Autor Wątek: Mistrzostwa w makijażu permanentnym  (Przeczytany 4639 razy)

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Mistrzostwa w makijażu permanentnym
« dnia: 2010-03-14, 21:17:01 »
po raz drugi przyglądam się mistrzostwom w micropigmentacji twarzy.
Tematem są np. brwi i usta, jury ocenia według kilku kryteriów:
-precyzja i estetyka wykonania makijażu permanentnego (brwi i usta)
-dobranie koloru barwnika do typu urody modelki
-dobór kształtu i korekty ust/ brwi do rysów twarzy modelki
-Organizatorzy powołują profesjonalne jury reprezentujące wysoki poziom wiedzy i doświadczenia w zakresie makijażu permanentnego.
- Jury ocenia pracę wyłącznie na podstawie powyższych kryteriów.
- Jury pracuje niejawnie i jego decyzje są ostateczne.
- ocena czy makijaż tworzy spójną całość
- inwazyjność zabiegu
- higiena i estetyka stanowiska pracy.
i wszystko byłoby jasne i ok gdyby:
w jury zasiadały osoby które np miały swoją szkołę makijażu permanentnego, które są instruktorem bardzo znanej marki m.permanentnego i mają swojezasady w pigmentacji twarzy.
najbardziej obiektywną osobą była pani dermatolog która patrzyła na te makijaże nie porównywując ich że tak uczy jedna firma a tak uczy druga , a przecież tyle ile firm tyle szkół i wszystkie są profesjonalne i najlepsze

Powiedzcie mi czy to jest sens robiąc takie mistrzostwa, bo gdyby był oceniniany tylko efekt końcowy to róbcie jak chcecie i czym chcecie liczyłby się wygląd końcowy.
a tutaj przychodzi jedna pani z jury i krzywo patrzy że brwi są robione igiełką z czteroma ostrzami (moduł z czteroma igiełkami) metodą włoskową gdyż jej zdaniem moduły wielo igłowe "pracują zbyt agresywnie", a następna pani z jury twierdzi że ok bo wtedy można taki modułem 4 razy szybciej wykonać taki zabieg i jest  mniejsze zapuchnięcie gdyż skóra pigmentowana zbyt długo w jednym miejscu szybko się uwrażliwia i puchnie co za tym idzie dłużej się goi.
taka sama historia była gdy zapytano uczestniczki co poleca modelce po zabiego micropigmentacji? gdy powiedziano alantan plus w kremie tylko pani dermatolog z jury była zadowolona, a gdy wazylinę lub tribiotic to reszta pań z jury.
Gdzie ja słyszałam wiele razy że na "ranę" podrażnione miejsce takie jak po m.permanentnym najlepiej używać lekkiego kremu i nic tłustego żeby skóra mogła "oddychać".ale tak naprawdę każdy ma na ten temat swoje zdanie
Muszę powiedzieć że Mistrzostwa organizowane we fryzjerstwie mają żelazne zasady (może trochę przestażałe) ale tak np we fryzurze klasycznej męskiej nie można używać maszynki trzeba wszystko nożyczkami ciąć, a loki do trwałej ondulacji można tylko na dwa sposoby zakręcić, I tak wyglądają zasady ustalone w całej polsce przez izbę rzemieślniczą.



 
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline Ewita

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Mistrzostwa w makijażu permanentnym
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-17, 22:51:20 »
Witam wszystkich!
Na tym forum jestem po raz pierwszy.Ogromnie się cieszę, że ktoś pierwszy zaczął ten ważny wątek dotyczący mistrzostw w makijażu permanentnym. Ja także po raz drugi przyglądam się mistrzostwom z tej dziedziny i te, które odbyły się w Warszawie dają dużo do myślenia.Moim zdaniem na tych mistrzostwach nie było żadnych zasad albo przynajmniej jury ich wcześniej nie ustaliło:nono:Całkowicie zgodzę się z moją poprzedniczką, ale mi wiele więcej rzeczy nie pasowało na tych mistrzostwach.
Odniosłam wrażenie, że szanowne jury nie idzie z postępem i zatrzymało się na starych metodach, czyli praca jedną igłą przy małych uderzeniach. I tak jak moja poprzedniczka napisała cztery igły w jednym przy metodzie włosa to rewelacja w trakcie pracy, ale najwyraźniej nie dla jury.
Druga sprawa przerywanie w trakcie pracy żeby zobaczyć, co?Jak wygląda makijaż? A co tu zobaczą,brwi nie skończone,nie dopracowane. To jakiś absurd! Mogłabym wyliczać w nieskończoność.
Jeśli nie zostaną ustalone dokładne zasady i jak ma wyglądać system pracy podczas pigmentacji tzn. rodzaj igieł, jakie sobie jury życzy i metoda, jaką mają być wykonane np. brwi itd. to uwierzcie mi takie konkursy nie mają sensu. No i koniecznie panie (jury) ze starymi zasadami i metodami dotyczącymi m.perm powinny zostać w domu.:Wink:
Ja już zaczęłam teraz czekam na innych odważnych.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: Mistrzostwa w makijażu permanentnym
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-18, 09:10:26 »
Dzięki za ten wątek. W innym na temat szkolenia u mistrzyni w makijażu permanentnym zastanawiałem się właśnie jak takie mistrzostwa mogą wyglądać. O ile jestem w stanie sobie wyobrazić mistrzostwa w makijażu tradycyjnym, ba nawet znaleźć strony na ten temat, filmy itd. o tyle z permanentnym jakoś nie jestem w stanie. ;)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Mistrzostwa w makijażu permanentnym
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-19, 09:43:01 »
Właśnie też sobie uświadamiam że szanowne Jury przeszkadzało w pracy, koleżance w połowie brwi powiedziały "czy nieuważa Pani że są zajasne" kiedy do końca miała jeszcze dużo, dużo pracyGdyby miała koniec i poprosiła Jury o opinię i wtedy by tak powiedziały to "szacun" ale to był ton wręcz skrytykowania!
Było wiele takich kwesti, np trzy razy pytały się tej samej uczestniczki jakie to znieczulenie stosuje, myliły fakty pytając się ze zdziwieniem"o brewki już zrobione" a to był szablon zrobiony kredką. :lol:
Naprawdę przykro twierdzić ale poziom tych mistrzostw to .... Warsztaty wychodzą lepiej
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline paniAnia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Mistrzostwa w makijażu permanentnym
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-08-15, 22:08:56 »
To smutne:( Wydawałoby się,że takie mistrzostwa powinny być na bardzo wysokim poziomie, nie tylko jeśli chodzi o umiejętności zawodniczek ale przede wszystkim kometnecję jury:) A jak w końcu poszło twojej koleżance? Dopmyślam się,że takie uwagi bardzo ją musiały rozpraszać...