Autor Wątek: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?  (Przeczytany 23667 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-11-26, 22:53:55 »
Cytat: "Evela_"
więc jak później taki kosmetolog ma pracować w labolatorium skoro nie umie zrobić podstawowego kremu itp.


Oj i tu się mylisz, nie wiem, jak jest w innych szkołach, ale ja umiem zrobić krem o którym piszesz, i nie tylko :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-11-27, 08:17:22 »
Cytat: "Evela_"
więc jak później taki kosmetolog ma pracować w labolatorium skoro nie umie zrobić podstawowego kremu itp. wydaje mi się że w labolatorium raczej lepiej poradzi sobie chemik.


Kosmetolog, ktory ukonczyl kosmetologie z naciskiem na kosmetyke to moze i nie ale od tego sa specjalne kierunki para kosmetologiczne.

A co do umiejestnosci praktycznych - tak na prawde wyksztalcenie nie ma na to najwiekszego wplywu, lecz sam czlowiek, jak przykladal sie do zajec, czy samodzielnie sie szkolil, doksztalcal. Len nawet po 2000 godzin praktyki bedzie umnial mniej niz osoba pracowita po 200-300 godzinach.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #32 dnia: 2008-11-27, 09:34:31 »
a z tego co ja wiem, to Kosmetolodzy umieją zrobić krem, mają nawet wiedze ze składników kosmetyków, wiedza co oznacza sklad Inci na kosmetyku. sama chcialabym wiedzieć takie rzeczy.
i mogą pracować w laboratorium.
w  niektorych szkolach kosmetycznych ( studium) też czsami jest pracownia chemii w praktyce ale po studium w laboratorium chyba nie mozna pracować

Offline Evela_

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #33 dnia: 2008-11-27, 11:37:16 »
hmm mam taki przedniot jak chemia kosmetyczna i receptura kosmetyczna i faktycznie uczymy sie o skladnikach preparatów kosmetycznych ale co z tego jak nie mamy zajec w labolatorium:/

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #34 dnia: 2008-11-27, 12:00:47 »
a do jakiej skzoly chodzisz? może jeszcze będą na drugim czy trzecim roku
bo w MWSZ w Krkaowie podobno są takie zajecia, wiem to od kogoś kto tam chodzil

Offline Evela_

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #35 dnia: 2008-11-27, 14:03:43 »
chodze do KWSPZ w krakowie

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-11-27, 21:43:47 »
Dużo zależy też od wykładowcy-ja kończyłam skromny ZDZ w Bielsku a miałam bardzo starannie wykładaną chemię surowców kosmetycznych z naciskiem na poznanie wszystkich aktywnych w kosmetyce substancji i pracownię kosmetyczną na której ''kręciłyśmy''kremy i robiłyśmy np.błyszczyki do ust
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

bastet

  • Gość
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #37 dnia: 2009-02-20, 15:50:09 »
Nie ma różnicy i chyba przez kolejne 30 lat nie będzie....
Jeśli chodzi o wiedzę ja na studiach mialam chemie, recepturę i pracownie, mialam kolezanki po studium i niestety wiedza na studium jest bardzo okrojna. Mialy braki, nie mogly byc zwolnione z zajec na pracownie tez chodziły bo z roku na rok kosmetologia sie rozwija i wiekszosc dziewczyn 2 lata temu np nie mialo mikrodermabrazji na zajeciach a teraz to juz standart.
Po za tym............. mozna skonczyc super studia... i co ztego? jesli sie nie ma pasji, talentu?! Mysle ze to zalezy od osoby co lubi czego nie w jakich zabiegach czuje sie dobrze

pozdrawiam

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #38 dnia: 2009-02-20, 17:24:12 »
Cytat: "Evela_"
hmm mam taki przedniot jak chemia kosmetyczna i receptura kosmetyczna i faktycznie uczymy sie o skladnikach preparatów kosmetycznych ale co z tego jak nie mamy zajec w labolatorium:/


Zajęcia w laboratorium są na drugim roku i odbywają się w ramach ćwiczeń z technologii kosmetyków na wydziale chemii Politechniki Krakowskiej.

"Profesjonalistami w zakresie wykonywania czynności estetycznych i kosmetycznych o charakterze zabiegów są osoby, które wykonują zawody medyczne (dermatolodzy estetyczni, kosmetolodzy). W zakresie zabiegów podwyższonego ryzyka profesjonalistami nie są osoby wykonujące zawód kosmetyczki."  Prawo w medycynie, mec.Justyna Zajdel, Kongres LNE Kraków 2008

Hestia-21

  • Gość
Odp: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-03-11, 13:38:55 »
Jestem na 3 roku kosmetologii, mialam labatorium i ucza tam robienie kremow ,szamponow, lotionow. Możliwe jest zatrudnienie kosmetologa do robienia takich produktów własnie, ale do konca nie wiem. Mielismy wyrabiane naturalne bardzo np za pomoca wywaru rumiankowego i kokosu krem.

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #40 dnia: 2011-03-17, 17:15:29 »
My tez na recepturze kosmetycznej i chemii robilysmy w labolatorium kremy, pomadki, toniki, maski itp. Ale czy to do czegos w pracy sie przydaje? Chyba ze w pracy w labolatorium wlasnie

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #41 dnia: 2011-03-18, 12:33:16 »
W pracy przy produkcji kosmetyków na pewno ta wiedza sie przyda, zreszta wiedzy nigdy za wiele.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #42 dnia: 2011-03-18, 12:37:22 »
Może sama umiejętność 'kręcenia kremów' w pracy przy fotelu będzie mało przydatna ale znajomość procesów, składników ich działania jak najbardziej!

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: co wykonuje kosmetolog a czego nie wykonuje kosmetyczka?
« Odpowiedź #43 dnia: 2011-03-18, 14:39:16 »
napewno wiedza teoretyczna jest wazna z chemii, chodzilo mi bardziej o ta praktyke :D