Autor Wątek: zrogowaciały naskórek  (Przeczytany 80138 razy)

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
zrogowaciały naskórek
« dnia: 2005-10-03, 07:14:58 »
Mam problem ze zrogowaciałą skórą stóp, dotychczas stosowałam Allpresan 18 spray, ale wydaje mi sie on mało skuteczny. Czy ktos mogłby mi polecic preparat o wiekszym stezeniu i silniejszym działaniu?

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-05, 11:35:38 »
Ja też miałam ten problem i przetestowałam chyba wszystkie tego typu preparaty dostepne na rynku... mi najbardziej pomogła najzwyklejsza maść z witaminą A dostępna w aptece (jest tez krem ale na początek sugeruję maść) - kosztuje około 2,20zł a efekty widać po niedługim czasie...  :happyjump:
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
preparat z mocznikiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-18, 04:40:39 »
Masc lub krem z witamina A jest wskazana ale PO usunięciu zrogowaciałego naskórka odpowiednim preparatem np. z mocznikiem, dlatego pytam o taki preparat - do usuniecia zrogowaciałego naskórka.

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-18, 04:51:06 »
Jak sobie radzicie ze zrogowaciałym naskórkiem na stopach? Słyszałam , ze dobry jest spray do zmiekczania zrogowaciałej skóry z mocznikiem (Allpresan 18). Znacie cos równie skutecznego?

Gość

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-18, 16:17:34 »
bardzo dobry jesr hornhaut płyn do zmiękczania naskórka z Gehwola
z tej samej firmy jest też pianka hornhautweicher podobno dobra ale jeszcze nie przetestowałam

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-20, 10:34:38 »
Ja usunełam naskórek pedicurem a potem zaczełam intensywna pielegnację... w moim przypadku to wystarczyło...

Jeśli chodzi Ci o preparaty z mocznikiem to jest dobra pianka firmy Catherine - ale ją polecają zacząć używać właśnie po wykonanym pedicurze.
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Aguś

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-20, 12:25:12 »
Polecam peeling hydrofilny Femi lub Pedi scrub Gena :wink:i delikatny pedicure frezarką lub omegą. Zrogowaciala warstwa na piętach jest przewaznie tak gruba ze nie usuniesz jej inaczej jak przez starcie frezarka lub ścięcie.
Jesli jednaqk nie przekponuje Cie pedicure mechaniczny to slyszalam ze bardzo dobry jest pumeks sholl i jeszce jeden ale nie pamietam nazwy. Jak sobie przypoimne to ci napisze.  

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
Frezarka
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-21, 07:46:08 »
Dziękuje Ci bardzo. Zastanawiam się nad zakupem frezarki (na razie do użytku domowego  bo nie mam jeszcze własnego gabinetu) . Czy mogłabys mi polecic sprzet, z kórego bede zadowolona? Ps nie lubie omegi ze wzgledu na duży stres (krwawy pedicure). Czekam na odpowiedz i pozdrawiam. Anula

Aguś

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-21, 09:48:17 »
Ojoj.......ale podczas pedicure nie ma prawa ani lac sie krew ani nie powinnas czuc bólu. To niedopuszczalne!!! omegą scina sie tylko warstwe nadmiernie rogowaciejącego naskórka na piętach. To co scinamy jest warstwą martwych komórek dlatego jesli lktos cie zaciąl to uciekaj skąd pieprz rośnie. Pedicur nie moze absolutnie tak wyglądac... to ostatnia rzecz jaka moglaby miec miejsce.

Gość

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-25, 14:54:17 »
ja urzywam regularnie peeling i krem zmiękczający Oriflame i nie mam żadnych problemow.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-28, 21:55:58 »
Polecam najpierw wymoczyć stópki z solą Gehwola lub mydełkiem z mocznikiem Alpressun chyba nr 11, a potem usunąć martwy naskórek i zastosować maść z Gehwola do pękających, suchych mocno rogowaciejących problemów na nóżkach bardzo dobry jest też krem Lipidro z Gehwola ale maść jest silniejsza więc szybciej zauważysz efekt.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-20, 14:46:18 »
Bardzo dobra jest masc "dernilan" -do kupienia w aptece.Dostepny jest tez krem.Ja stosuje masc na noc  i zakladam bawelniane skarpety.Naskorek regularnie zmiekcza sie i stopki wygladaj ladnie:-)
Pamietajmy o regularnym pedicure.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-14, 12:44:07 »
tarka i peeling najlepiej kokosowy:D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-14, 14:04:42 »
ja sobie mocze raz w tygodniu, tareczke w reke potem peeling kremik i jest super :)

Gość

  • Gość
zrogowaciały naskórek
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-17, 16:17:24 »
Polecam stosowanie maści Schrunden firmy Gehwol, jest ona bardzo tłusta ma działanie silnie natłuszczające i regenerujące. Jest doskonała do suchej skóry stóp, pękających pięt itp. W ciężkich stanach nóg polecam codziennie wieczorem umyć nóżki, posmarować zrogowaciałe miejsca grubą warstwą maści i zawinąć je folią kiuchenną na około 20 minut.
Warto taki zabieg powtarzać codzienie dopuki problem nie zmaleje.
Oczywiście taki zrogowaciały naskórek należy usówać, dobry pedicure, najlepiej przy użyciu frezarki, jest niezbędny by wyprowadzić takie nóżki.