Autor Wątek: usługi kosmetyczne u klientek  (Przeczytany 35505 razy)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-02-01, 09:43:07 »
Zakładasz działalnośc gospodarcza, pod adres swojego domu. ZUS w tej chwili jest niewielki dla osób otwierających działalosc bo ok 250zł (ja płace 750!). Podatek płacisz zryczałtowany (mam nadzieje, ze nic sie nie zmieniło) ok 80, a ze podatek jest niższy od Zusu, to nie płacisz nic.
Finito!

Moim zdaniem najlepiej jest udac sie do biura rachunkowego, i tam wszytko Ci jasno wytłumacza, bo ja na przykład nie jesstem pewna, czy możesz płacic ryczałt, czy nie, bo miało to sie zmienic... Takie wizyty kosztuja 10-30zł, a czesto sa darmowe.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-04-08, 14:03:02 »
Bardzo chce otworzyć własny gabinet ale narazie nie stać mnie na to :( Dlatego pomyślałam o tym zeby robić zabiegi u siebie w domu ale raczej u klienta. Oczywiście wszystko legalnie. I mam związku z tym pytanie: co myślicie o tego typu pracy? Czy opłaca sie to? Czy ludzie bedą chcieli korzystać z usług kosmetyczki "na telefon"? Będę wdzięczna za wypowiedzi :*

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-04-08, 14:19:36 »
Pewnie ze tak, zawsze to lepsze niz nic, bedziesz juz miec jakas praktyke :D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-04-08, 14:40:25 »
Moja daleka kuzynka jest kosmetyczką "na telefon" ale w Stanach, nie wyobrażacie sobie jakie to jest tam popularne. Ma bardzo drogie usługi i tylko zamożna klienterę a zapisy z wyprzedzeniem na pół roku, fajna sprawa ale u nas mało popularna, choć jeśli zdobędziesz Kruskawko jakąś tam renomę, na pewno będzie Ci sie to opłacało :) Powodzenia.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-04-08, 15:25:04 »
Dzięki :).
no właśnie. u nas to nie jest popularne  :roll: Jak kobieta chce skorzystać z usług kosmetyczki to raczej woli iść do gabinetu i się zrelaksować niż przyjmować kosmetyczkę w domu...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-04-08, 20:39:38 »
Dlatego wlasnie poczatki moga byc trudne, ale kto nie sprobuje sie nie przekona czy warto :D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-04-09, 13:15:38 »
Moim zdaniem robienie usług w domu klientki powiewa brakiem profesjonalizmu... jestem pewna, ze w domu klientki nie zapewnisz jej odpowiednich warunkow, higiena i sterylność pracy tez nie będzie taka sama jak w salonie... po za tym do wielu zabiegów potrzebny jest odpowiedni sprzęt, ktorego nie będziesz w stanie ze sobą nosić... :roll:

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-04-09, 14:32:23 »
Racja... Nie wiem co robić,mętlik w głowie  :roll:

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-04-09, 14:55:22 »
Cytat: "sandrunia_m"
Moim zdaniem robienie usług w domu klientki powiewa brakiem profesjonalizmu... jestem pewna, ze w domu klientki nie zapewnisz jej odpowiednich warunkow, higiena i sterylność pracy tez nie będzie taka sama jak w salonie... po za tym do wielu zabiegów potrzebny jest odpowiedni sprzęt, ktorego nie będziesz w stanie ze sobą nosić... :roll:


Nie do końca mogę się zgodzić ;)
Sprzęt - wiadomo, że nie będziesz targać ze sobą np wapozonu, więc oczyszczanie w domu i tak odpada ale inne zabiegi: manicure/pedicure/tispy/masaże/makijaże i wiele innych spokojnie można wykonać :) Zaopatrujesz się w duży kufer i wygląda to jak najbardziej profesjonalnie.
A co do higieny, w gabinetach też bywa nieprzestrzegana ;) więc ta kwestia zależy tylko od kosmetyczki - w jaki sposób o to dba a może dbać w domu, równie dobrze jak w gabinecie.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-04-09, 15:11:19 »
Na razie robie zabiegi w domu ale wyłącznie znajomym po kosztach. Manicure, pedicure, depilacje, zabiegi pielęgnacyjne na buźke. Z tą higieną to masz Ulla racje. Ja dezynfekuje narzędzia, a w gabinecie gdzie miałam praktyki często tylko myło się cązki, pilniczki...  :evil:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-04-09, 15:15:10 »
Bez przesady z tym brakiem higieny, jak na razie wiecej jest zalet niz wad takich uslug wiec do dziela.
i zycze powodzenia :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

kurczaczek

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-04-04, 10:07:03 »
Dziewczynki odświeżam wątek, bo ostatnio moja mamuśka poddała mi pomysł na wykonywanie usług w domu klienta. I w sumie zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać. Bo tak jak pisałyście hennę, manicure, pedicure, tipsy, czy nawet jakieś zabiegi na twarz spokojnie można wykonać w domu. Nawet są już przenośne mini urządzenia do kawitacji, które spokojnie można by używać. Zastanawiam się jednak czy warto byłoby zainwestować np. w przenośne łóżko, takie jakiego używają masażyści, właśnie do wykonywania zabiegów na twarz i masażu - co o tym sądzicie?
Pozdrawiam :)

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-04-09, 22:29:10 »
Kurczaczek ale kto Ci to łóżko będzie targał np.na 3 piętro w bloku :D masaż twarzy mozna spokojnie zrobic jak klientka leży wygodnie na kanapie pod głową ma poduszkę a Ty za nią siedzisz na krześle(ja tak robię mojej mamie)nie jest to niestety zbyt wygodne i masaż karku nie wchodzi w grę.A jesli robisz też masaż ciała to podam Ci przykład jak mojej babci masażystka robiła w domu masaż bo babcia nie mogła już wychodzić(wymaga stabilnej ławy :lol:  :lol:  :lol: ) kładła grubą kołdrę na stół lub ławę na to prześcieradło a potem duzy ręcznik jedyny problem był w tym by babcia wdrapała się na stół :roll:  8)  są to oczywiście warunki ekstremalne no ale dom to nie gabinet i klient też powinien to zrozumieć także w domu można zrobic prawie  wszystko... :lol:  :P  pozdrawiam i powodzenia...napisz za niedługo jak idzie :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

kurczaczek

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-04-18, 20:54:21 »
kkz - na razie jeszcze pracuję, gdzie pracuję, a to jest pomysł na wyjście awaryjne, zresztą może jednak dam radę otworzyć swój własny mały salonik :)
pozdrawiam

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-04-20, 20:18:53 »
Ciekawe czy taka działalność jak kosmetyczka na telefon, można jakoś legalnie zarejestrować?
 Może ktoś wie?