Autor Wątek: Urząd pracy sponsorujący kurs  (Przeczytany 56216 razy)

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« dnia: 2006-12-09, 14:12:10 »
Czy ktoras was wie cos na temat czy Urzad Pracy moze sponsorowas przedluzanie paznokcji Prosze o odpoweidzi Dziekuje :D  :D  :D  :D  :D  :D

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-09, 15:41:42 »
Wystarczy poczytać nieco o kursach w tym dziale i byłoby jasne. TAK, Urzędy Pracy kierują też na kursy stylizacji paznokci. W Szczecinie, chyba też w Krakowie nie wiem gdzie jeszcze ale trzeba napisać wniosek, umotywować i pochodzić to powinni skierować. Najważniejsze uprzykrzyć urzędnikom życie to dadzą skierowanie, żeby się pozbyć natręta ;).

Pozdrawiam
Mako
Devil may cry...

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-09, 18:35:47 »
U nas wysla cie na kursik kosztujacy DO 4 tys. pod warunkiem ze przyniesiesz zaswiadczenie od przyszlego pracodawcy,ze pod warunkiem zrobienia tegoz kursu zatrudni cie u siebie... :?

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-09, 18:57:10 »
To zaświadczenie to tzw. uprawdopodobnienie zatrudnienia, w sumie to pic na wodę bo pracodawca może w każdej chwili powiedzieć, że nie może cię już zatrudnić bo zmieniła się sytuacja na rynku itp. Trzeba tylko mieć kogoś znajomego albo przychylnego aby takowe wystawił. Nikt nie może zmusić pracodawcy do zatrudnienia kogoś. Generalnie z tymi szkoleniami to jest tak, ze czasami wysyłają na kursy ludzi, którzy się w ogóle do tego nie nadają, nawet przymusowo z UP. To zwyczajna strata pieniędzy a jak ktoś sam wie czego chce, zdaje sobie sprawę z warunków jakie mu to może stworzyć to robią problemy... No ale moim zdaniem UP w żaden sposób nie kreuje rynku pracy ani nie pomagają bezrobotnym to tylko Urząd Ewidencji Bezrobotnych i tak powinien się nazywać. Wiem coś o tym bo sam to przechodziłem i nie mam złudzeń co do UP.
Ja się pocieszam tym, ze jak wyjedzie z kraju jeszcze z milion to pracodawcy albo zaczną traktować pracowników jak ludzi albo będą musieli zacząć się uczyć ukraińskiego, rumuńskiego i bułgarskiego a i to strategia na krótką metę.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-09, 22:17:30 »
ja bylam na takim kursie z urzędu.to bylo dosyc dawno kiedy jeszcze do szkoly kosmetycznej chodzilam i bylam bezrobotna .Urząd  kierowal wtedy na rozne kursy.Pamietam ze trzeba bylo na  wlasna reke poszukac miejsce szkolenia.Ja wybralam moja szkole:)

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-10, 12:55:13 »
Zgodze sie z toba MAko masz racje co do urzedu pracy o nie poamagaja bezrobotanym oni ich "likwiduja" praktycznie oni maja zarobek z tego ze nas wysla na jakis kurs a ze my bezrobotni nic sie nie nauczyly to juz druga strona medalu   :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-10, 13:48:16 »
dobry pomysl z takim kursem...musze sie szerzej tym zainteresowac
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-10, 15:41:41 »
Na każdego bezrobotnego jest ok. 7 tysięcy PLN na kursy, dokształcanie i zmianę branży. Powie Wam to każdy ośrodek kształcący bezrobotnych, tylko urzędy mają głęboko w d... wydanie rozsądnie tej kasy a ludzie o tym nie wiedzą i nie upominają się o pomoc. W naszym państwie typowe jest wywalanie wielkiej kasy w błoto lub jej niewykorzystywanie a potem zwracana co zostało do środków UE, która na to właśnie daje szmal!!!

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-12-10, 22:06:46 »
Zgadzam sie z toba pelni MAKO masz racje 100% :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-12-11, 00:26:37 »
Glinka bo zostaniesz nadwornym klakierem ;)
Devil may cry...

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-12-11, 10:02:37 »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Kasia_Zet_

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-12-11, 14:33:37 »
...tak jak pisałam w podobnym temacie... te kursy wyglądają fajnie z zewnątrz... a Panie często są po prostu niedouczone i nie znają profesjonalnego słownictwa :?

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-12-11, 14:39:31 »
Dlatego najlepiej samemu znaleźć sobie ośrodek szkoleniowy i do niego przekonać osoby kierujące na kurs. W Szczecinie z UP szkolą się  w "Impulsie" u dystrybutora EF, pewnie przy odrobinie chęci ze strony osoby i ośrodka można też w innych.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-12-11, 17:35:17 »
Witam

Każdy urząd pracy ma swoje zasady kierowania osób bezrobotnych na kursy. W niektórych trzeba mieć zapewnienie miejsca pracy lub napisane oświadczenie, że po zakończeniu kursu otwieramy własną działalność gospodarczą - jak już ktoś wcześniej napisał specjalnie urząd nic nie może zrobić, gdy pracodawca lub my nie dotrzymamy obietnicy.
W innych urzędach kursy organizowane są cyklicznie, także wystarczy zgłosić swoje zapotrzebowanie i przy odrobinie szczęścia pup wysyła na takie doszkolenie.
Dowiedz się jak to jest w Twoim PUP.
Z mojego doświadczenia wynika, że warto być upierdliwym i za swoim trochę pochodzić tzn. pokażmy się od czasu do czasu w urzędzie (w dziale szkoleń) i pytajmy się - takie osoby są zazwyczaj szybciutko odprawiane na kurs.

powodzenia życzę !!!

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-12-11, 19:40:05 »
Ja zamierzam sie starać o kurs z UP .Chciałabym aby UP zasponsorował mi kurs w bass cosmetics..dzisiaj dowiadywałam sie na ten temat..i sa spore szanse.. :)