Autor Wątek: mezoterapia igłowa  (Przeczytany 56301 razy)

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-04-11, 17:24:43 »
hmmm czytam i czytam i nie wierze, przeciez jesli kosmetyczki moga robic makijaz igłowy czy tatuaz czy przekłuwanie uszu to chyba moga obslugiwac mezogan(pistolet ktory sterowany przez komputer sam dozuje odpwiadnia ilosc preparatu na odpowiednia głębokosc). Chyba tylo w Polsce moga byc takieeee rozbieżności.
Ale nie poddaje sie czekam na dokument prawny z Holandii i bede probowal go zatwierdzic rowniez w Polsce, zeby i kosmetyczki w Polsce mogly robic mezoterapie!!!! ;)

Achika

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-04-12, 10:39:55 »
nic ci to nie da bo mezzoterapia jest wykonywana przez lekarzy medycyny estetycznej to jest czesc ich pracy...i nawet jesli bedzie taka ustawa rozpatrywana to nie wjedzie wlasnie dlatego ze lekarze sie nie zgodza.Tak wlasciwie to nie zabierajmy pracy lekarza...oni wcale duzo nie zarabiaja. A ucza sie przez cale zycie....jakby mezoterapia byla da nas dostepna to zaraz i botoksy i restylane bylyby rowniez..pozniej ostrzykiwanie kolegenem itp....fajna sprawa...ale kazdy zawod ma swoje prawa i swoje obowiazki.

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-04-20, 21:07:21 »
Mezoterapię igłową mają mozliwość TYLKO wykonywac lekarze, natomiast bezigłową kosmetyczki my taka wykonujemy w swoim gabinecie :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-20, 21:10:48 »
A możesz opisać jak można mezoterapię bez igły wykonywać?  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Achika

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-20, 23:20:05 »
to sa informacje ktore znalazlam na necie

"Bezigłowa Mezoterapia NNMTM jest nowoczesną alternatywą do klasycznej mezoterapii. W Bezigłowej Mezoterapii wykorzystywane są specjalne krótkie impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Bezigłowa Mezoterapia NNMTM bazuje na nowej technice, zwanej AquaforeząTM, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi."

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-21, 18:00:10 »
Ja jak na razie tez czytalam cos podobnego i slyszalam ze cos takiego sie wykonuje.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Martyna

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-05-26, 19:55:41 »
Mezoterapie beziglowa moga wykonywac kosmetyczki.
To jest tylko kwestia zakupienia sprzetu i szkolenia.
www.infinita.net.pl
Strona na razie w budowie :(

Offline Molinezja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-06-02, 08:08:10 »
Witajcie

Czy słyszałyście coś na temat bdr (beauty-defect-repair). Jest to kosmetyczna alternatywa dla mezoterapii. Zabieg wykonywany jest przy pomocy sterylnych mikro-igiełek, kwasów owocowych, wysoko skoncentrowanych dermokosmetyków i specjalistycznych masaży.
Znacie może kogoś, albo któraś z Was ma ten zabieg w swojej ofercie?
W gabinecie którym pracuje niedługo pojawi się to urządzenie. Dlatego chciałam się czegoś więcej dowiedzieć niż to co mi powiedzą na szkoleniu.

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-06-02, 19:50:18 »
Ostatnio oglądałam materiały instruktażowe z zabiegu wykonywanego za pomocą tej właśnie aparatury. Zabieg uważam za bardzo bardzo ciekawy. Klientka jest rozpieszczana przez każdą chwilę gdy leży na fotelu, ale skóra jest stosunkowo mocno podrażniona po tym i nie wiem jak z bolesnością. Uważam, że zabieg jest trochę w pewnych momentach bolesny.
Jednak ja absolutnie nie porównywałabym tego z mezoterapią igłową.

