi przewodnikami prądu,gdyż zawierają i wodę i inne składniki.[/img]