Autor Wątek: kosmetyczka zawód a wysmiewanie się  (Przeczytany 18291 razy)

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-04-12, 20:29:13 »
Niestety jest wiele kosmetyczek ktore robią antyreklame swoją prezencją i brakiem wiedzy, przez to czasami ludzie źle oceniają wszystkie kosmetyczki. Ale my wiemy swoje i wiemy ile poświęciłyśmy dla tego wspanialego zawodu. Tym bardziej że tego czego sie uczymy nie przeczytamy w zwyklym magazynie dla kobiet.

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-04-13, 08:47:21 »
Cytat: "angell"
nowosciami, zabiegami itd. ale jeszcze nie chcialam isc na kosmetologa marzyl mi sie pedagog i gdy zdawalam juz na uniwersytet cos mnie trafilo i


A ja dopiero w połowie pierwszego roku pedagogiki stwierdziłam ze sie tu nie nadaje
i trwałam tak w tym przekonaniu az do zrobienia licencjata
ale teraz jestm na właściwej drodze
tak mi sie wydaje
bo jak patrze co sie dzieje to mi sie odechciewa

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-04-27, 21:41:21 »
xenia!...ja mam maly patent :lol:  na poczatku mojej edukacji nabijala sie kolezanka  ze co to kosmetyczka w koncu kiedys jak mi znowu przygadala ze ja to w szkole nie mam czego sie uczyc bo ona to dopiero na uniwerku ma zasowe powiedzialam jej ..no tak tylko pamietaj jak nuzyca cie dopadnie albo zaatakuja cie propionibacterium acnes to ja ci po kolezensku pokaze fige :roll: i klops zatkalo ja ame nazwy ja odstraszyly jak to mozliwe ze ja sie posluguje takim jezykiem a w dodatku ze ona nie wiedziala o czym mowie :wink: i co to jest ta nuzyca a ja jej powiedzialam ;no wiesz ty nie wiesz?oj na uniwerku ci powiedza :lol: ........a po za tym mamy jeszcze duzo slowek w zanadrzu i mozemy zapodac w jednym zdaniu ciekawe danko na ktorego inni moga galy wytrzeszczyc 8O jak ktos chce moge podac?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-04-28, 12:36:26 »
to było fajne! Brawo oszin! A jakie masz jeszcze magiczne słówka w zapasie?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-04-28, 19:44:34 »
ellobob dzieki :lol: oki np.wystarczy uzyc slow dla nas zrozumialych a dla kogos to katastrofa...np...kolega mojego meza zawsze lekcewazyl wiedze kosmetyczna ale golil sie nagminnie i cos tam weszlismy na temat mezczyzn i golenia i on mowi ze przesrane ma cale zycie bo mu ciagle krosty wyskakuja po goleniu i nie wie czemu.. a ja do niego ze nie krosty....tylko ja wiem co to jest ...to jest zapalenie mieszkow wlosowych i jest to choroba wywolana nie powiem juz mu przez co?....nie pokazal mi ze go zaskoczylam machnal reka ,ale przed wyjsciem zapytal mnie czy mozna cos z tym zrobic ...a ja ;no mozna ale niestety wizyta kosztuje  :lol: zapraszam do gabinetu...przyszedl :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-04-28, 19:54:11 »
uzywac slow: -kolagen sie nie wchlania ale aktywator kolagenu trzeciego pobudza fibroblasty do jego produkcji,-wolne rodniki!!!!!!!!!czyli degradacja naskorka szczeglnie pod wplywem uv i palenie papierosow.....,hmmm co tam jeszcze?- po 25 roku zycia spada produkcja kolagenu a w  wieku 40 prawie go nie ma......wiec pamietac o odpowiedniej pielegnacjii!!!! -w okresie menopauzalnym zaburzenia hormonalne prowadza do natychmiastowych zmian na skorze ciele i psychice na szczescie mozna wspomoc nie tylko hormonalnie ale takze dzieki fitohormonom pozyskiwanym z roslin dzieki nim mozemy przedluzyc mlodosc....to jest przawda ,..ale dla kogos dla kogo kosmetyka ogranicza sie do wklepania maseczki to cos z kosmosu :wink: mam nadzieje ze nie przynudzam :)
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-04-28, 19:56:35 »
zazywdz wiedza bo ja mamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
prawie zachaczamy o dermatologie i niech nam ktos nie podskakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-07-24, 15:13:44 »
Cytat: "Shelly"
Kochane, tego stereotypu nie zwalczymy, jesli nie bedziemy sie doksztalcac, doksztalcac i jeszcze raz doksztalcac! Tylko solidna wiedza i profesjonalizmem mozemy pokazac swiatu ze kosmetyczka nie jest glupiutka pusta laleczka! Mysle jednak, ze bedzie coraz lepiej, mlode dziewczyny sie ucza, studiuja, juz inaczej podchodzi sie do kosmetyki niz kiedys... Bedzie dobrze ;)


