Autor Wątek: Fotoodmładzanie  (Przeczytany 7766 razy)

Offline Catrine

• Lubię tu pisać
Fotoodmładzanie
« dnia: 2008-03-26, 13:57:40 »
Mechanizm fotoodmładzania
Zabieg fotoodmładzania to unikalna procedura, pozwalająca na odmłodzenie skóry przy pomocy impulsowego śródła światła /IPL/, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. Istnieje kilka metod oceny fotouszkodzeń skóry. Najprostszy podział, który stosujemy, definiuje wspólne cechy wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry. Grupa A uszkodzeń skóry to plamy barwnikowe, piegi oraz zmiany naczyniowe - rumień i porozszerzane naczynka, będące efektem średnich uszkodzeń świetlnych, ale również chorób np. trądzika różowatego. Grupa B to zmiany strukturalne skóry i naskórka - zmarszczki, rozszerzone pory, a także zmiany sprężystości skóry charakteryzowane jako rumiana i pofałdowana cera. Poszczególni pacjenci mogą mieć uszkodzenia grupy A lub /i B. Klasyfikacja powstała w celu prostego opisu objawów starzenia się skóry oraz odpowiedniego zaplanowania techniki leczenia. Fotoodmładzanie jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Leczenie składa się z serii 1-5 zabiegów, wykonywanych co 3-6 tygodni. Zabieg jest prowadzony na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno- lub dwukrotnie w czasie jednego spotkania.

Wskazania do fotoodmładzania:
łagodne zmiany naczyniowe:
- teleangiektazje
- trądzik różowaty
- rumień

zaburzenia pigmentacji skóry:
- posłoneczne zmiany pigmentowe
- piegi
zmiany strukturalne skórne i naskórkowe:
- zmarszczki - niezbyt głębokie
- zmiany sprężystości skóry
- rozszerzone pory.

Offline kkz

• Lubię tu pisać
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-26, 21:19:29 »
Hmm może rozwiniemy ten temat :wink: jakie macie spostrzeżenia na temat fotoodmładzania?ja osobiście uważam że potrzebne jest więcej niż 5 zabiegów,ogólnie zabiegi IPL uważam jako skuteczne najbardziej zamykanie naczynek :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Catrine

• Lubię tu pisać
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-28, 18:21:41 »
Nie robiłam IPL-em jeszcze naczynek ale powiedz czy to dość skuteczna metoda.Ja mam popękane koło nosa robiłam już elektrokoagulację ,wycierpiałam się nie ma co a naczynka po jakimś czasie i tak z powrotem popękały.

Offline kkz

• Lubię tu pisać
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-28, 19:53:33 »
No niestety na skłonność do pękających naczyń nie ma rady i nawet jeśli pozamykamy już istniejące to nie możemy dać gwarancji że tuż obok po jakimś czasie nie powstaną nowe.Zabiegi IPL są bezpieczne i nawet przy jakimś ''nieszczęściu'' typu poparzenie itp.mamy pewnośc że nie zostanie blizna. :wink:

zabiegi trzeba powtarzać aż do skutku,zazwyczaj jest to ok 5 zabiegów,niestety są dosyć bolesne-zwłaszcza w okolicy nosa :?

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-28, 19:53:33 »

Offline madziunia

• Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-18, 00:31:07 »
dziewczynki czy wiecie jaki czynnik pochlania promieniowanie w zabiegu fotoodmladzania?

« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-18, 00:31:07 »

Offline kkz

• Lubię tu pisać
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-18, 21:50:03 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam pytanie ale jeśli chodzi sens fotoodmładzania to jest naukowo udowodnione że podgrzany kolagen posiada właściwości regeneracyjne a więc skóra po pewnym czasie ulega poprawie jest bardziej napięta i sprężysta a przez to mniej widać zmarszczki bo nie może tu być mowy o całkowitym ich usunięciu bo czasu nie zatrzymamy :)

Offline kosmetyczkaanna

• *
  • :) :P
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-04, 14:04:52 »
a  sprzęt jakiej firmy możecie polecić?
« Ostatnia zmiana: 2011-07-04, 15:07:48 wysłana przez Ania »
Dyplomowana Kosmetyczka :):):):):):)

Offline agawarlinska

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-07-28, 15:36:30 »
Hmm może rozwiniemy ten temat :wink: jakie macie spostrzeżenia na temat fotoodmładzania?ja osobiście uważam że potrzebne jest więcej niż 5 zabiegów,ogólnie zabiegi IPL uważam jako skuteczne najbardziej zamykanie naczynek :wink:
Zabieg ma rewelacyjne skutki, a jeśli chodzi o ilość zabiegów to jestem zwolenniczką sześciu zabiegów IPL.
Co do rozwinięcia tematu to mogę polecić szczegółowy opis zabiegu, który znalazłam tutaj:
: cenzura :
Jestem zdziwiona, że nie ma w sieci jeszcze wielu artykułów na temat tego zabiegu.
« Ostatnia zmiana: 2016-07-29, 11:01:28 wysłana przez Tomek »

Offline kasia44

• *
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-08-22, 12:36:03 »
Fotoodmładzanie to skuteczny zabieg naświetlania skóry twarzy i okolic światłem IPL. Likwiduje przebarwienia i naczynka oraz stymuluje produkcję kolagenu. Jest także pomocny w walce z trądzikiem.

Offline Kova

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-08-31, 17:54:51 »
Skuteczny ale ryzykowny.

Offline Ugly

• Czasami tu zaglądam...
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-09-07, 13:44:22 »
Tylko przed przystąpieniem do wykonania zabiegu powinno się zapytać klientkę na co choruje, ponieważ nie wszystkie choroby tolerują naświetlania.

Offline Filippa

• *
« Odpowiedź #11 dnia: 2019-08-20, 14:28:52 »
Jest to świetne rozwiązanie jeśli walczycie z trądzikiem. Powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnikając w głąb skóry i oddziałując na gruczoły łojowe ogranicza produkcję serum. Urządzenie to posiada również właściwości bakteriobójcze, spektrum światła niszczy szybko namnażające się bakterie, które odpowiadają za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych.

Warto wcześniej jednak skonsultować się z dermatologiem.

« Odpowiedź #11 dnia: 2019-08-20, 14:28:52 »