Autor Wątek: Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?  (Przeczytany 11364 razy)

Gość

  • Gość
Mam pytanie do pracujących w zawodzie kosmetyczek- ile godzin pracujecie dziennie w salonie kosmetycznym? I ile dni w tygodniu? Bo ostatnio dostałam propozycję pracy w dość ładnym i dobrym salonie tylko jest jeden problem- 12 godzin pracy. Myślę, że to jednak trochę za dużo. Wieczorem człowiek jest już tak zmęczony, że nie myśli a więc efektywność pracy też się zmniejsza. A ile wy pracujecie? Mam nadzieję, że można znaleźć sobie pracę w salonie z takim normalnym 8 godzinnym dniem pracy?  :) Pozdrawiam.

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-03, 21:42:13 »
Z tymi godzinami to róznie bywa, wiadomo czasem gdy przyjdzie pod koniec klientka to sie juz jej nie wyrzuci tylko przyjmie, wiec czasem trzeba dluzej zostac.Moim zdaniem 12 godzin to jednak troche duzo, ja np. srednio pracuje 9-10 godzin a pod koniec juz jestem wykonczona.Decyzja nalezy do Ciebie, moze warto zarezykowac...tylko nie dajmy sie wykorzystywac :!:

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-05, 19:34:40 »
Jak jest sezon to pracje 10-14 godz.dziennie(ale póżniej padam na ....) A jak jest spokojnie to troche sobie folguje-czasami 2 godz. a czasami wolny dzień  :wink: -w końcu pracuje u siebie  :wink: Ale wiecie co?jestem chyba pracoholiczką bo nawet nie pamietam kiedy byłam na urlopie lub po prostu na wakacjach :cry:

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-14, 22:07:38 »
o okresie letnio-jesiennym kiedy bylo duzo pracy w gabinecie pracowalam przewaznie od 10-18 a pozniej u swoich klientek czesto do godz 24 lub 1 w nocy  :evil:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-22, 20:24:39 »
a ja mam pytanie troche inne :wink:
jak bylyscie na praktyce w salonie kosmetycznym to ile godzin dziennie siedzialyscie??ile wogole musi byc tych godzin zrobionych?

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-22, 21:13:24 »
Bellissa a można wiedzieć jak masz mieć płacone za taką pracę? uwzględnione nadgodziny? od godziny ?

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-23, 12:42:39 »
Ja pracuję dopiero od kilku miesięcy, srednio 8 - 10 godzin przez 5 lub 6 dni w tygodniu (co drugą sobote mam wolną na szkołę). Wszystko jest ok tylko zarobki bardzo marne :(
An it harm none, do what ye will.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-23, 13:20:22 »
Cytat: "talencja"
a ja mam pytanie troche inne :wink:
jak bylyscie na praktyce w salonie kosmetycznym to ile godzin dziennie siedzialyscie??ile wogole musi byc tych godzin zrobionych?



 o ilość godzin, które masz spędzić na praktyce musisz zapytać w szkole, czasami szkoły wymagają tylko 4 tygodni, a czasem ilości godzin, Ja akurat miałam pewną ilość godzin. A to ile się jest na praktyce zależy od zabiegów w danym dniu.
Co do pracy w salonach, to z tego co wiem kosmetyczki pracują tyle ile jest otwarty salon. zależy to pewnie również od zabiegów. Zarobki niestety są nieciekawe, szczerze mówiąc przeraża mnie praca za taką marną pensję, a jak Wam się z tego udaje żyć?

Gość

  • Gość
8h
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-23, 18:21:18 »
Ja jestem na stażu od miesiąca.Pracuję po 8 godzin dziennie plus soboty.Dostaje marne grosze....i jestem niezadowolona.Bardzo nawet.Potrzeba mi odwagi,żeby to wszystko rzucić. :(

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-23, 20:11:50 »
Ja pracuje od poniedzialku- piatku po 8 godz. dziennie i sobota 4 godzinki. Ale pracuje u siebie, wiec nieraz zmieniam ilosc godz w zaleznosci od tego ile mam zapisanych klientek. Kilka lat temu pracowalam w gabinecie , gdzie przebywalam od 12-21. Praca fajna i godziny nawet, ale kiedy jest sie panienka bez zobowiazan. Jak ma sie dziecko to nie do wytrzymania. Pozdrawiam.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-04-24, 19:20:19 »
Ja pracuje od 8-10 godz. czasem więcej jak jest taka potrzeba :wink:  A w sob. bardzo różnie , w zależności od umówionych klientek.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-04-24, 22:02:46 »
Może ktoś konretnie napisze jakie jest przeciętne wynagrodzenie dla kosmetyczki w dużym mieście typu Wrocław, Kraków????????
pozdrawiam
Anna

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-04-25, 18:44:13 »
Z tego co wiem od kolezanek to we Wrocławium kosmetyczki zarabiaja bardzo mało, średnio 700zł miesięcznie. Niektórzy pracodawcy wymagają dodatkowo od kosmetyczek np nakładania tipsów w 1,5h. napewno jest to realne ale presja czasu jest okropna

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-24, 23:09:48 »
hej wszystkim,

A propos wymiaru godzin: według kodeksu pracy, nie wolno pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo, wszystko więcej to nadgodziny i powiino się więcej za nie dostawać. A poza tym, w kodeksie też stoi, że można pracować tylko 5 dni w tygodniu. A żeby do tego dodać, to przerwa między rozpoczynaniem pracy jednego dnia a drugiego nie może być mniejsza niż 24h, tak więc praca  "jeden dzień rano, drugi po południu" jest niezgodna z prawem, ale to tylko szczegół.
Generalnie to każdego pracodawcę, co się do tego nie stosuje, można zaskarżyć, ale niestety w naszym zawodzie wyzysk jest codziennością...

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-25, 15:23:53 »
witam wszystkich "pracujących". myślę sobie, że jak się chce zarabiać dużo pieniążków to i dużo trzeba pracować. Ja pracuję min.10 godz. dziennie, przeważnie 12 godz.  w ostatnim czasie po 16 godzin. Do 12 godzin jest luzik... jak się lubi swoją pracę no i jak często się coś zmienia, inwestuje, wprowadza nowe zabiegi itd. Powyżej 12 godzinek pracy zmęczenie daje się odczuć. Wydaje mi się, że atmosfera jest nie bez znaczenia