Autor Wątek: przekłuwanie ciała  (Przeczytany 25822 razy)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-11-28, 19:37:12 »
ale wiadomo jak jest... :) ja u siebie nie wymagam zgód bo wiem , że i tak by kombinowali....
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-12-02, 14:52:42 »
Przekłuwam ciało od kilku ładnych lat ale jak dzis pamietam moje pierwsze przekłucie na kursie... był to jezyk, bałam sie tak, że ręce drżały mi jak w delirium. Ale jakos poszło ;)
Zgoda na przekłucie to nie wszystko, formularz taki powinien, tez zawierać miniankiete dotyczaca stanu zdrowia i uczuleń pacjeta. W Polskim prawie jest tak, że za przekłucie bez zgody mozna niezła karę zaplacis bo jest to kaleczenie innego człowieka. Nieletni przychodzi z prawnym opekunem który legitymuje sie swoim dowodem osobistym.
Najniebezpieczniejsze (oczywiście jak się nie zna zasad) jest przekłucie języka, najłatwiejsze pepka.

Offline Spasja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-07-31, 11:26:05 »
Witam,
Jeśli chodzi o najtrudniejszą część do przekłucia jest to sprawa indywidualna, wielokrotnie widziałem osoby, które przepijając płatek ucha prawie zemdlały ze strachu, a wykonując przekłucie języka trzymały się nieźle.

W żuciu jest tak: Każdy ma w sobie coś, co go blokuje w innym momencie. Tak samo jest z piercingiem. Najważniejsze to nauczyć się przezwyciężyć strach i podejść do tego typu sprawy ze spokojem. W taki sposób jesteśmy wstanie wykonać każde przekłucie. Z takim podejściem jesteśmy w stanie również poradzić sobie z krwotokiem i innymi zjawiskami, które się zdążają.

Inną sprawą jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne i praktyczne.    


Pamiętajcie, nikt nie urodził się dobrym piercerem. Jest to kwestia wielu godzin treningu po zakończeniu szkolenia. Niestety tak musi być.

Szkolenie jest czymś w rodzaju szkoły podstawowej. Trzeba mieć na czym bazować, żeby pójść do przodu.

Jedyna zasada - jeśli ktoś chce byś w czymś naprawdę dobry i osiągnąć poziom mistrzowski musi intensywnie ćwiczyć i pogłębiać wiedzę.

Trenuj, nie poddawaj się, spraw, aby praca była twoją Pasją

Moje motto to

„Jeśli robisz coś z Pasją, zawsze zrobisz to dobrze”  Spasja





  
 
« Ostatnia zmiana: 2010-08-01, 16:54:21 wysłana przez Ania »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-08-01, 17:16:32 »
Witam,


Prosze ograniczyc kryptoreklame w postach. Kolejne tego typu posty zakoncza sie interwencja administratorow.

Offline elka12

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #19 dnia: 2016-04-19, 19:37:49 »
Ja przekłuwałam chrząstkę, ale z nią nie ma zbytnich problemów.

Offline adam3212

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: przekłuwanie ciała
« Odpowiedź #20 dnia: 2020-01-31, 11:47:47 »
Ja zajmuje się przekłuwaniem ciała. Z doświadczenia wiem, że warto wybrać się do sprawdzonych osób, bo rana może się paprać lub zostanie blizna jeśli miejsce zostanie źle przekłute.