Autor Wątek: Czy ktoś brał pożyczke na założenie gabinetu?  (Przeczytany 1652 razy)

Offline devetke

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 72
Czy ktoś brał pożyczke na założenie gabinetu?
« dnia: 2018-11-04, 10:34:38 »
Miałabym kilka pytań....
Kosmetyczka z zamiłowania.

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Czy ktoś brał pożyczke na założenie gabinetu?
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-11-05, 11:31:41 »
Miałabym kilka pytań....

Ja brałam... Nie jeset to takie proste bo mam wrażenie, że obecnie banki maja o wiele większe wymagania co do osoby biorącej pożyczkę niż x lat temu. Trzeba mieć

historię kredytowa
brak wpisów w bik czy związku banków polskich https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/35293_zwiazek_bankow_polskich_co_go_laczy_z_firmami_pozyczkowymi.html
najlepiej coś co mozesz zastawić
oraz niektóre banki wymagaja poręciela

Sama składałam podanie w kilku firmach i jedynie jedna zdecydowała się na udzielenie pożyczki.
« Ostatnia zmiana: 2018-11-19, 14:01:48 wysłana przez eck »

Offline 65Radoslawek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy ktoś brał pożyczke na założenie gabinetu?
« Odpowiedź #2 dnia: 2020-03-18, 12:15:01 »
Generalnie pożyczka to dobry sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Niestety wydaje mi się, że pożyczki nie cieszą się w naszym kraju popularnością, a to duży błąd. Myślę, że jeśli korzystamy ze sprawdzonych kalkulatorów jak na https://vivuspozyczka.pl/ to jesteśmy w stanie wybrać odpowiednią ofertę :)

Offline Lullaby

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Czy ktoś brał pożyczke na założenie gabinetu?
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-01-22, 11:11:02 »
Sama zakładałam zakład z dotacji unijnej. Otrzymałam w sumie 40 tys zł co pokryło jakieś 70 procent mojego zapotrzebowania. Dosyć profesjonalnie go wyposażyłam. Resztę pozyskałam z kredytu. Teraz go spłacam w miesięcznych ratach. Nie mając własnego kapitału nie da się inaczej. Ważne aby mieć dobry punkt, w dobrym miejscu. Nie wiem czy kontaktowałaś się z jakimś doradcą,ale jest wielu doradców, którzy moga Ci podpowiedzieć w jakiej firmie brać kredyt, jakich unikać.....Warto zapytać, bo doradca w banku nie wszystko powie.

Jesli chodzi o pozyczki pozabankowe, warto jest zwrócić uwage na kilka rzeczy, zanim sie taką pozyczkę zaciągnie. Tak aby sie na marne nie zadlużać.  [ : cenzura : ]
« Ostatnia zmiana: 2022-11-09, 07:39:48 wysłana przez Tomek »
Nie pozycjonujemy się!