Autor Wątek: kosmetyczką być...  (Przeczytany 27207 razy)

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-10-24, 19:57:36 »
Jestem kosmetyczką z siedmioletnim stażem-po studium.Uważam,że na pewno wystarczy.Dodatkowo w trakcie szkoły można robić dodatkowe szkolenia.Jestem bardzo zadowolona z zawodu jaki wybrałam-wstaję rano z uśmiechem na ustach bo wiem która klientka mnie dziś odwiedzi (co będę jej robić i o czym będziemy rozmawiać).Ale tak jak plusy tej pracy są i minusy.Pracuje się w soboty,sylwestra-do 20,wigilię-do 14,kiedy w piątki znajomi idą na imprezę i kiedy boli głowa.Na początku wypłata nie jest za duża.Mimo to nie zmieniłabym mojego zawodu za żadne skarby-oddaje się nie tylko umiejętności ale i duszę.[/img]

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-10-24, 22:10:41 »
no wlasnie grunt zeby robic to co sie lubi
ja teraz nawet jak mamie vczy znajomej pomaluje paznokcie super i sa zadowolone to jakos tak mi lepiej na duszy
a prawda jest taka ze w czasie szkoly mozna sie tez doksztalc na kursach. ja sama chodze na szkolenia i w szkole takze nam organizuja.nie moge sie doczekac kiedy skoncze szkole i bede miec dyplom w reku.ale trzeba [przynac ze ten ostatni moj rok hedzie najciezszy :?

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-10-25, 17:47:48 »
ostatni rok powinien byc lzejszy ze wzgledu na pisanie pracy, a czesto tak nie jest i na nic nie ma czasu  :x
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Achika

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-10-25, 22:03:58 »
a ja mam taka nadzieje ze jak skoncze studia to kosmetyka jednak bedzie brana bardziej na powaznie...bo to paranoja ze kosmetyczka moze byc kazda babka ktora pojdzie sobie na kurs drwajacy 2 tygodnie...ba sa nawet i 8 dniowe....

z tego co slyszalam niedlugo ma wejsc ustawa ze gabinet kosmetyczny zalozyc bedzie mogla osoba tylko z tytulem licencjata albo magistra,...

nie jestem pewna tyhc informacji ale tak dowiedzialam sie u siebie na uczelni...to juz cos...

Bynajmniej ..jak ja zaloze kiedys swoj gabinet ...to zatrudnie wylacznie osoby po wyzszych studiach,....bo pragne stworzyc miejsce pelnego relaksu zauufania, ale i miejsce w ktorym personel bedzie potrafil wiecej niz tlyko malowanie paznokci...przedewszystkim kosmetolog ma byc specjalista a nie babka ktora umie zrobic wszystko (tipsy,makijaz,maseczki) a robi to beznadziejnie....

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-10-26, 11:57:28 »
a ja bym sie czula pokrzywdzona jak by weszla ta ustwa ze gabinety maja otworzyc osoby tylko po lecencjacie czy magostrze.sama teraz mysle o otwarciu gabinetu po studium i chyba  zaczne o tym myslec juz na powaznie.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-10-26, 13:53:14 »
Moze wejsc ale z okresem na dostosowanie sie (kilka lat na zrobienie np. licencjata). Ale nieprawdopodobne jest takie rozwiazanie :!:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-10-26, 14:08:03 »
mam nadzieje ze nie wejdzie.
nie kazda osoba konczaca studium jest glupia i wogole sie nie uczyla, i nie ma pojecia o zawodzie. Ja chce skonczyc szkole naprawde z dobrym wynikiem i byc normalna kosmetyczka a nie jakas pożal sie boże lala pusta :evil:

Achika

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-10-26, 20:13:13 »
natalka...ale przeciez mozna isc nawet na studia bezplatne z kosmetologii...uwazam jednak ze powinna wejsc taka ustawa.
Ja tez czuje sie pokrzywdzona ze po nocach zakuwam genetyke czy histologie a inne panie ucza sie tylko zawodu..a maja takie same uprawnienia.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-10-27, 12:08:49 »
to powinni zrobic jakies inne uprawiniena np. ze kosmetolog moze NAPRAWDE wiecej niz osoba osoba po studium.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-10-27, 12:10:06 »
zreszta niewiem jak mam sie dostac na bezplatna kosmetologie??pisalam mature z geografii, nawet nie z biologi..czy to jest jakis egzamin czy jak ?czy mam piwerszenstwo bo bede miec technika?sama sie zaciekawilam tym :roll:

Achika

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-10-27, 18:51:28 »
a to problem zapisac sie na mature z biologii?;)) i ja zdac... jesli sie chce mozna wszystko:)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-10-27, 22:27:06 »
a to tak mozna zapisac sie na mature z biologi??i gdzie ja sie zdaje ?w swoim liceum?

Achika

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-10-28, 10:08:22 »
tak w swoim liceum:)) teraz chyba u nas do 30 mgrudnia mozna zlozyc deklaracje:))

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-10-28, 12:35:37 »
hmm dziekuje za odpowiedz. jak konczylam licueym to powiedzieli nam ze mature mozna bedzie poprawiac itp.przez nastepne 5 lat chyba dwa podejscia w oku w sesji zimowej i letniej.ale niewiem co jak ten termin minie.

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-10-29, 22:23:12 »
Ja sie podpisuje - pewno ze tak , głowa do gory :):)  Kosmetyka pnie do gory i mam nadzieje ze niedługo bedzie to opłacalny zawód. Pozdrawiam:):):):)