Offline Molinezja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-06-04, 22:11:55 »
Dziękuję Ci za odpowiedz. Jutro mam szkolenie z tego. Napiszę Wam później o tym zabiegu. Pozdrawiam

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-06-27, 23:44:32 »
Cytat: "Ania"
A możesz opisać jak można mezoterapię bez igły wykonywać?  :wink:


 8) Bardzo prosto, ale niestety niezywkle monotonnie :twisted:

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną alternatywą dla igłowej. Bazuje ona na tachnice zwanej Aquaforezą polegajacej na stymulacji w technologii laserowej. Do wykonywania zabiegu są dwa rodzaje specjalnie opracowanych ampułek: do ciała i do twarzy. Aquaforeza reaktywuje w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, depolaryzuje błony komórkowe, sprawia ze substancje są równomiernie wprowadzane w leczonych tkankach. Jest to zabieg bardzo przyjazny dla kliettki, nie odczuwa po nim zadnego dyskomfortu i co najważniejsze może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po zabiegu.

Problemem jest jeden...tylko jak to zwykle bywa ... cena :) oraz fakt, że w przypadadku mezoterapii bezigłowej NNM nalezy wykonać serie 8-10 zabiegów co jest niestety kosztowne ... cena waha sie w granicach 2500-3000zł. Efekty sa jednak bardzo dobre, zarówno jeśli chodzi o ciało ... jak i o twarz - czym bardziej tragiczna skóra tym lepsze efekty :wink:

Co do mezoterapii igłowej, może byc jak narazie wykonywana tylko przez lekarzy. Niestety póki co ani kosmetyczka, ani kosmetolog w Polsce nie może śródskórnie wprowadzać żadnych leczniczych substancji  :twisted: Zresztą na dzień dzisiejszy kosmetyczka nie może nawet używać w gabinecie igieł do nakłuwania skóry i usuwania chociażby prosaków  :!:

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-09-21, 12:44:57 »
Milinezja i jak byłaś na tym szkoleniu, napisz coś więcej?

W ostatnim "Cabines" dowiedziałam się brd ma kwasy o wysokim stężeniu do 40%,( i co najważniejsze jest to kwas glikolowy bez żadnego innego)  ciekawa jestem czy można ich używać bez oprzyrządowania.

Offline Molinezja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-10-07, 22:15:22 »
Hej :)

Tak miałam szkolenie z tego zabiegu. Wygląda super. Faktycznie klientka jest rozpieszczana na całego. Najpierw, po demakijażu ma nakladane kwasy+ lampa z zielonym światłem, potem specjalną końcówką "miotełkuje" się dekold ,szyję, twarz. Chodzi o delikatne złuszczenie naskórka. Potem kolejną końcówką "dziurkuje się " skórę. To są bardzo mikroskopijne dziurki. Następnie rozprowadza się ampułkę z kwasem hialuronowym. Potem mniejszą końcówką dziurkuje się zmarszczki i rozprowadza sie kw. hial., który nie wnika tak głęboko jak ten pierwszy, bo ma na celu wypełnić zmarszczki. Ptem robi się masaż magnetyczny. Super sprawa. Robi sie to rękami w rękawiczkach a na twarz nakłada się maskę żelową + lampa czerwona. Klientka czuje mrowienie. Bardzo przyjemne.
Ja nie robiłam niestety masażu bo byłam w ciąży więc nie mogłam. Wrócę do pracy po macierzynskim to koniecznie musze poćwiczyć go i samej mu się poddać hehe.

Seria to 6-8 zabiegów.

Gość

  • Gość
MEZOTERAPIA IGŁOWA
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-01-12, 13:08:36 »
Witajcie chcę rozwiać Wasze dylematy-kosmetyczka może wykonywać zabiegi mezoterapii igłowej ale tylko na głębokosć 1 mm i preparatami,które nie są zarejestrowane jako medykamenty odsyłam Was do ostatniego nr  gazety Cabines jest tam artykuł i info o szkoleniach dla kosmetyczek i kosmetologów pozdrawiam

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-01-12, 15:09:17 »
Też czytałam zamieszczony tam artykuł wraz z ofertą szkoleniową i muszę powiedzieć, że wywołał on wielkie zdumienie u mnie... Nie wyobrażam sobie aby osoba nazywająca siebie kosmetyczką z kwalifikacjami po np. 180 godzinnym kursie wykonywała mezoterapię igłową...Jak dla mnie to bezmyślne i przerażające. Sądzę, że kwalifikacje takich osób powinny być bardziej wnikliwie sprawdzane no ale cóż - reklama dźwignią handlu...