Autor Wątek: weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej  (Przeczytany 26106 razy)

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« dnia: 2007-02-03, 20:56:46 »
jestem ciekawa waszych pomysłów jak weryfikować czy ktoś jest profejonalistą i czy może kupować w profesjonalnej hurtowni kosmetycznej, z góry dziękuje

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-03, 21:26:38 »
po dyplomie lub certyfikacie  :wink:  
proste  :wink:
i nie przekonuje mnie tłumaczenie że dyplom wisi w gabinecie , utopił się w akwarium
, pies zjadł itp  :wink:
zawsze można zrobić odpis, lub ksero  :wink:
w hurtowni wtedy klient zapisany jest w bazie danych i już nie musi za każdym razem okazywać dyplomu  :wink:  
Może się avenire pochwalisz jakie u was w Sun Flowerze w Poznaniu są sposoby  egzekwowania uprawnień do nabywania produktów?  :wink:  
Bo w sklepie internetowym można kupić produkty bez problemu  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-03, 21:36:20 »
Cytat: "Tweety"

Bo w sklepie internetowym można kupić produkty bez problemu  :wink:


Jak w wielu innych sklepach. Nie czepiaj się Ania jednej firmy.
Lepiej jak robią paznokcie na dobrych produktach niż na tych z Allegro, przynajmniej w kwestii paznokci. Kosmetyka to inna bajka.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-03, 21:39:46 »
Ale ja się nie czepiam Sun Flower bo przecież kupuję ich produkty... zapytałam tylko jak to u nich na miejscu wygląda...  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-03, 21:50:52 »
Praktycznie wszędzie można kupić produkty bez uprawnień, nawet bardzo ekskluzywnych marek (no są nielicznę wyjątki) zarzekających się, że bez certyfikatu produktu nie sprzedadzą - w sumie, szkoda bo każdy może to mieć  :?
Jeśli chodzi o paznokciowe artykuły, myślę, że tu przesadą byłaby jakakolwiek weryfikacja....
Co innego kosmetyki.... W hurtowniach w których ja się zaopatruje wymagają uprawnień tylko przy zakupie sprzętu, ewentualnie kwasów, zazwyczaj oferują bezpłatne przeszkolenie - myślę, że to  bardzo zdrowa forma weryfikacji.
„Spür die Melodie der Community“

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-03, 21:59:33 »
no od srody nie będu już /Sunflower tam niestety wszystko wszystkim ale od marca będę prowadzić inną hurtownie stawiam na profesjonalizm uważam że np alessandro ma tak dobrąrenome bo nic bez certyfikatu nie sprzeda i wszyscy powinni brać z nich przykład ale czasam chęć zarabiania kasy bierze góre

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-03, 22:22:49 »
Ja proponuję żeby noże mogli kupować tylko kucharze z dyplomem ukończenia szkoły a cement murarze!!!
Ludzie socjalizm skończył się ponad 16 lat temu.
Czasami jak czytam takie treści to aż chciałbym głosować na UPR i Korwina Mikke choć uważam go za...
To chyba z powodu tego, że u nas wszystko stoi na głowie.
Nie mam kasy to zamiast wziąć się za jej zarabianie w tym co robię i umiem zrobię sobie paznokcie sama. To nic, że wyglądają jak kupa. Nie ma kasy to zamiast iść do kosmetyczki idę do kumpeli co mi twarz popali czymś.
To jest chore. Nie to, że ktoś sprzedaje produkty czy sprzęt.
Co mnie obchodzi, że ktoś głupi, sobie coś kupi i zrobi krzywdę? Jak inny głupi się na to godzi to ich sprawa.
Normalni ludzie jak chcą paznokcie to powinni iść do gabinetu stylizacji, jak chcą maseczkę to do kosmetyczki itd.
Tutaj powinna być kontrola czy osoba,która wykonuje zabieg ma stosowane uprawnienia!!! Czy taka kontrola jest? Bo od czegoś ten Sanepid chyba jest a nie tylko od czepiania sie pierdół! Tylko na co ja liczę skoro gabinety i kliniki chirurgii plastycznej są pełne lekarzy bez uprawnień. To trzeba zmieniać a nie czepiać się hurtowni, że sprzedają. Bo sprzęt czy produkty zawsze będzie można kupić, tak samo jak broń. Trzeba dbać o poziom szkolenia kosmetyczek, o dobór kadr itd. Bo czepianie się hurtowni to zaczynanie od d... strony. Jak zwalczanie chuligaństwa stadionowego poprzez zamykanie stadionów.
Na szczęście nie mam telefonu stacjonarnego bo zaczynam się bać, że w słuchawce usłyszę "rozmowa kontrolowana..."
Chcę wolności i możliwości wyboru czy mogę popełnić samobójstwo pilnikiem o gradacji 100/100, frezarką czy aparatem do elektrolizy. Moim zdaniem mam do tego prawo.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-03, 22:33:06 »
czyli co????? sprzedawac kazdemu tak uważasz??? :?:

