Autor Wątek: usługi kosmetyczne u klientek  (Przeczytany 35504 razy)

Offline wisienkakwspz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • "Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #60 dnia: 2010-09-01, 11:08:51 »
W przypadku serwisu tak, ale napisałam, że prowadzi też sklep, a przecież do sklepu wchodzi się "z ulicy"...
Nie będę się tu z zresztą z Wami przekomarzać, bo nie o to chodzi ;)

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #61 dnia: 2010-09-01, 11:30:47 »
W przypadku serwisu tak, ale napisałam, że prowadzi też sklep, a przecież do sklepu wchodzi się "z ulicy"...
Nie będę się tu z zresztą z Wami przekomarzać, bo nie o to chodzi ;)
Z punktu widzenia managera, takie działanie nie ma uzasadnienia ekonomicznego, i to bez względu na to czy to sklep elektroniczny,czy usługi kosmetyczne.W firmach jednoosobowych tego typu działanie może być odbierane tylko jako akt desperacji.Stracony klient który "całuje klamkę" i nawet niemogący się dodzwonić,bo chyba w trakcie większości zabiegów nie wolno i nie wypada odbierać telefonów, utracony czas na dojazdy,przygotowanie sobie stanowiska u klienta to niezapłacone roboczogodziny .
Całkowicie odmiennie należy to rozpatrywać dla firm kilkuosobowych,tu mamy do czynienia z wyjściem do klienta przez poszerzenie zakresu i obszaru działania.
Lash Perfect

Offline wisienkakwspz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • "Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #62 dnia: 2010-09-01, 18:42:43 »
Czyli, że kiepski ze mnie manager i do tego desperatka  : hahaha :

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #63 dnia: 2010-09-02, 10:34:49 »
Bez urazy,zaczynasz swoją działalność,więc trudno wymagać od ciebie doświadczenia managerskiego . Po to są takie fora żeby wymieniać się doświadczeniami i spojrzeć na swoje pomysły przez pryzmat cudzych przemyśleń.Ludzie są tak skonstruowani że jednorazową drobną uprzejmość zaczynają odbierać jako przywilej i zabranie im tego potraktują jako szykanę,jeżeli zaczniesz dojeżdżać na początku tylko dla pozyskania klienteli z założeniem że później już tylko w salonie to tą grupę stracisz.Warto na początku pomyśleć jaki profil ma mieć firma.Jednoosobowa działalność z lokalem ogranicza mobilność,jednak jeżeli jesteś na to zdecydowana,należałoby się zastanowić nad zatrudnieniem recepcjonistki,a jeszcze lepiej drugiej kosmetyczki . Inaczej płacisz czynsz za pusty lokal .
« Ostatnia zmiana: 2010-09-02, 10:39:05 wysłana przez rzesy »
Lash Perfect

Offline wisienkakwspz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • "Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #64 dnia: 2010-09-02, 13:31:27 »
Bez urazy,zaczynasz swoją działalność,więc trudno wymagać od ciebie doświadczenia managerskiego . Po to są takie fora żeby wymieniać się doświadczeniami i spojrzeć na swoje pomysły przez pryzmat cudzych przemyśleń.Ludzie są tak skonstruowani że jednorazową drobną uprzejmość zaczynają odbierać jako przywilej i zabranie im tego potraktują jako szykanę,jeżeli zaczniesz dojeżdżać na początku tylko dla pozyskania klienteli z założeniem że później już tylko w salonie to tą grupę stracisz.Warto na początku pomyśleć jaki profil ma mieć firma.Jednoosobowa działalność z lokalem ogranicza mobilność,jednak jeżeli jesteś na to zdecydowana,należałoby się zastanowić nad zatrudnieniem recepcjonistki,a jeszcze lepiej drugiej kosmetyczki . Inaczej płacisz czynsz za pusty lokal .
Zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę, ale nie podejrzewam, żebym od razu miała tabun klientek, więc spokojnie będę mogła pogodzić te 2 opcje ;) A później jak najbardziej pomyślę o zatrudnieniu dodatkowego personelu, bo główną ideą mojej firmy będzie świadczenie tych 2 usług jednocześnie :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #65 dnia: 2010-09-02, 14:12:04 »
Zrobisz jak chcesz ale jak dla mnie tego typu uslugi,  o ile nie sa koniecznoscia, sa malo profesjonalne (higena, zmarnowany czas, komfort Twoj i klientki).

Offline ksenka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #66 dnia: 2010-10-28, 10:28:45 »
Witam. Ja też prowadzę tzw mobilny gabinet kosmetyczny we Wrocławiu czyli dojeżdżam do klientek do domu ze sprzętem i tam przeprowadzam zabiegi. Nie zgadzam się z wieloma rzeczami o których tu piszecie, w szczególności z tym, iż usługi tego typu są w jakimś stopniu "mniej profesjonalne" itd. Wcześniej pracowałam w stacjonarnym gabinecie, i nie uważam żeby moje usługi straciły jakoś na profesjonalności , gdy oferuję je mobilnie. Wszystko jest kwestią posiadania odpowiedniego sprzętu i podejścia.
Z trochę innej beczki swoje zabiegi promuję poprzez portal gumtree. Trochę klientek miałam dzięki publikowanym tam ogłoszeniom ale przydało by się więcej.  Podajcie dziewczyny jakieś podobne strony do gumtree bo chcę ogłoszenia pododawać. Chodzi mi o stronki gdzie szukacie usług tego typu.  Pozdrawiam

Offline kolorowa_kredka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #67 dnia: 2010-10-28, 16:23:39 »
W UK to można zarobić kokosy, ale własny Smart do parkowania wszędzie albo obsługa w małych miasteczkach,bo w city nie dasz rady jeździć wszędzie ze sprzętem, a usługi 2 x droższe przez sam dojazd...

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: usługi kosmetyczne u klientek
« Odpowiedź #68 dnia: 2010-10-28, 23:28:12 »
Też uważam, że gdy kosmetyczka jest odpowiednio przygotowana do prowadzenia mobilnego salonu (czyt. profesjonalny przenośny sprzęt, przeprowadzanie usług zgodnie z zasadami higieny) to takie usługi nie odbiegają jakością od salonowych. Natomiast jest jedna ważna sprawa, którą warto mieć na uwadze, mianowicie nie każdy może w ciągu dnia skorzystać z usług kosmetycznych w salonie - czy to ze względu na godziny pracy, czy też na inne obowiązki i wówczas zamówienie kosmetyczki "po godzinach", czy do domu w czasie gdy akurat nie możemy wyjść na miasto jest świetnym wyjściem.