Autor Wątek: Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!  (Przeczytany 28244 razy)

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« dnia: 2006-03-18, 13:01:38 »
Ja mam chyba jakiegos pecha!
 Mam klientke ktorej robie pazurki juz od dluzszego czasu. Trzymaly jej sie rewelacyjnie, zadnego powietrza, zadnych odpryskow, wszystko ok. Wczoraj poprosila mnie zebym zdjela jej wszysto z paznokci i utwardzial tylko naturalne pazurki. Tak tez zrobilam. Jednak po spilowaniu calego zelu przezylam SZOK. Paznokcie zrobily sie biale. Nie wiem jak to opisac, ale wygladaja tak jakby ktos osypal je maka, albo podobnie wyglada paznokiec po zmatowieniu i przemyciu odtluszczaczem , z tym ze ta biel jest bardzo intensywna, doslownie jakby paznokcie byly pomalowane bialym lakierem.  W miejscu gdzie zostalo jeszcze troszeczke zelu wszystko jest ok, paznokiec wyglada normalnie, pod zelem tez wszystko bylo dobrze! Dodam ze uzywam zelu Christrio.
 Poradzcie mi co ja mam robic! Co to moze byc? Jestem zalamana!

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-18, 20:37:53 »
To znaczy, że klientka zbyt długo nosiła akryl czy żel Naturalne paznokcie nie miały czym oddychać, więc zbielały Po jakimś czasie (zależy w jakim stopniu paznokcie były niedotlenione) powinno wrócić do normy
BIO-STUDIO Agnes

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-18, 20:49:30 »
Cytat: "Agnes11"
To znaczy, że klientka zbyt długo nosiła akryl czy żel Naturalne paznokcie nie miały czym oddychać

hmmm to jak to jest z tymi pazurkami oddychają czy nie ;)

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-18, 21:35:08 »
Nie oddychają!!! Trzeba co jakiś czas zdejmopwać żel czy akryl, żeby pozwolić naturalnym paznokciom pooddychać
BIO-STUDIO Agnes

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-18, 21:35:20 »
Cytat: "Agnes11"
To znaczy, że klientka zbyt długo nosiła akryl czy żel Naturalne paznokcie nie miały czym oddychać, więc zbielały Po jakimś czasie (zależy w jakim stopniu paznokcie były niedotlenione) powinno wrócić do normy

 8O większej bzdury nie słyszałam  :roll:
Agnes,jako kosmetyczka pracująca w zawodzie powinnaś znać choć podstawy anatomii człowieka i wiedzieć,ze paznokcie nie oddychają,bo są martwym wytworem naskórka! A teoria o niedotlenieniu paznokci to po prostu powaliła mnie na łopatki!

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-18, 21:36:14 »
Olu,masz może jakieś zdjęcie?

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-18, 21:40:40 »
ooooooooo dzięki Ci Darianno! Dzięki CI :):):) BO już myślałam, ze sama tu zostane na placu boju z tymi oddychającymi pazurkami ;) ;) ;) ;)

Gość

  • Gość
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-18, 21:42:19 »
Cytat: "Agnes11"
Nie oddychają!!! Trzeba co jakiś czas zdejmopwać żel czy akryl, żeby pozwolić naturalnym paznokciom pooddychać


 8O

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-18, 21:56:42 »
:oops:   Przepraszam, za szybko palnęłam Zaznaczam, że nie jestem stylistką od paznokci. Nie zajmuję się zawodowo paznokciami. Jeśli chodzi o budowę paznokci to wyleciało mi zgłowy (w szkole kosmetycznej bardzo mało czasu poświęcili na paznokcie) Jeszcze raz przepraszam  :oops:  W takim razie ja mam do Was - specjalistek pytanie Miałam przypadek w wieku 16-17 lat Byłam nastolatką i non stop malowałam paznokcie, naklejałam również sztuczne, robiłam tipsy na klej(dawne czasy, gdy akryl czy żel nie był popularny, w każdym bądź razie nie słyszałam) Po około pół roku postanowiłam odpocząć od lakierów i szok -białe paznokcie miałam!!! (mniej więcej takie jak opisała KropelkaRosy) Po około tygodniu (nie pamiętam dokładnie) wrócił normalny kolor Od tamtej pory podświadomie unikam malowania, akrylu czy tipsu, a już na pewno nie na okrągło.
BIO-STUDIO Agnes

