Autor Wątek: kolczyki u niemowlaka?  (Przeczytany 76779 razy)

Gość

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-11-06, 10:25:27 »
Cytat: "DaJusia"
Ja odmawiam przekłucia takim maluchom - generalnie to uważam,że powinno dac sie dziecku wybór czy chce mieć dziurę w uchu, czy nie...


 : brawa :  : brawa :  : brawa :

Gość

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-11-06, 10:29:49 »
Cytat: "Ulla"
ja równierz to popieram ale bywają bardzo uparte matki i potrafia nawet zrobić awanture  - jak my nie przekłujemy uszu to na pewno zrobi to inna kosmetyczka.....


I tu trzeba by się wykazać po prostu większą mądrością. Przedstawić swoje argumenty.

Miałam taką sytuację. Przy wszystkim był ojciec dziecka, który rozwrzeszczanej i niezadowolonej matce kazał się uspokoić i racjonalnie stwierdził "ta pani ma rację, do żadnej innej kosmetyczki nie pójdziemy, przyjdziemy tu z małą za kilka lat."

A nawet gdyby poszli do innej kosmetyczki to co z tego?
Sorry, ale ja wolę stracić jednego takiego klienta niż wykonywać pracę wbrew swoim przekonaniom.
A jak przyjdzie goś i poprosi o wytatuowanie synka?

Gość

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-11-06, 10:33:04 »
Cytat: "psycia"

do 1 roku bo dziecko nie jest świadome co się dzieje i da się to zrobić bez płaczu, pisku, wyrywania sie i drapania szczególnie po pierwszym uszku gdy usiłujesz zabrać się za drugie...


Świadome nie jest, ale to nie znaczy, że nie czuje bólu. pół roczna córka moich znajomych bardzo płakała, ojciec trzymał jej główkę, a kosmetyczka robiła dziurkę w drugim uchu :(
Różnie bywa.


Mam nadzieję, że nie zapominasz podsunąć rodzicom do podpisania zgody na przekłucie uszu ich dziecku?

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Re: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-11-06, 10:36:37 »
Cytat: "stanulka"

Uważam, że kosmetyczki, które przekłuwają uszy dzieciom tego nieświadomym są nieodpowiedzialne. Doświadczona i świadoma zagrożeń kosmetyczka po prostu odmówi wykonania tego zabiegu.
Co np. grozi niemowlakowi z kolczykami w uszach? Zaczepienie o coś i rozerwanie ucha jest jednym z najlżejszych zagrożeń. Taki dzieciak może nieświadomie bawić się kolczykiem, czy też kolczyk może sam wypaść i dzieciaczek może go sobie włożyć do noska, uszka czy buzi.
To jest czarny scenariusz, ja jednak wolałabym oszczędzić dziecku takiego zagrożenia.


no to wyszłam na nieodpowiedzialną kosmetyczkę  :wink:
 rodzice są odpowiedzialni za swoje dziecko do 18 roku życia i tak naprawdę to oni decydują...
w niektórych krajach kobiety dostają swoje córki po porodzie już z przekutymi uszkami i co dalej z tym zrobią to ich sprawa... mozna kolczyki wyciagnąć i już :)

na Boga nie porównujcie 2 dziureczek w uszach do tatuazu bo to już jest wyciąganie argumentów z kapelusza  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-11-06, 10:37:38 »
Cytat: "stanulka"

Mam nadzieję, że nie zapominasz podsunąć rodzicom do podpisania zgody na przekłucie uszu ich dziecku?


mam tego cały segregator...
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-11-06, 10:43:43 »
Cytat: "stanulka"

Świadome nie jest, ale to nie znaczy, że nie czuje bólu. pół roczna córka moich znajomych bardzo płakała, ojciec trzymał jej główkę, a kosmetyczka robiła dziurkę w drugim uchu :(


rzeczywiście straszne przeżycie dla dziecka nieświadomego... będzie ten wielkiiii ból mieć w pamięci do końca zycia.... nie przesadzacie czasem? :wink:

tak jak juz pisalam uważam że lepiej przekłuć kiedy dzieciątko nie jest świadome albo dopiero gdy sama księzniczka przyjdzie z dumą do gabinetu z wielką chęcią i wypiekami na buzi :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gosiaczka

