Autor Wątek: co to jest? :(  (Przeczytany 5835 razy)

Offline Anielka50

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
co to jest? :(
« dnia: 2014-07-16, 08:38:39 »
Witajcie, swój pierwszy wątek na forum zaczynam od kłopotu, z którym borykam się od jakiegoś czasu i nie wiem już co na niego poradzić.  :sad: Są nim zmiany zaskórnikowe, ale jakby w innej postaci, niż przyszło mi to jako początkujące kosmetyczce widzieć do tej pory. Jest to można powiedzieć połączenie zaskórników otwartych i zamkniętych( z jednej strony są one osadzone pod naskórkiem-nie widać ich ujścia, ale z drugiej strony prześwieca przez nie ciemny kolor, nie posiadają też w środku białego sebum, które można usunąć manualnie, dodatkowo są dość suche ale nie na tyle, żeby bez trudu można je było speelingować.
Jeśli ktoś z Was ma pomysł jak temu zaradzić to bardzo proszę o komentarz
P.S. Nie polecajcie mi konsultacji dermatologicznej, zmagam się, także z trądzikiem ( od 8 lat )i żaden dermatolog skutecznie go nie wyleczył więc nie wierze w ich zbawczą moc.
Z góry dziękuję  :wink:

Offline marekwisniewski0

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: co to jest? :(
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-05-15, 14:27:19 »
Najlepiej idź do dermatologa, tylko dobranie badanie może wyjaśnić co ci dolega. Bardzo często takie dolegliwości można wyleczyć maściami.  Warto to zrobić jak najszybciej, bo takie dolegliwości nie są przyjemne.

Offline Cherry

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: co to jest? :(
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-09-04, 13:02:14 »
To ja się może wyłamię i nie będę polecać wizyty u dermatologa, tylko u lekarza od hormonów - endokrynologoa. Z moich obserwacji wynika, że 80% problemów z cerą występuje u kobiet przez jakieś wahania hormonów. Możemy to oczyszczać, smarowac itd. i na chwilę jest lepiej, ale potem wraca :( Najlepiej przyczynę zdiagnozować.

Offline Mino

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: co to jest? :(
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-01-16, 11:00:07 »
A jakie środki stosowalas dotychczas?

Offline jusiawarda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: co to jest? :(
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-10-23, 21:54:51 »
Z tym endokrynologiem to rzeczywiście dobra myśl

Offline Doriska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: co to jest? :(
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-11-16, 12:09:14 »
nie dermatolog, a endokrynolog tu jest potrzebny