Autor Wątek: Szukam stażu ponownie:)  (Przeczytany 20052 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
staż
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-05-07, 14:02:01 »
Jaką szkołe skończyłaś? może taką jak Ja, z beznadziejną  pracownią? bo z tego co wiem to jest praca w tym zawodzie i nie ma problemu ze znalezieniem, Ja mialam nawet propozycję na meila. ale niestety :twisted:

Jeśli się jest po porządnej szkole i jest to praca którą będzie się lubiło to nie ma problemu. Nie wiem czemu nie mogłaś zneleźć jeśli jesteś po dobrej szkole. dziwne.

Offline oliwka8x

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
od czego zacząć?
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-06-05, 11:19:42 »
Witam! Właśnie kończe naukę w policealnym studium kosmetycznym, mam pytanie czy po ukończeniu szkoły muszę obowiązkowo odbyć staż? Jak długo trwa? i czy coś zarobię? Jak szukać stażu chodzić od gabinetu do gabinetu i pytać, czy zapisać się w Urzędzie Pracy? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :D Oliwka :lol:

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
staż
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-06-05, 11:42:16 »
Staż to fajna sprawa jeśli nie czujesz się na siłach iść od razu do pracy albo nie możesz jej znaleść.Staż załatwia się przez Urząd Pracy bo to on płaci Ci pensję ok 400 zł.Starz to nie praktyka tak więc powinnaś robić wszystko.No ale pod względe finansowym lepsza praca-nawet na 1/2 etatu:) Pozdrawiam
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
staż
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-06-05, 12:08:43 »
Przez urząd pracy załatwia się staż, ale nie zawsze urząd ma oferty pracy dla kosmetyczek dlatego tez warto pochodzic po zakładach i po pytac czy przyjmuja do pracy jako stazystka.
دوبدوا

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
staż
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-06-05, 12:52:26 »
Post dokleiłam do odpowiedniego tematu :wink:
Proszę o dopisywanie się do istniejących wątków poruszających dany temat a nie zakładanie nowego  :wink:

Cytat: "oliwka8x"
mam pytanie czy po ukończeniu szkoły muszę obowiązkowo odbyć staż?


 nie masz obowiązku odbycia stażu  :wink:

Cytat: "oliwka8x"
Jak długo trwa? i czy coś zarobię?


 staż trwa 6 miesięcy i zarobisz tzw. stażowe czyli 521, 90 zł brutto ;-)

Cytat: "oliwka8x"
Jak szukać stażu chodzić od gabinetu do gabinetu i pytać, czy zapisać się w Urzędzie Pracy?


 staż najlepiej załatwić sobie u osoby u której miałaś praktyki zawodowe  :wink:  
ona Cię zna , ty ją i wszystko gra  :wink:  
pracodawca nie ponosi przez okres stażu żadnych kosztów z Tobą związanych  :wink:
w urzędzie pracy raczej nie znajdziesz ofert stażu dla kosmetyczek ale po skończeniu szkoły jeśli nie masz pracy to musisz się zarejestrować jako bezrobotna  :roll:
w karcie możesz zaznaczyć że chętnie odbędziesz staż w swoim zawodzie i jeśli coś będzie to się do Ciebie zgłoszą  :wink:  
co do tego UP to na prawdę radzę się zarejestrować bo w momencie skończenia szkoły już nie jesteś ubezpieczana przez rodziców i nie obowiązuje Cię u lekarza ich książeczka ubezpieczeniowa tylko ta którą otrzymasz w UP  :wink:  
a jeśli się nie zarejestrujesz to każda wizyta u lekarza będzie Cię dużo kosztowała, gdyż wszędzie wołają o ubezpieczenie  :wink:  
a tak pokrywa je UP  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
staż
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-06-07, 15:47:36 »
A ja myślałam, że trzeba odbywać staż. Wszyscy ciągle tylko o tym stażu mówią. Wariactwo. :roll:
W takim razie PUP wymyślił sobie staż?Wiadomo, najlepiej znaleźć pracę od razu po ukończeniu szkoły, dobrze płatną, bo tak z UP można mieć tylko ok. 400, 500 zł. :roll: Niby to ułatwia zatrudnianie, bo pracodawca nie dokłada się do tego 'interesu', ale 500 zł to naprawdę mało.

