Autor Wątek: owłosienie  (Przeczytany 2608 razy)

Offline konkretny292

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
owłosienie
« dnia: 2015-06-02, 13:51:18 »
Witam

Kiedyś ogoliłem nogę dwa razy, żeby koleś zrobił mi tatuaż. Tatuaż jest malutki, a nogę niepotrzebnie całą ogoliłem.
Należę do ludzi o nadmiernym owłosieniu. Problemem jest to, żeby widać na nodze długie i przycięte włosy.

Da się zrobić coś, żeby były takie jak dawniej (dziewicze) ? Czy wyrwać z cebulkami czy jak? Jakie są sposoby?

Offline jaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-06-18, 09:15:34 »
Obawiam się, ze za dużo nie pomożemy. Jednak możesz spróbować depilacji laserowej.
« Ostatnia zmiana: 2015-06-29, 14:07:43 wysłana przez The Lady »
Niedozwolone pozycjonowanie się!

Offline wilcczewskis

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-06-28, 21:47:35 »
depilacja laserowa to takie wypalanie włosów? boli? jak się ma szybkość odrastania w porównaniu do wosku?

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-06-29, 14:10:05 »
Tak. To niszczenie cebulek włosowych światłem lasera. Najlepiej sprawdza się przy włosach ciemnych i jest polecana na duże partia ciała. Tak czy inaczej trzeba kilku zabiegów aby uzyskać pożądany efekt. Czy boli? Każdy ma inny prób bólu, na pewno odczuwa się pewien dyskomfort. :)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline kotekmiau

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-09-28, 11:17:20 »
a ile taka kuracja może kosztować?

Offline dianalen

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-10-13, 15:11:25 »
Takie zabiegi są dość drogie, ale skuteczne. Oczywiście jeśli nie masz problemów hormonalnych - mam na myśli, że włosy tak Ci gęsto rosną, bo hormony szwankują. Wtedy zabieg jest nieskuteczny. Są różne lasery, więc rożne są też ceny. Najskuteczniejsze są takie medyczne - w niektórych salonach kosmetycznych są - bo są mocniejsze. Jednorazowy zabieg kosztuje od 100 zł. Laser diodowy to ostatnio krzyk mody, ale bardzo... intensywny w swoim działaniu. Lepiej zaczynać od słabszych, bo to już jest bolesne.

Offline pstryczek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-10-15, 11:16:30 »
A może łatwiej po prostu poświęcić się i ogolić nogę depilatorem? Wyjdzie to na pewno taniej. Włosy wprawdzie będą odrastać wolniej, bo cebulek nie będzie (co w miejscu tatuażu jest akurat pożądane), ale jak już odrosną to powinny wyglądać jak te "dziewicze", czyli nie będzie widać, ze były przycinane.
Laser usunie włosy na amen (tak myślę) a autorowi wątku chodzi przecież oto, żeby nie było na całej nodze widać, że była ogolona.
Depilator jest bolesny, ale jak wytrzymałeś tatuowanie, to to też dasz radę :P

Offline dianalen

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: owłosienie
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-10-18, 14:08:22 »
Może i masz rację z tym laserem - włosy mogą nie odrosnąć - ale to się tyczy przede wszystkim kobiet, które mają znacznie mniej testosteronu. Jeśli włosy po zabiegu laserowym odrastają, odrastają jaśniejsze i rzadsze, co nie zasłoni tatuażu. Depilacja depilatorem wzmocni cebulki, gdy odrosną - włosy będą twardsze, przez co widoczniejsze i gęstsze. Zresztą zakup takiego depilatora to koszt ok. 100 zł. Taki sam efekt może być po użyciu maszynki do golenia, ale wtedy włosy na pewno staną się mocniejsze i widoczniejszym będzie fakt golenia.