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-11-06, 14:20:29 »
ja osobiscie mysle ze rodzice nie powinni "upiekszac" dzidziusia takiego malego gdyz ono i tak nie wie o co chodzi jest mu obojetne czy ma kolczyk czy nie. wiec jest to dla rodzicowa nie dla dziecka. ja bym nigdy nie przekula mojemu dziecku uszow,  jak bedzie starsza niech sama idzie do kosmetyczki

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-11-06, 20:21:18 »
a ja mojej coreczce przebilabym uszka jak bedzie chciala, znam dziewczynki ktore swiadomie wiedza ze boli ale i tak chca byc sliczne  :lol:
chyba ze moj maz bedzie mial inny pomysl  :D hehehe
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

kameleon

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-11-06, 20:55:23 »
hej..dzieki za rady..widze ze temat dosyc kontrowersyjny..ja raczej nie stawialabym przebicia ucha na rowni ze szczepieniem. to drugie ratuje zdrowie a czasami i zycie a kolczyki sluza tylko i wylacznie ozdobie. a ja jestem zdecydowanie przeciwko ozdabianiu dzieci. nie chce nikogo  urazic ale to mi przypomina troche wiazanie kokardek na glowie u malych pieskow-dziewczyny dzieci musza byc zdrowe, szczesliwe i kochane a nie ozdobne.

Gosiaczka

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-11-07, 08:06:54 »
Cytat: "kameleon"
hej..dzieki za rady..widze ze temat dosyc kontrowersyjny..ja raczej nie stawialabym przebicia ucha na rowni ze szczepieniem. to drugie ratuje zdrowie a czasami i zycie a kolczyki sluza tylko i wylacznie ozdobie. a ja jestem zdecydowanie przeciwko ozdabianiu dzieci. nie chce nikogo  urazic ale to mi przypomina troche wiazanie kokardek na glowie u malych pieskow-dziewczyny dzieci musza byc zdrowe, szczesliwe i kochane a nie ozdobne.


nic dodac nic ujac  : brawa_na :

Gość

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-11-07, 15:35:29 »
Jako kosmetyczka nie przekuwam uszu takim małym dzieciom.Jako matka też bym tego nie zrobiła.Dobrze,że mam synka.Nie mam takich dylematów

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-11-07, 19:55:12 »
i jeszcze ja napisze...
Mojej coreczce przebilam uszka na pierwsze imieniny
wczesniej posmarowane miala uszka mascia od kosmetyczki
nie wiercila sie
nie zaplakala
nie pisneła
(wiadomo była grzeczna - po mamie :) hehe )
a jak jej pokazalam w lustrze co ma  w uszkach to sie slicznie usmiechła

o mniewiecej tak:
http://kosmetyczki.net/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&album=53&cat=0&pos=2

 i niesadze zeby kiedys tego żałowała

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-11-07, 19:59:55 »
widzisz a jednak można... uważaj słoneczko bo zaraz się rozpiszą dziwczyny jaką to Ty matką jesteś żeby dziecko na taki stres narażać  :wink:

bo ja już się dowiedziałam że jestem nieodpowiedzialną kosmetyczką bo przebijam dzieciom uszka do 1 roku zycia lub powyżej 4 roku  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-11-22, 00:17:00 »
ja niewiem czy bym przeklula uszka takiemu malemu dziecku, ja sama dopiero mialam uszy przeklute jak mialam 7 lat i wpsominam to jako koszmar heh :?

Gość

  • Gość
kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-11-24, 09:25:18 »
W naszym salonie firmowym nie wyznaczamy granic wieku jesli chodzi o przebicia uszu, najmlodsza dzidzia miala chyba 4-5 miesiecy

Oczywiscie rodzice wypelniaja zgode na przebicie
przebijane sa kolczykami studex baby ( z krotszym gwintem)

w przypadku malych dzieci zdarza sie po przebicu jednego uszka dziecko jest tak wystraszone ze nie daje sobie juz przebic drugiego
dlatego wprowadzilismy usługe 2 kosmetyczki - 2 pistolety, uszy są przebijane jednocześnie - co sprawdza sie tez  w przypadku dzieci starszych 3,4 latka