Autor Wątek: szkodliwość akrylu/żelu  (Przeczytany 91108 razy)

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu/żelu
« dnia: 2005-07-28, 08:06:10 »
właśnie dowiedziałam się że moja manikiurzystka jest w ciąży 8O dziewczyna jest młoda i bardzo lubi swoją pracę, chce pracować jak najdłużej ale ja obawiam się o jej zdrowie i zdrowie maleństwa.Doradzcie co moge zrobić aby zminimalizować wpływ żelu czy akrylu na jej organizm. Może macie jakieś doświadczenia ze swoimi ciążami?
« Ostatnia zmiana: 2011-02-01, 09:12:42 wysłana przez mako »

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-28, 13:06:29 »
To bardzo miłe, że troszczysz się o swoja pracownicę. Oby takich pracodawców było więcej  :D

Co do wpływu żelu to nie słyszałam o szkodliwości. O akrylu słyszałam i opinie, że szkodzi i że nie szkodzi.
Generalnie z ciążą jest tak, że lepiej chuchać na zimne. Jak jest cień wątpliwości lepiej nie robić.

W ciąży będzie ją bolał kręgosłup, najlepiej jakby miała możliwość co jakiś czas położyć się na kilka minut żeby odciążyć kręgosłup.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-28, 13:08:36 »
Przypomniało mi się, że jakieś dwa lata temu w moim mieście dziewczyna oskarżyła swoją szefową o to, że ta kazała jej w ciąży robić paznokcie akrylowe.
Sprawa była już podobno w sądzie ale w końcu doszły do porozumienia.

Aguś

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-29, 00:23:53 »
Ja odradzam prace na akrylu w ciąży!!!

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-30, 08:04:28 »
Moim zdaniem najlepiej byłoby, aby z tym problemem zwróciła się do swojego lekarza prowadzącego. Niech on zdecyduje jakie prace można jej wykonywać, a jakie nie, bo mogą zaszkodzić dziecku.

Pozdrowionka.

Aguś

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-02, 08:58:27 »
Cytat: "monia11"
Aguś czy w maseczce również?


Równiez! To jednak chemia. To tak samo jakby pracowala w fabryce farb czy klei.

Kasia_Zet_

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-14, 10:36:35 »
jedyne co moze szkodzic, wg mnie to wlasnie opary akrylu czy w maseczce czy bez. Jesli chodzi o zel, to jestem przekonana, ze w zaden sposob nie jest szkodliwy dla zdrowia ani dzieciaczka ani mamusi :)

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-15, 14:10:29 »
Witam !!!

Moge cos powiedziec na ten temat bo wlasnie moja Amelka skonczyla 3 tygodnie i 1 dzien  :)

Przedłuzam paznokietki akrylem  zelem i fiberglass

na pierwszej wizycie u moja lekarka absolutnie wykluczyla AKRYL z mojej pracy
powedziala ze dla mnie jest to male zagrozenie ale nie ma dowodow ze
dla dzici rozwijajacej sie w brzuszku akryl nie jest szkodliwy

i zapytała
A co zrobie gdy urodzi sie dzicia chora ??? (wcale nie znaczy ze od akrylu ) ale
bede zalowac ze schapalam sie na klienki w ciazy kosztem malenstwa

odstawialm akryl
wszystkie klientki przezuciły sie na zel  (no moze z wyjatkiem 5 osob)
na okres ciazy
i zostana przy zelach bo juz sie przyzwyczaiły

ja jestem zadowolona i one
:P

A moja dzicia jest SLICZNA i ZDROWA :)

ps. niech nie robi akrylu ....

kazdy zrozumie
:P

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-15, 23:09:51 »
o jej a mi sie teraz cos przypomnialo 8O moje pierwsze paznokcie jakie w zyciu zakladalam a bylo to 10 lat temu i praktycznie ciezko bylo znalezsc kogos kto robi paznokcie stylistki ze swieca w reku to pamietam ze robila mi dziewczyna w osmym miesiacu ciazy i pracowala na akrylu od samego pocztaku ..... 8O  tylko ze wtedy jeszcze sie glosno nie mowilo o szkodliwosci bo nie byla tak znana
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-30, 15:59:43 »
moje drogie kolezanki,wtrącę swoje małe co nie co do tematu.Jeżeli chodzi o szkodliwość to jest ona taka sama przy pracy akrylem,żelem i innymi metodami,które są pyłotwórcze.I co ważniejsze to właśnie nie opary są tak szkodliwe jak pył,który gromadzi się w drogach oddechowych.Czym mniejsze są drobiny pyłu tym dalej jest on gromadzony(aż w pęcherzykach płucnych)a te opary to w większości alkoholany,które szybko parują z organizmu.Nie oznacza to,że nie są w 100% szkodliwe,ale nie ma tez dowodów na to,że mają wpływ na rozwój płodu.Oczywiście lepiej na zimne dmuchać ale nie piszcie proszę,że żel nie jest szkodliwy bo jet to wierutna bzdura.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-30, 16:06:59 »
słyszałam rowniez o tym ze zarówno żel jak i akryl są szkodliwe dla płodu :(

Aguś

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-30, 21:05:21 »
Opary gromadza sie w narzadach miązszowych a proplem z pylem mozna zminimalizowac przez wyciąg i maseczkę(nie przedostaja sie przez nia drobiny pylu) co w przypadku oparów nie pomoze niestety- utrzymuja sie one w powietrzu dlatego wdychamy je nawet gdy mamy wyciąg i maseczke. Dlatego tez akryl jest o wiele bardziej szkodliwy niz zel z zachwaniem bezpieczenstwa pracy dla kobiety cięzarnej.

Gooosha

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-08-31, 19:14:36 »
Moja koleżanka dostała uczulenia w ciąży na akryl, robiła go do 6 miesiąca.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-01, 13:48:06 »
Cytat: "madzia1"
ja pracowalam cale 9 miesiecy w ciazy,na poczatku w maseczce potem juz bez Moja dzidzia jest zdrowa Przyznam sie,ze w okresie ciazy bardzo podobal mi sie zapach tych wszystkich plynow do paznokci-teraz juz nie



Robiłas akryl czy zel :?:  :?:

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-09-01, 20:58:18 »
i jedno i drugie