Autor Wątek: Pomysł na przyszłość  (Przeczytany 5220 razy)

Offline anetkaa.

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • .. so tonight.
Pomysł na przyszłość
« dnia: 2010-02-26, 19:07:25 »
Witam was bardzo serdecznie, nazywam się Aneta i mam 16 lat. Myślę już o przyszłość, ponieważ we wrześniu będę zaczynała szkołę średnia i trochę zastanawiam się nad wyborem szkoły. Bardzo chciałabym zostać kosmetyczką (jak na chwilę obecną), kocham oglądać programy gdzie zachodzi metamorfoza kobiet, bądź pokazywane są jakieś zabiegi kosmetyczne. Często chodzę do zakładów kosmetycznych, przede wszystkim ponieważ to sprawia mi frajdę, kocham czuć się upiększona. Mimo to rodzice martwią się o moją przyszłość, twierdzą, że zawód kosmetyczki nie ma zalet (a jeśli są to małe). Przeglądam różne fora, aż trafiłam tutaj i postanowiłam napisać. Ja jednak myślę inaczej i bardzo żałuję, że rodzice nie chcą zaakceptować mojego wyboru. Jeśli chodzi o zarobki - myślę, że da się wyżyć (jeżeli ma się męża, który pracuje). Myślałam oczywiście o swoim własnym zakładzie bo przeczytałam na jednym z forów, że lepiej się na tym wychodzi, ale to już po długich praktykach czy stażach. Czytałam również, że do studium nie potrzeba mieć zdanej matury(w przypadku studium KADRA we Wrocławiu) co myślę, że jest zaletą (a mimo to wolałabym mieć zdaną aby później w razie czego pójść na studia). Co myślicie o mojej decyzji? Czy popieracie zdanie moich rodziców?

P.S. jeśli w złym miejscu - bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam
.. buduję domek z kart, z uczuć jakimi mnie darzysz co dnia.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-26, 20:07:03 »
Rodzice zawsze tak mówią, każdemu, najlepiej jak będziesz robić to co lubisz.

maturę radzę zdać, nie ważne czy się przyda czy nie, warto ją zdać z dobrym wynikiem


Offline aga26

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-27, 08:37:40 »
Proponuję zdać maturę i iść na studia kosmetologiczne. W takich sprawach nie można słuchać się rodziców ani nikogo innego tylko siebie. Oni za ciebie zycia nie przeżyją. Póżniej możesz mieć pretensje tylko siebie że wybrałaś nie ten zawód. Praca ma dawać satysfakcję i pieniądze. W tej kolejności.

Offline Olessandra

  • Mamusia :)
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-05, 17:39:29 »
Matura to podstawa, czego byś nie chciała robić. Wiem po sobie, w Twoim wieku bardzo interesowałam się resocjalizacją i w tym kierunku wybrałam studia, jednak z wiekiem zmieniłam podejście o 180 stopni i aktualnie jestem współwłaścicielkom przedszkola, zrobiłam studia podyplomowe związane z branżą i nikt nie jest w stanie zarzucić mi niekompetencji. Bez matury nie byłoby to możliwe, a miałam zapędy żeby ją olać. Ze swojego doświadczenia i moich znajomych mogę Ci powiedzieć, że edukacja nie da Ci pracy, jednak ułatwia życie i jeśli uczysz się dla siebie, nie dla rodziców, to możesz wynieść cenną wiedzę.

Moją wypowiedź można spuentować krótko, jeśli robisz coś co sprawia Ci przyjemność, rób to najlepiej, a dzięki maturze i studiom będziesz miała łatwiej aby być w tym najlepsza. :)

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
Ola
"Chwilo Bądź Wieczna!"

Offline ZoltanElectronics

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-08-31, 11:00:11 »
W zasadzie masz dwie drogi: po szkole sredniej możesz isc na studium.zawód kosmetyczka,gdzie nie musisz mieć świadectwa dojrzałości. Lub zdać maturę i wybrać się na studia-ta opcja daje Ci wiecej możliwosci.
zoltanelectronics - Wyposażenie salonów kosmetycznych. Warszawa.

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-10-10, 21:19:13 »
Co do jednego trzeba się zgodzić, że nie warto rezygnować z matury i zdecydowanie lepiej jest do niej podejść. Nawet jeśli dziś ma się w planach studium nie wymagające matury, to po ukończeniu tej szkoły możliwe jest, że powstanie potrzeba lub po prostu chęć pójścia na studia. I wówczas ta matura odegra dużą rolę. Z pewnością ważną rzeczą dla osób rozważających wybranie drogi zawodowej (studium czy studia) jest ponowne wprowadzenie możliwości studiowania kosmetologii również na studiach II stopnia. Do niedawna z kosmetologii można było uzyskać tylko licencjat, teraz znów otwarto drogę do magisterki na tym kierunku.

Nie sposób powiedzieć jednoznacznie, że lepszą drogą jest zostanie kosmetyczką, lub inaczej: że lepsze jest kształcenie się w kierunku kosmetologa. Osobom, którym zależy na szybszym zdobyciu wykształcenia i jednocześnie zdecydowanym na pracę w zawodzie kosmetyczki zapewne wystarczy studium, następnie uzupełniane poprzez system szkoleń. Osobom, które mogą poświęcić więcej czasu i pieniędzy na edukację, a jednocześnie niezdecydowanym jeszcze, czy chcą pracować w zawodzie kosmetologa w salonie urody, konsultanta w firmie kosmetycznej, czy jeszcze w innym charakterze można natomiast polecić studia kosmetologiczne.

Offline ksenka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-10-19, 10:59:00 »
moim zdaniem najlepiej robić to co się lubi. sama coś o tym wiem bo przerywałam studia i zmieniałam kierunek. co prawda miałam rok w plecy ale wolałam to niż 5 lat studiów czegoś co wogole mi nie leży. dlatego musisz sama ocenić na ile zalezy Ci na tym żeby zostać kosmetyczką. ale jeśli chodzi o maturę to obowiązkowo ją zdaj. ! to się zawsze w życiu przydaje uwierz mi :)

Offline ZoltanElectronics

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-12-21, 20:27:18 »
To prawda,matura daje Ci przepustkę na studia,niezależnie od tego czy pójdziesz na studia teraz czy za 2,3 lata. To Ci się po prostu przyda,nigdy nie wiadomo co w życiu bedzie Ci naprawde potrzebne:)
zoltanelectronics - Wyposażenie salonów kosmetycznych. Warszawa.

Offline zuzanna85

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-02-12, 14:13:00 »
matura raczej się przyda, potem zobaczysz co dalej

Offline Kocica84

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-04-03, 11:53:44 »
Moi rodzice mi nigdy nie  mówili ze zawód kosmetyczki jest jakis taki bez przyszłości wręcz przeciwnie żałuje że po skończeniu liceum i zdaniu matury od razu nie poszłam do studium kosmetycznego tylko na jakieś tam studia socjologiczne które i tak przerwałam:) Nie dawno skończyłam kosmetyke ale puki co planuje tylko założyć salon kosmetyczny ale w połączeniu z fryzjerką:)Czas pokaże jak to będzie:)Dla ciebie byłoby lepiej podejsc do matury nie rezygnować bo to zawsze może sie przydać a potem możesz wybrać albo kosmetologie licencjat albo studium kosmetyczne a przy okazji jakieś  kursy doszkalające które szkoła oferuje dla swoich słuchaczy:)

Offline idaborej

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Pomysł na przyszłość
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-04-05, 13:35:25 »
Też uważam, że niezależnie od tego co postanowisz w przyszłości, lepiej jest zdać maturę