Autor Wątek: chorob paznokci i sposoby im zapobiegania  (Przeczytany 6367 razy)

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« dnia: 2005-04-20, 10:33:47 »
chorob paznokci i zapobiegania np.

rozwarstwienia , rozdwajanie ... itp typowe problemy z paznokciami

o polecane odzywki i skuteczne bo sprawdzone

co wy na to dziewczynki mysle ze moglybysmy sie powymieniac opiniami
na pewno byloby to pomocne dla nas wszystkich a tymbardziej amatorow to co zaczynamy czekam na dpowiedzi...


 :mrgreen:  :skeub:  :skeub:  :skeub:  :mrgreen:

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-20, 11:28:14 »
A więc ja standardowo już napisze, że rewelacyjna jest odżywka - oliwka z mirry dostępna w EF
7ml 16 zł

I jakbym miała komuś polecać kuracje na słabe, łamliwe, rozdwajające się paznokcie, to właśnie poleciłabym mierrę.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-21, 17:26:00 »
czesc  :lol: jesli moge sie podzielic  doswiadczeniem to sie ciesze;jesli ktos ma slabe paznokcie lamliwe miekkie i rozdwajajace to brak witamin i mineralow najlepiej zaczac od skrzypu polnego w aptece  special merz kapiwit a+e ale ten slabszy i inne specyfiki ziolowe,od zewnatrz wazny pilnik papierowy (klientki czesto uzywaja metalowych jeszcze)i sposob pilowania zawsze w jednym kierunku i odpowiednio zakonczyc,kuracje oliwa z oliwek i tu super dla paznokci suchych lamliwych,sok z cebuli swietny na paznokcie polecam,mirra,globulke capiwitu nakluc igla i witaminki wetrzec w macierz...a potem odzywki w lakierach bardzo dobra nail tek ale droga  saly hansen ma dobre odzywki na kazdy problem i sa dobre sprawdzone polecam a na koniec waaaazny krem do rak ja uzywam mary cohr francuskiej firmy z koktajlem 17 witamin ale dobry tez jest norweski no to pa jak sobie cos przypomne to dam znac : buja w oblokach :
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-21, 17:30:40 »
oszin - pilnik papierowy to tez już przeżytek, choć najbardziej popularny, to też "szarpie" paznokcieć.

Najlepsze są pilniczki krystaliczne i szklane, dokładnie "zamykają" płytke paznokcia, dzięki czemu nie dostaje sie tam woda i paznokcieć się nie rozdwaja. I na pozór pilniczki te nie są drogie, bo taki najtańszy to już nawet 9 zł kosztuje a starcza na ho ho i jeszcze dłużej :)

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-22, 10:34:27 »
dziekuje dziewczeta za odpowiedzi !!!
co prawda ja znam te podstawy ale na pewno ktos z nich skorzysta
napiszcie swoje ulubione odzywki
...

moje to mirra odzywki fluorowe  i z lini nieprofesjonalnej wapniwa i jedwabna z "lovely" itd

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-22, 20:57:41 »
papierowe przezytek?delikatne sa wspaniale a szklanymi nie lubie pracowac ...o odzywkach tez pisalam moge jeszcze polevic na zime dla klientki ktora ma spierzchniete dlonie masc tranowa ale smierdzi  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-22, 21:04:16 »
Przeżytek w tym sensie, że są lepsze od papierowych i jak kientka mnie się pyta o pilniczek to polecam szklane i krystaliczne - o to chodzi !

Sama też pracuje papierowymi - nie wyobrażam sobie szklanym, ale do własnego użytku dla babeczek szczególnie z naturalnymi paznokciami to rewelacja.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-22, 21:22:25 »
:lol: ja kupuje zawsze wiecej pilnikow i klientka moze kupic u mnie ja sie troche zrazilam do szklanego rozdwoily mi sie po nim paznokcie  :cry:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

olgacytrynka

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-22, 22:03:30 »
tematt na czasie bo wlasnie pisze prace na ten temat :)

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-23, 09:19:53 »
Cytat: "olgacytrynka"
tematt na czasie bo wlasnie pisze prace na ten temat :)


wiedzialam ze komus taki temacik sie przyda

ja oglnie roznie pracuje na obu pilnikach ale papierowe sa dla mnie wygodniejsze i sprawdzone jest olbrzymia poprawa u moich klientek ktorym robilam "papierkiem" bez odzywek (dopireo potem"
nie sadze ze sa przezytkiem !!!   moga nimi byc metalowe !! ktore zreszta spotyka sie u niektorych maniciurzystek jedna taka kobita w zawodzie mojej pozniejszej klientce zmatowila paznokcie pod tips wlasnie takim pilnikiem jak mi to powiedziala to :evil:  :cry:

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-23, 09:29:05 »
Już raz pisałam, nie chodzi o to że są przeżytkiem w pracy - bo ja też nimi pracuje i są dla mnie najwygodniejsze i nie wyobrażam sobie pracy na innych pilnikach, ale chodzi o to, że do użytku indywidualnego mając polecić klientce z naturalnymi paznokciami : pilnik metalowy, papierowy , szklany, krystaliczny, to te 2 pierwsze dla mnie przeżytek w sensie, że ich nie polecam do naturalnych paznokci, natomiast namawiam na szklane lub krystaliczne :) i o to mi babeczki chodziło :)

Gooosha

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-12, 11:21:41 »
Moim sposobem na łamliwe i rozdwajające się paznokcie jest:

- moczyć paznokietki co 2 dni w oliwie z oliwek z cytrynką
- Skrzypo Vita 2x dziennie (opakowanie starcza na 40 dni)
- odżywka Inglot Gro Max (nr 031)

Widzę u siebie badzo dużą poprawę.