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-18, 22:10:28 »
Chciałabym jeszcze dodać, że moje paznokcie są w ogólnie dobrym stanie (nie są łamliwe, rosną), a jednak od tamtego przypadku boję się coś mieć  długo na paznokciach Byłam tak zszokowana, że do dziś to pamietam! Musiałam wtedy samą siebie w ten sposób wytłumaczyć Zresztą nie tylko ja miałam taki przypadek, ale również moja koleżanka miała to samo wtedy Bardzo prosiłabym, żeby ktoś mi to wyjaśnił
BIO-STUDIO Agnes

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-18, 22:14:10 »
Tak naprawdę ciężko mi cokolwiek stwierdzić nie widząc paznokcia.
Czy paznokieć był biały na całej jego długości czy np.w okolicach wolnego brzegu?Czy tworzył nieregularny kształt?

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-19, 09:46:53 »
Były białe na całej długości Po pewnym czasie zaróżowiły się Tak jakby czegoś im brakowało Lakier, tipsy, akryl czy żel nie dopuszczają do jakiejkolwiek wymiany z otoczeniem W książce "Kosmetyka stosowana" J. Dylewskiej-Grzelakowskiej wyczytałam, że "sztuczne paznokcie nie dopuszczają do wymiany wodnej z otoczeniem, są również przyczyną m.in. rozszczepiania paznokci" - a rozszczepianie paznokci to rozbielenie do białości - prawda? Jednak moim zdaniem czegoś im brakowało tak jak moim Wiadomo, że obecnie takie paznokcie dodają urody i kobiecości Jako kosmetyczka proponowałabym zakładać akryl czy żel na jakiś czas np max 3 miesiące, potem przez tydzień a nawet 2tyg pozwolić odpocząć paznokciom (pozwolić na naturalną wymianę wodną z otoczeniem) i znowu założyć To jest rada dla tych, którym bardzo się podobają te akryle i jednocześnie chciałyby zachować w dobrym stanie swoje naturalne paznokcie!
BIO-STUDIO Agnes

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-19, 10:26:44 »
mozna i tak, ale z doswiadczenia wiem, ze to rzadka reakcja . Klientka moze nosic pazurki non stop. Raz na jakis czas zakładamy nowe, ale tylko z powodow estetycznych oraz jak ja to nazywam do" przegladu serwisowego..." :wink: dla wlasnej pewnosci ,ze jest wszystko oki.
Podejrzewam, ze akurat w tym przypadku kolezanki Oli doszlo do nadmiernego wysuszenia pazurka. Wiec proponuje oliwke na noc, poczekac, az do konca zrosną i zalozyc nowy delikatniejszy zelik.

P.S Agnes...tydzien lub dwa tygodnie przerwy to nic nie zmienia. Pazurek zrasta dluzej. A wiec jesli robimy przerwe to jednak dluzszą.
A co do ewentualnego wyboru klientek ktore chca miec zalozone paznokcie .....nie ma co dramatyzowac bo jesli rozwazymy nasze wizyty u fryzjera np na koloryzacje włosow..hehe...ktore robimy non-stop...przeciez to takie samo dzialanie ....wszystko zalezy jednak od fachowosci fryzjerki oraz uzytych do tego produktow.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-19, 11:44:55 »
Czasami bywa tak,że nieprawidłowe usunięcie żelowego paznokcia może spowodować jego rozdwojenue lub odklejenie paznokcia naturalnego od hyponychium(moze to spowodować także mocne tarcie paznokcia w celu np.usunięcia brokatu,co pokazuje nam jak delikatnie należy obchodzić się z pazurkami) i wydaje mi się,ze tak było w Twoim przypadku.Pazurek zrobił się biały gdy się lekko podniósł a pozniej wrócił do formy gdyż spowrotem się "przykleił".
Moze trochę chaotycznie to wytłumaczyłam ;) ale chciałam w miarę "obrazowo" ;)

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Biale plamy na paznokciach po zdjeciu zelu!
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-19, 12:51:12 »
Dzięki Wam Darianna i elena za odpowiedzi  :wink: W moim przypadku musiały się odkleić, żeby po tygodniu znowu się przykleić W przypadku zniszczonych paznokci to trzeba czekać na nową warstwę tak jak włosy  :wink: (rozumiem)
PS Darianna na drugi raz prosiłabym o delikatniejszą reakcję Ja jestem bardzo wrażliwa  :lol:
BIO-STUDIO Agnes