Zgadzam się z Shelly :)
Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Chociaż muszę przyznać, że w szkole policealnej, w której uczyłam się parę lat temu było trochę takich "panienek" :(, którym uczyć się za bardzo nie chciało i nie wiadomo po co poszły do studium kosmetycznego. Przykre, że wyrabiają opinię całemu środowisku :(

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-08-06, 10:27:49 »
Od września zaczynam studium. A ile ja już sie nasłuchałam... :) Wiem, że inni myślą, że w takiej szkole się nic nie robi i pytają mnie dlaczego skoro zdałam dobrze mature nie pójde na poważne, normalne studia. Moi rodzice są jedynymi osobami które mnie wspierają i mówią żebym sie nie przejmowała i robiła w życiu to co ja chce a nie co mi inni radzą!! A jeśli chodzi o wizerunek kosmetyczki...Kilka lat temu poszłam do pewnego gabinetu który poleciła mi koleżanka. Wchodze, patrze a przede mną stoi jeden wielki pryszcz...Chciałam uciekać, powiedzieć ze sie rozmyśliłam ale jakos było mi głupio...Może to dziwny zbieg okoliczności ale po tamtym oczyszczniu twarzy musiałam iść do dermatologa i przejść 4 mc kuracje antybiotykami...Dosłownie zmasakrowała mi twarz. Dodam, że przed zabiegiem miałam owszem troszke krost ale naprawde niewiele. Uważam więc,że kosmetyczka musi być zadbana i nie może być antyreklamą. Ja też nie mam idealnej cery, ale staram sie, dbam i mam nadzieje ze dzieki wiedzy jaką zdobedę uda mi sie wreszcie pozbyć tych paskudztw!!! Nie chce być szewcem co bez butów chodzi...

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-08-10, 00:45:33 »
dina  :cry: wspolczuje ci szczerze  :cry:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-09-16, 16:13:20 »
ja tez sie nasłuchałam roznych głupot w zwiazku z wyborem studiow kosmetycznych
Jestem ladna i zadbana dziewczyna ale wlasnie przez to musze bardziej sie starac bo na wstepie jestem postrzegana jako glupia krowa ktora idzie na studia by piżdzic sobie paznokcie
Niestety studia kosmetyczne nie sa wcale łatwe
bo na pedagogice czy innym kierunku mozna sobie nauke troche olac
a my to czego sie nauczymy wykorzystamy w pracy
a to co nam umknie to niestety jest nasz nieprofesjonalizm
Mamy przeciez pomóc a nie zaszkodzic klientce
moja rodzina myslała ze to beda super lajtowe studia ale jak im pokazalam wszystkie przedmioty to gały wywalili
immunologia kosmetyka lekarska toksykologia itp

