Autor Wątek: Konkurencja  (Przeczytany 1516 razy)

Offline kinga

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Konkurencja
« dnia: 2018-03-14, 12:16:58 »
Witam mam problem jestem  załamana.Gabinet mam trzeci rok już lub dopiero zaczęłam być zadowolona z i tak niewielki zysków a tu z dotacji OTWIERA MŁODA DZIEWCZYNA I ROBI USŁUGĘ ZA PÓŁ DARMO ..HYBRYDA PO 30ZŁ A CZWARTA WIZYTA ZA PÓŁ CENY  RZĘSY 60ZŁ  I MNIE WSZYSTKO SIĘ ZATRZYMAŁO . JESTEM ZAŁAMANA  A PŁACIC ZUS CZYNSZ TRZEBA 😭Co robić??? Miasto około 60.000ludności a gabinetów po 2 na ulicy .

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-03-15, 13:22:20 »
Niestety na początku wydaje się, że konkurowanie cenami da efekt, a później podniesie się ceny... Tak to nie działa, klient przyzwyczai sie do niskich cen i nie będzie chciał przyjść na usługę droższą, znajdzie kolejny, tańszy gabinet lub kogoś wykonującego "na czarno" przez FB. Nie tędy droga. Poczatkowy, niski ZUS i dotacja na otwarcie działalności powoduje, że gabinetów powstaje bardzo dużo i każdy chce zdobyć klientów.

Offline kinga

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-03-15, 15:11:25 »
No ja o tym wiedzialam od samego początku dlatego ceny miałam normalne mam wrażenie że całą moją pracę diabli wzięli. Co robić ??ja teraz siedze a do niej co chwilę ktoś wchodzi.Mój obrót spadł o połowe😣

Offline Mary84

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #3 dnia: 2018-05-11, 14:27:33 »
Rób swoje. Jak jesteś dobra, masz stałe klientki... będzie dobrze.

Offline Krystyna11

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #4 dnia: 2018-09-27, 15:52:41 »
Stety - niestety. Sama otwierałam firmę z dotacji i muszę przyznać, że sprzęt i kosmetyki sfinansował PUP, więc mogła sobie początkowo pozwolić na niskie ceny. Wiadomo - trzeba stopniowo podnosić i traci się wtedy część klientek, ale tak działa biznes. Wchodząc na rynek z nowym salonem trzeba się łapać wszystkiego. No i reklama.... sam szyld nad salonem to w tych czasach stanowczo za mało.
« Ostatnia zmiana: 2018-09-28, 12:19:27 wysłana przez Tomek »

Offline Marzenka_78

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-11-08, 16:08:00 »
A robiłaś coś w kierunku, żeby poszerzać grono swoich klientek? Teraz chyba dobrze jest się reklamować na instagramie - załóż profil swojego gabinetu i pokazuj efekty swoich działań. Oczywiście za zgodą klientek. :)
No i dobrym pomysłem jest np. ulepszenie samego gabinetu pod względem wrażenia, jakie robi. Może w niskiej cenie go upiększ, dobrym pomysłem jest ładny, kojący zapach (jest dużo produktów, które są właśnie do tego stworzone) w gabinecie. Pomyśl o tym, jak możesz sprawić, żeby w twoim gabinecie klientki czuły się lepiej. :)