www.estetykatwarzy.pl

Autor Wątek: Ultradźwięki w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 35535 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2542

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Ultradźwięki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-03, 20:21:09 »
Ultradźwięki to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż 16 kHz (to znaczy przekraczającej górny próg słyszalności dla człowieka) i niższej od 100 MHz (hiperdźwięk).
Historia zastosowania ultradźwięków do celów leczniczo-kosmetycznych sięga końca dziewiętnastego wieku, kiedy to bracia Piotr i Jakub Curie odkryli zjawisko piezoelektryczne. P. Langevin w 1927 roku rozpoczął badania nad wpływem ultradźwięków na żywe organizmy. W 1951 roku, dzięki pracom R. Pohlmana, zostały one wdrożone do lecznictwa i diagnozownia np.: chorób gośćcowych, złamań kości, zwichnięć i blizn.
Ultradżwięki wytwarzają energię , która przenika przez tkanki i mięśnie uaktywniając błonę komórkową. Wywołują w ten sposób zmiany fizyczne i chemiczne w miejscu działania na tkanki.

Efekty działania ultradźwięków na skórę:
wytwarzają ciepło, które poprawia krążenie krwi i limfy, relaksuje mięśnie, przyspiesza metabolizm komórek
pomagają w penetracji i absorbcji leków i kosmetyków przez skórę
przyspieszają regenerację komórek
redukują opuchlizny i obrzęki, zmniejszają napięcia mięśni
pomagają wygładzić zmarszczki
złuszczają naskórek
mają gojący i regenerujący wpływ na rany, hamują stany zapalne
zwiększają nawilżenie skóry
wspomagają terapię trądzika, zmniejszają pory
nadają skórze zdrowy blask i świeży wygląd
zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i przyspieszają wchłanianie tkankowe
rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie krwi i limfy
pobudzają przemianę materii komórek i usprawniają oddychanie tkankowe

Przeciwwskazania do stosownia utradźwięków:
nowotwory
gruźlica
inplanty, rozrusznik serca
stany gorączkowe
ciąża
choroba wieńcowa
stay zapalne, ropne skóry
niezakończony wzrost kości
ciężki tan ogólny organizmu