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-09-16, 18:21:16 »
Oszin absolutnie cię popieram-trzeba zagiac kogos wiedzą i tyle!
Niektóre wyrazenia są dla nas oczywiste lub jest to bardziej "poważny" termin czegoś niezwykle prostego ale czesto robi wrażenie ;)
Nawet proste przekazywanie wiedzy na temat pielęgnacji skóry czy paznokci powoduje,że stajemy się wiarygodne i każdy widzi,że wiemy o czym mówimy.Także podczas najprostszego manicure,gdy opowiadam klientkom jak ważna jest pielęgnacja,wmasowywanie oliwki w macierz,gdy objaśniam co robię,używając przy tym fachowych pojęć,wówczas widzę,że dana osoba nie uważa mnie za idiokę,która z braku laku wzięła sie za lakierowanie paznokci.
Dopuki jednak w naszym kraju panuje stereotyp,że kosmetyczka,manicurzystka(choć powiem szczerze ,ze zaraz po tipserse-brrr-jest to jedno z moich najmniej ulubionych zwrotów;wolę stylistka paznokci),to durne panny po zawodówce,doputy będziemy musiały udowadniać,że tak nie jest.
Ostatnio miałam klientkę,która przyszła ze swoją nastoletnią córką i ta mówiła,że strasznie jej się podoba co robię i ,że chciałaby w przyszłości miec podobny zawód.Matka wykrzyknęła przerażona: najpierw to ty musisz skończyć szkołę!
NIe dałam się wyprowadzić z równowagi ale grzecznie,aczkolwiek dobitnie spytałam pani czy uważa,że ja tego wykształcenia nie mam?
Gdy wyjaśniłam klientce,że mam dyplom wyższej uczelni,prócz tego jeszcze pare innych zawodów,a wybrałam ten który niesie dla mnie najwięcej satysfakcji,pozwala mi się rozwijać,dzięki któremu jestem cały czas z ludzmi i nie muszę na nikogo liczyć,to mina pani zrzedła..
I po stokroć bardziej wolę robić to co robię niż przedstawiać się jako Pani Doktorowa(czyt.żona lekarza ;) ),codziennie z braku zajęć ogladać 7mą telenowelę i obnosić się po świecie z wiecznie skwaszoną miną.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-09-16, 19:00:42 »
no tak czasami ludzie poprostu mowia takie glupoty ze szok. ostatnio mowilam mojej kolezance ze bede miec na pewno duzo zajec na kosmetyce, na to on astwierdzila ze przeciez kazdy umie maseczke na twarz nalozyc :frighten:

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-09-17, 08:47:21 »
no własnie ludzie maja takie pojecie

ja ostatnio zaproponowałam sasiadce ze pocwicze na niej masaz
a ona na to no dobrze to pokazesz jak robisz mojej corce i potem ona bedzie mi robić

 :evil:  :evil:  Ja na gabinecie przez cały semstr to wałkowałam zeby wszystko robic ok i zapamietac
a ona uwaza ze to taki pryszcz ze wystarczy raz pokazac
ludzie to sa tacy wnerwiajacy nieraz  :evil:  ~:-(

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-10-08, 16:01:51 »
Ten stereotyp dotyczy panienek, ktore myslaly, ze jak pojda do szkoly kosmetycznej to beda bez przerwy pilowaly sobie paznokcie i obrabialy d*** swoim kolezankom. Aby tak nie bylo musimy sie ciagle doksztalacac i interesowac nie tylko kosmetyka aby nie uwazano nas za ograniczone. Na tym forum jest wiele wspanialych kosmetyczek z prawdziwego zdarzenia - wystarczy, ze osoba, ktora nie ma zielonego pojecia o kosmetyce przeczyta wypowiedzi Kasia_Krzysztoszek, shelly lub doris i od razu zmieni zdanie o kosmetyczkach!!!!

KOSMETYCZKI SA SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :kiss:  :kiss:  :kiss:  :kiss:  :kiss:  :kiss: