Autor Wątek: mezoterapia igłowa  (Przeczytany 56198 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
mezoterapia igłowa
« dnia: 2007-04-10, 16:43:09 »
Na prośbę jednego z forumowiczów zakładam temat :wink: :


czy mezoterapia igłowa może być wykonywana przez kosmetyczki?
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-10, 18:19:22 »
Mezoterapia igłowa na 100% nie może być wykonywana przez kosmetyczki. Nie jestem pewna jak to jest z mgr kosmetologiem ale obiecuję, że się dowiem.[/url]

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-10, 18:43:36 »
hm, nie wiem czemu w całej unii mezoterapia igłowa jest wykonywana przez kosmetyczki (Dania, Niemcy, Holandia etc),poniewaz ingerencja igly jest taka jak w przypadku tatuażu czy makijazu

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-10, 18:48:36 »
Widzisz Adasiu , w naszym kraju jesteśmy do tyłu z niektórymi sprawami  :wink:  Madzia się dowie i da znać  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-10, 18:53:13 »
Bedę bardzo wdzieczny bo niestety nie wiem juz do kogo zwrocic sie w tej sprawie, chodzi o zabieg mezoterapi igłowej przeprowadzanej "mezoganem" czyli automatycznym pistoletem wstrzykujacym odpowiednie dawki sterowane przez komputer.:)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-10, 18:55:21 »
Mezoterapie iglowa moga wykonywac kosmetyczki, natomiast beziglowa  tylko lekarze :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-10, 19:12:46 »
Mi sie wydaje ze slyszalam ze wlasnie po magistrze mozna, no bo nie mam tu na mysli osoby po studium czy licencjacie. Ale dowodu jako takiego nie mam, trzeba sie bardziej w temat zaglebic  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-04-10, 19:17:54 »
chetnie zgłebie ten temat ale nie mam zadnego punktu zaczepienia, wszystkie izby kosmetyczne i inne tem podobne umywaj ręce a to byla by prawdziwa rewolucja w gabinetach kosmetycznych, wiec moze warto połaczyc sily

Achika

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-04-10, 19:21:36 »
zadna kosmetyczka ani kosmetolog nie moze wykonywac mezoterapii...tylko lekarze

tak naprawde to slyszalam ze kosmetyczki w holandii rowniez wykonuja botoksy...ale ja to bym sie ejdnak bala isc do kosmetyczki na botoks...tak samo nie poszlabym do kosmetologa na botoks...

i nic w tych uprawnieniach zapewne sie nie zmieni...bo lekarze caly czas sie kloca o uprawnienia kosmetyczek...ktore nie sa przeciez  zbyt wygorowane.

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-04-10, 19:26:46 »
hmm jednak sie nie poddam skoro jestesmy w unii to musimy miec jednakowe prawo i bede drazył temat cały czas

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-04-10, 19:49:00 »
Moze kiedys sie to zmieni, mysle ze to sie tez wiaze z zapotrzebowaniem na tego typu uslugi, bo gdyby byly wykonywane w wiekszosci gabinetow kosmetycznych to zapewne tez cena by zmalala.

A co do tych poglosek to zastanawiam sie czy nie chodzilo o wykonywanie zabiegu w asyscie lekarza.  :roll:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-04-10, 21:21:43 »
jesli chodzi o mezoterapie ,to jest tylko jeden rodzaj ....iglowy bo zawsze trzeba wprowadzic dany preparat w glab skory i nie slyszalam o mezoterapi beziglowej ,bo przeciez wtedy nie bylaby mezoterapia ???
   Jesli chodzi o kosmetyczki to niestety nie moga naruszac ciaglosci skory i czy to bedzie szkola dwu letnia czy trzy letnia czy magister nie mozemy i koniec ....z drugiej strony jest to sprzeczne i nie wiem kto to ustala bo mozemy naruszac ciaglosc skory przy np.makijazu permanentnym i gdzie tu logika??
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-04-10, 22:33:38 »
A podobno wlasnie pojawiac sie zaczela w Polsce jako nowosc mezoterapia beziglowa- polega na stymulowaniu tkanki pacjenta poprzez laser i specjalnie zaprojektowane impulsy elektryczne.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Achika

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-04-10, 22:34:53 »
tyle ze w makijazu permanentnym substancja ktora jest wstrzykiwana..nie jest wstrzykiwana gleboko w skorze...a mezoterapia czesto jest wstrzykiwana w tkanki glebsze...np w tkanke tluszczowa. I takim zabiegiem mozna wyrzadzic wiele krzywdy...jesli sie nie ma odpowiedniej wiedzy , ani umiejetnosci.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-04-10, 22:59:19 »
achiko ,czyli uwazasz ,ze makjiazem permanentnym nie mozna wyrzadzic krzywdy??i nie mozna wprowadzic glebiej barwnika przez zle przygotowanie,i nieodpowiednia szkole i sprzet?--
   jesli chodzi o te ;nowosci; to mamy ich cale mnustwo ale zapozyczanie nazw jest ostatnio nagminne  i bardzo modne np; mikrodermabrazja domowa ,czy zabieg z botoksem w postaci kremu itd ,uwazam ze mezoterapia beziglowa to rowniez troszke naciaganie marketingowe
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....