Aguś

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-05-12, 13:32:54 »
Ja w ogole odradzam pilniki metalowe!
Do naturalnych paznokci w domu dla klientki(gdzie wiekszosc nie umie prawidlowo pilowac swoich paznokci) polecam pilniki szklane.

I nieprawda jest ze pilniki plastikowe z papierowym wykonczeniem szarpia paznokiec. Nie jestesmy w stanie nie naruszyc struktury paznokcia na poziomie komorkowym. Chodzi jednak o to by opilowane paznokcie nie mialy poszarpanego brzegu(jak zle je opilujecie to jak byscie przejechaly sobie paznokciemi po swetrze albo ponczochach to poczujecie jak sie hacza delikatnie-sprobujcie tak zrobic :wink:). Nie prawda jest tez to iz nalezy je opilowywac tylko w jednym kierunku!-choc tak tez mnie uczono w szkole a w praktyceokazalo sie zupelnie inaczej o co uswiadomila mi bardzo dobra kosmetyczka u ktorej odbylam praktyki zawodowe). Gdybysmy mogly sie spotkac to jestem w stanie Wam udowodnic ze jest to nieprawda i wierzcie mi ze na pewno bym Was przekonala :wink:
Wiekszosc osob kierujaca sie ta zasada piluje paznokcie prostopade w jedna strone , nieodpowiednimi ruchami i to wlasnie nieodpowiedni kat pilowania sprawia ze paznokcie sie haczą.
Sa tez odpowiednie zasady stosowania pilnikow. Do opilowywania naturalnych paznokci stosujemy pilniki najlepiej ok 150-220.

Poza tym dziewczyny to nie woda powoduje rozdwajanie paznokci i to co piszecie ze pilniki "zamykaja paznokcie" by nie dostala sie mdz warsty woda to tez nie jest logiczne. Owszem paznokcie skladaja sie z warstw skeratynizowanych komorek ale w zetknieciu z woda wszystkie komorki paznokcia pecznieja nasiakajac nia i nie ma tu znaczenia czy  paznokcie  sa dobrze czy zle opilowane. Gdyby paznokcie tak jak piszecie mialy nie "zamkniete" brzegi to woda dostawala sie tylko mdz warstwy komorek a to nie prawda.  Niezaleznie od tego czy warstwy sa ze soba zespolone czy paznokcie sa rozwarstwione  to i tak nasiąka caly paznokiec. :wink:

Aguś

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-05-12, 13:43:38 »
Cytat: "oszin"
:lol: ja kupuje zawsze wiecej pilnikow i klientka moze kupic u mnie ja sie troche zrazilam do szklanego rozdwoily mi sie po nim paznokcie  :cry:


Wlasnie! Nie chodzi tu o rodzaj pilnika lecz o wlasciwe pilowanie. Najlepszy pilnik Wam tego nie zastapi jesli to technika bedzie niodpowiednia. :(  
Prawda jest natomiast ze przy pilnikach szklanych istnieje mniejsze prawdopodobienstwo bo maja one naprawde drobna powierzchnie i z tego tez wzgledu nie nadaja sie do gabinetow bo bysmy pilowaly godzinami. :wink: A klientki w domu moga sobie pilowac ile chca :wink:  

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-05-12, 13:47:27 »
A jeżeli do mnie przychodzi klientka z naturalnymi pazurkami na manicure to zawsze używam pilniczka szklanego. Nie wiem jak wam, ale mi zdecydowanie lepiej sie nim pracuje przy naturalnych, niz pilnikiem papierowym i szybciej !!
Zależy też z jakiego szkła owy pilnik jest wykonany, te tańsze są z gorszej jakości szkła.
Ale każdy woli co innego i nikt mnie nie przekona do pilników papierowych przy naturalnych paznokciach, bo szklany mi najbardziej odpowiada :D

Aguś

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-05-12, 14:04:31 »
Jesli Ci odpowiada to pewnie ze go uzywaj. Jak najbardziej :wink:

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-05-12, 14:06:14 »
No właśnie tak jest - jednej odpowiada to drugiej tamto i tak jest w każdej dziedzinie życia...również w naszych kochanych pazurkach  :happyjump:

Gość

  • Gość
chorob paznokci i sposoby im zapobiegania
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-05-12, 14:38:18 »
A jakie znacie preparaty do pielęgnacji płytki paznokciwej??? Buzka.