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-03, 22:34:06 »
ostro mako  :twisted:
Dlatego też piszę, że dobrą formą jest przeszkolenie ewentualnie poinformowanie o dziłaniu.
Nic nie mam do kogoś kto chce sobie kupić profesjonalny krem dla własnego użytku, gorzej, jak robi tym samym krzywde innym.
A sanepid? heh, nie wiem jak u innych, mnie nawet nie spytali jakie będę wykonywać zabiegi, spytali tylko co do czego służy ale o uprawnienia już  Prawda jest taka, że każdy może wszystko kupić i niech tak zostanie, tylko czasem jakos tak smutnawo sie robi gdy powiedzmy klientka mówi - "a mi ostatnio córka na allegro zamówiła taki sam krem!"
„Spür die Melodie der Community“

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-03, 22:34:20 »
Sprzedawać i informować, że to do profesjonalnego użytku.
Devil may cry...

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-02-03, 22:37:56 »
ok dzięki za rady może macie racje żeby wszystkim sprzedawać a niech klient się martwi do kogo idzie przynajmniej tak rozumiem z waszych wypowiedzi jeśli się mylę to proszę o sprostowanie

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-02-03, 22:41:50 »
Nie zgadzam się mako mimo tak śmiesznych przykładów jak kucharz  :wink:
profesjonalne produkty powinny być dostepne tylko dla profesjonalistów a czarny rynek i tak będzie istniał - jak wszędzie, ale czy to powód żeby wszystkim dać dostęp do wszystkiego bez uprawnień :?:  :wink: wyobraź sobie wspomnianą przez ciebie broń dostępną bez ograniczeń?

a co do samobójstwa pilnikiem  :wink:  póki robisz sobie krzywdę to Twoja sprawa, ale nie musisz mieć do tego profesjonalnych produktów i urządzeń  :wink: gorzej w drugą stronę jak kupuje sobie jedna z drugą Galwan lub Darsonval  bo kosmetyczce tak łatwo poszło to ona też może zrobić chorej na serce w ciąży koleżance... :twisted:
Nie można pozwalać na to żeby osoba nie posiadająca uprawnień obsługiwała coś czym może zrobić krzywdę  :twisted:
za parę lat każda klientka będzie sobie chodzić do hurtowni i kupować wszystko co potrzebne do zabiegu, instrukcję ściągnie z netu i po naszym zawodzie pozostaną popioły  :twisted:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-02-03, 22:46:10 »
przepraszam Mako ale ja się zgadzam z Anią, jak sobie góła henne kupi to dużej krzywdy nie zrobi ale jak urządzenie do permanentnego da ogłoszwenie certyfikat sobie sama na wzór orginalu z netu wydrukuje to skad klientka ma wiedzieć że to oszustka??????dopiero po efektach w tym wypadku na 3 lata smutne

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-02-03, 22:53:54 »
dlatego mako pisał o sanepidzie ale i tak uważam że lepiej to zwalczać u źródła czyli w miejscu zakupu  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
weryfikacja klientów hurtowni kosmetycznej
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-02-03, 22:56:19 »
halo ale się rozpędzacie z przykładami :)  takich sprzętów jak urządzenie do pernamętnego/ czy nie wiem, np mikrodemabrazję to chyba nikt nie sprzeda osobie z ulicy (no chyba, że na allegro sa takie sprzęty to mn ie oświeccie :D bo nie mam czasu żeby to sprawdzać na bieżąco) bynajmniej tak sądze....
Była mowa raczej o kosmetykach/produktach do stylizacji paznokci.
„Spür die Melodie der Community“