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
staż
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-06-07, 17:55:02 »
Pracodawca nie musi Cie przyjac do pracy po stazu nie ma takiego obowiazku. Ale po stazu nie raz jest latwiej znalezc w prace, bo nie ktorzy wymagaja zeby osoba miala odbyty staz i dltego tez mlodzi ludzie po szkole robia staz. Uwazam ze staz nie jest zly zawsze mozna sie czegos nauczyc, a zreszta na poczatku nowej pracy nie zarabia sie kokosow.
دوبدوا

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
staż
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-07-26, 11:09:44 »
Szukam od paru dni pracy i w dwóch gabinetach zaproponowano mi staż+ procent. I mam pytanie do Was: czy muszę sie zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotna żeby mogli mnie w gabinecie przyjąć na staż?Czy wystarczy wniosek pracodawcy?  :oops:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
staż
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-07-26, 11:36:04 »
Cytat: "Kruskawka"
czy muszę sie zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotna żeby mogli mnie w gabinecie przyjąć na staż?

Tak musisz yc osoba bezrobotna zarejestrowana w danym urzedzie pracy.

alla

  • Gość
staż
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-01-04, 16:30:56 »
nie kazdy urząd wymaga zatrudnenia stazysty-ja przyjęłam na staz dziewczyne i w umowie sama miałam określic na ile miesięcy ją zatrudnię-wpisałam 1 miesiąc i to im  wystarczy; no i nie było mowy że musi ona pracowac na cały etat

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
staż
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-01-04, 16:46:07 »
To prawda, że po stażu pracodawca nie ma obowiązku zatrudnić na cały etat, to zależy chyba od tego czy ma miejsce i pieniądze dla danej osoby, ja jak byłam na stażu w PIW-ie to od razu wiedziałam, że nie będę zatrudniona na stałę ponieważ nie mieli stanowiska, ale na darmowego pracownika zawsze jest miejsce :wink:
دوبدوا

Offline edi

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 816
staż
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-01-05, 13:34:56 »
ja się ubiegam teraz o staż i muszę być zarejestrowana na bezrobociu, tylko.. problem w tym że urząd już mi raz wniosek odrzucił bo nie ma pieniążków na wypłatę za staż,ale  może w lutym się uda  :lol:  :D
Choćbyśmy cały świt przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie...

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
staż
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-01-05, 17:46:12 »
Aby pójść na staż trzeba być zarejestrowanym w UP jako osoba bezrobotna i z tego co się orientuje można być w trakcie nauki. Ja będąc na 2 roku studium kosmet. poszłam już na staż. Niestety tylko na 3 miesiące ponieważ po ukończeniu studium chciałam iść na studia - kosmetologie ( i tak też zrobiłam) a kosmetyczka u której byłam powiedziała, że przedłuży mi staż a po nim przyjmie do pracy tylko pod warunkiem, że nie pójdę na studia. Tak wiec miałam do wyboru staż a potem praca albo studia. Oczywiście wybrałam studia. Tak wiec stażu mam odrobione tylko 3 miesiące :/

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
staż
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-01-05, 17:50:08 »
Cytat: "edi"
ja się ubiegam teraz o staż i muszę być zarejestrowana na bezrobociu, tylko.. problem w tym że urząd już mi raz wniosek odrzucił bo nie ma pieniążków na wypłatę za staż,ale  może w lutym się uda  :lol:  :D



U mnie w mieście też UP nie ma pieniędzy, żeby płacić stażystą, więc ludzie teraz czekają. Bo są zakłady, które bardzo chętnie przyjmą stażystów, ale nie ma funduszy. Może teraz coś się ruszy i dostaną pieniądze, a jak nie teraz to może w maju bo wtedy będzie nowy nabór absolwentów.
دوبدوا

Offline edi

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 816
staż
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-01-05, 19:12:57 »
No właśnie kaszana jest z tymi pieniędzmi... znalazłam fajny salonik, super babeczkę, ona bardzo chce mnie a tu nie ma pieniążków w urzędzie i muszę czekać...
Choćbyśmy cały świt przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie...