Autor Wątek: Salon manicure !  (Przeczytany 5882 razy)

Gość

  • Gość
Salon manicure !
« dnia: 2006-05-15, 10:12:05 »
Witam cieplutko !
Chciałabym otworzyć salon manicure ale nie mam żadnych szkoleń ani dyplomów. Czy mogę otworzyć taki salon bez tego ? Czy ktoś może się do mnie doczepić ? Pazurki to moja pasja od dawna i robie je w domu, klientki są zadowolone !
Proszę o odpowiedz.

Madzia. :D

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Salon manicure !
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-15, 10:22:22 »
Cytuj
Czy ktoś może się do mnie doczepić ?

Tak samo jak do psychologa udzielajacego "dobrych rad", bez odpowiednegio prygotowania, jak do mechanika naprawiajacego samochody bez szczegołowej wiedzy o nich... itp.
Odradzam!
w ogole odradzam robenie komukolwiek paznokci bez przeszkolenia, bez wiedzy o chorobach paznokci, higienie itp....
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

olgacytrynka

  • Gość
Salon manicure !
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-15, 10:22:56 »
otworzyc mozesz tylko potrzeba ci osob ktore sie na tym znaja i beda pracowaly ;)

Gość

  • Gość
Salon manicure !
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-15, 11:44:39 »
Dzięki wam za odpowiedzi ale chcę coś dodać. Zanim zaczęłam zakładać tipsy kupiłam sobie chyba z dziesięc kursów jak zakładać dobrze tipsy. Czytam dużo artykółów o manicure, pedicure i o profesjonalnym zakładaniu tipsów. Naprawdę wiem już bardzo dużo a wy mnie potępiacie. To nie jest tak że sama się ucze nic nie wiedząc! Chcę sobie zrobić kurs ale nie mam narazie na to kasy! Zakładam tipsy już parę miesięcy, doszłam do wprawy i nie mam problemów o jakich pisze się na tym forum. Wiadomo nikt nie jest ideałem i na początku też miałam przeboje ale wszystko doczytałam i teraz już wiem!

Pozdrawiam Madzia ! :wink:

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Salon manicure !
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-15, 13:28:29 »
madzia, dziewczyny wcale Ciebie nie potepiają. Raczej nikt tu nie watpi w Twoje umiejetności, ale chodzi o to że jakąkolwiek kontrole nie bedzie obchodziło czy Ty czytasz dużo na ten temat, czy też naprawde umiesz to robić. Chodzi o to że nie masz na to paierka, który to wszystko może potwierdzić, a tylko to się dla nich liczy

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Salon manicure !
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-15, 13:35:39 »
Cytat: "Weronka"
Chodzi o to że nie masz na to paierka, który to wszystko może potwierdzić, a tylko to się dla nich liczy

Weronka a kogo interesuje papierek uprawniajacy do wykonywania manicure? Kosmetyczek nikt nie kontroluje a co dopiero zaklady z samym manicure.

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Salon manicure !
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-15, 13:47:10 »
mnie tez nigdy nikt nie kontrolował, ale ponoć we Wrocławiu zdarzaja się takie kontrole i wymagają świadectw itp.

chyba cos w tym jest skoro tak dużo się mówi ostatnio chocby o tym, że od stycznia osoby po kursach nie beda mogły otwierac salonów. Moze maja zamiar sprawdzac rowniez te małe zakłady. tak sobie tylko gdybam, a czas sam pokaże.
i tak jestem zdania że lepiej mieć papier na usługi, które się wykonuję, chocby nawet po to żeby klientki mogły zobaczyć że jesteśmy odpowiednio przeszkolone

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Salon manicure !
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-15, 14:29:37 »
Cytat: "Weronka"

i tak jestem zdania że lepiej mieć papier na usługi, które się wykonuję, chocby nawet po to żeby klientki mogły zobaczyć że jesteśmy odpowiednio przeszkolone

Ale puki co w PL nie ma zadnych regulaci z tym zwiazanych. Poza tym KURS, musialby byc przeprowadzany na znormalizowanych zasadach i chyba konczyc sie jakim egzaminem panstwowym, zeby mozna formalnie zadac jais kwitow na wykonywanie jakiejs uslugi. Wg posiadanej przeze mnie wiedzy daleka droga przed nami do wprowadzenia tego typu wymagan.

Gość

  • Gość
Salon manicure !
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-15, 14:35:25 »
no wlasnie tak to w naszej polce jest ze kazdy moze sobie otworzyc co chce bez zadnych uprawnien
mamy zreszta chyba dobry przykład z Boguszowa Gorce :!:  :!:  :!:

ale moim zdaniem dla własnego spokojnego sumienia
lepiej jakas wiedze miec na ten temat

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Salon manicure !
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-26, 10:48:33 »
Jak ktoś kto nie ma pieniędzy na kurs będzie je miał na otworzenie zakładu? :| To takie robienie czegoś od d... strony. Koszt otwarcia zakladu przypuszczam może być 10krotnie większy od kosztu kursu a nawet więcej. Warto się więc zastanowić bo samym manicurem człowiek nie żyje, chyba że się chce rzeźbić tipsy przy jakims zakładzie fryzjerskim... Warto mieć w swojej ofercie kilka usług a nie tylko manicure bo będzie ciężko z tego jednego utrzymać zakład. Tak mi się wydaje ale są tu osoby, ktore takie zakłady mają i chyba żadna nie zajmuje się tylko manicurem. Prawda?

Co do regulacji prawnych to środowisko musi wywierać presję na ich powstanie. Osobiście nie widzę przeciwskazań dla osób po kursach. Tylko właśnie kwestia wiarygodności tych kursów, sprawdzenia umiejetności kursantów jest ważna. Po kursach można robic wiele rzeczy tak samo dobrze jak po szkole, wiele zależy od samego kursanta, jego chęci do dobywania wiedzy, poszerzania jej itd. Przecież doskonale wiemy, że szkoły też są różne i ukończenie ich wcale nie znaczy, że ktoś coś umie. No chyba, że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem postów na tym forum ;) hehe... Dlatego coś takiego jak egzamin państwowy to chyba nie byłoby złe rozwiązanie tylko doszłyby niestety dla ludzi dodatkowe koszty.
W przypadku stylizacji paznokci nie wiem tez czy to nie byłoby wytaczanie dział dla zabicie muchy. Rozumiem, kosmetyczka wykonująca czasami wręcz niebezpieczne zabiegi to OK ale na zrobienie paznokci to porządny kurs w zupełności wystarczy. Zaś gdzie można takie kursy odbyć a które lepiej omijać to można się dowiedziec na tym forum. :)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline MindStorm

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Salon manicure !
« Odpowiedź #10 dnia: 2019-06-09, 09:02:08 »
Jak ktoś kto nie ma pieniędzy na kurs będzie je miał na otworzenie zakładu? :| To takie robienie czegoś od d... strony. Koszt otwarcia zakladu przypuszczam może być 10krotnie większy od kosztu kursu a nawet więcej.

Święta racja  : dance :
Nie pozycjonujemy się!