Zastosowanie ultradźwięków: do zabiegów twarzy, ciała, w celu ożywienia komórek skóry , usuwania cellullitu i nadmiernego owłosienia.
Aparat do ultradźwięków, posiada specjalnie skonstruowaną szpatułę, głowicę która zostaje wprowadzona w drgania o częstotliwości ultradźwiękowej. Aktywne preparaty są wtłaczane w pory skóry, co podnosi ich skuteczność. Wibracje w połączeniu z preparatami leczniczymi, powodują przejściowe rozszerzenie porów i ich zmiękczenie, umożliwiając dokładne usunięcie zanieczyszczeń, pozostałości kosmetyków oraz obumarłych komórek naskórka. Efektem końcowym wibracji jest silne nawilżenie naskórka, przyśpieszona cyrkulacja krwi, wzmocnienie tkanki skórnej i zwiększony metabolizm komórek. Impulsy ultradźwiękowe, wędrując w dół metalowej szpatułki, wprawiają w ruch jej końcówkę i powodują tak szybką wibrację, że każdy kontakt ze skórą wpływa na pozostałe cząsteczki. W ten sposób usunięte zostają zaskórniki, martwe komórki, zanieczyszczenia, przebarwienia i plamy posłoneczne. Zmiana pozycji szpatułki umożliwia intensywny mikromasaż skóry, który wspomaga głęboką penetrację kosmetyków, bez naruszania równowagi jonowej. Mikromasaż polecany jest tylko dla skór dojrzałych ze względu na silne właściwości liftingujące.
Obecnie ultradźwięki stosuje się na szeroką skalę w kosmetyce jako peeling ultradźwiękowy, znany także pod nazwą peelingu kawitacyjnego. Służy on do głębokiego oczyszczania skóry, który jest zupełnie bezinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze, jego zaletą jest brak skutków ubocznych. Działa na skórę poprzez naturalne wibracje, regeneruje skórę, oczyszcza pory i wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Ultradźwięki możemy wykorzystać w zabiegach dla poszczególnych problemów skórnych: zmarszczki, trądzik, trądzik różowaty, teleangiektazje, blizny.
Sonoforeza - to jedna z najnowocześniejszych technologii. Oparta jest na zastosowaniu fali akustycznej o różnych częstotliwościach. Wykorzystując ultradżwięki w kosmetyce można przeprowadzić wiele zabiegów spowalniających proces starzenia się skóry bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, pojawienia się reakcji alergicznych, bólu, zsinień czy okresu rekonwalescencji. Terapia ultradźwiękami jast nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów oraz poteguje działanie substancji aktywnych. Relaksujący i korzystny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzanym substancjom leczniczym, działającym uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszającym leczenie zmian trądzikowych, a także preparatom kondycjonującym skórę suchą, łuszczącą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną oraz dojrzałą. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, rozjaśnienie przebarwień oraz dokładne odżywienie.
Zastosowanie ultradźwięków do usuwania cellulitu- drgania małej mocy i częstotliwości 1 Mhz (milion drgań na sekundę) emitowane są przez płaską od spodu głowicę, którą wodzi się po skórze zwilżonej specjalnym żelem lub olejem parafinowym, umożliwiającym niezakłócone przenikanie ultradźwięków w głąb tkanki. Kontakt głowicy ze skórą umożliwia wprowadzenie aktywnych substancji w głąb tkanek tłuszczowych oraz skóry. Dzięki drganiom, w skórze, tkance podskórnej i mięśniach, cząsteczki masy tkankowej wibrują i rozgrzewają (efekt termiczny zabiegu). Rozszerzają się naczynka krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią w tlen i składniki odżywcze. Zwiększa się też przepuszczalność błon komórkowych - wykorzystuje się to do wprowadzania w głąb skóry różnych substancji czynnych. Mikromasaż ultradźwiękowy wprawia w ruch cząsteczki tłuszczu i zalegające w komórkach pozostałości przemiany materii (efekt mechaniczny). Cząsteczki tłuszczu i toksyn przesuwane są do kanałów limfatycznych, dlatego często zaleca się stosowanie drenażu limfatycznego. Oczyszczenie skóry z toksyn powoduje podwyższenie produkcji kolagenu. Skóra staje się gładsza, lepiej napięta. W terapii cellulitu trzeba wykonać co najmniej dziesięć, piętnaście zabiegów .
W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej stosuje się energię ultradźwiękową (fonoforeza) o innym zakresie częstotliwosci niż przy cellulicie. Przy doborze odpowiedniej częstotliwości można oddziaływać na naprężenie skóry i tkanek głębiej położonych. Również stosujemy preparat ułatwiający kontakt głowicy ze skórą.
Od kilku lat ultradźwięki wykorzystywane są do trwałego usuwania włosów ( wynalazek naukowców greckich z 1992 r). Kuracja jest skuteczna, ale na trwały efekt trzeba czekać kilka miesięcy (seria 6-20 zabiegów). Zabieg epilacji ultradźwiękami powtarzamy co trzy, cztery tygodne. Zabieg składa się z dwóch części. Najpierw usuwa się włosy woskiem, następnie smaruje skórę preparatem z enzymami, które uszkadzają komórki zarodkowe włosa na dnie mieszka włosowego. Ultradźwięki ułatwiają wniknięcie preparatu w głąb mieszka. Przez trzy kolejne dni należy poddawać się zabiegom ultradźwiękowym wprowadzającym enzymy do mieszków, a w domu stosować produkty wspomagające ich działanie.
Badania skuteczności epilacji tą metodą wykazały, że enzymy rozpuszczające komórki zarodkowe nie niszczą okolicznej tkanki. Jest ona zatem bezpieczna i bezbolesna.

źródło: notatki własne, internet
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Ultradźwięki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-03, 20:21:09 »