Autor Wątek: podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki  (Przeczytany 20529 razy)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Odp: Dla początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-03-11, 11:32:16 »
Cytat: "ellobob"
jakie waszym zdaniem są podstawowe narzędzia jakie powinna mieć kosmetyczka ktora sie wlaśnie uczy i chce ćwiczyć w domu. I od jakich zabiegow najlepiej zacząć. Mi sie wydaje że od henny i manicure oraz pedicure. Więc potrzebne są miseczki, lakiery, kieliszek do lekow, woda utleniona, cążki, pilniki, pumeks, patyczek do henny. waciki, mleczko, tonik, dobry krem i pilling.
Mam takie jeszcze pytanie co do pnarzędzi: czego używacie do nakladania henny?


A wracając do tematu to poprostu dużo ćwiczyć na koleżankach, mamie, babci itp. całej rodzinie i znajomych.

A i może jeszcze jakas kolorówka, bo co prawda makijaż to kwestja wyczucia ale także godziny ćwiczen i eksperymentów.  

Pozdrawiam  :)
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-03-11, 12:38:32 »
Masz racje ankuak ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyc ja nawet swojego chłopaka męczę.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-03-11, 13:10:36 »
ja tez mecze masazem twarzy :lol: poiwedzial ze jak bedzie masaz plecow to zawsze bedzie do dyspozycji, wszystcy w mojej rodzinie czekaja na masaz plecow :wink:

Offline Arek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 72
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-01-12, 22:20:43 »
Czesc.Mnie w szkole uczyli nakladac henne plastikowym patyczkiem dentystycznym(taki do rozrabiania plab) ja ta metode troche zmodernizowalem tym patyczkiem swietnie sie naklada henne na rzesy na brwi nakladam szczoteczka  jestescie ciekawe jaka szczoteczka?od tuszu ale zaznaczam szczoteczka musi byc dobrej jakosci ja mam po tuszu z firmy Clinique rewelacyjnie sie naklada na brwi nie ubrudzicie skory!!a na rzesy stosuje patyczk.W szkole niestety musialem na egzaminie nakladac na brwi i rzesy henne patyczkiem.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-01-12, 23:33:51 »
My w szkole bagietka nakladałysmy ale zdarzalo sie patyczkiem do manicure np.jak kto wolal 8)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-01-13, 00:01:04 »
A ja Wam dziewczyny powiem tak: niczym na początku nie będzie Wam wychodzić  :lol:
A to co wciśnie Wam prowadząca zajęcia będziecie musiały mieć co najmniej przez okres nauki  :wink:
Z każdym narzędziem idzie dojść do wprawy nawet ze wspomnianą wykałaczką  :wink:
W szkole uczyłyśmy się na patyczkach do manicure, pod koniec szkoły gdy trafiłam na porządne praktyki dostałam do ręki bagietkę, wygląda profesjonalniej, nie rozwarstwia się, można ją zostawić do wypłukania w szkiełku do henny i nam się nie rozpuści  :wink:
 z jednej strony płaska - świetna do początku brwi i henny rzęs a z drugiej ostra - do wyciągania rzęs spod płatka pod oczkami i do wykańczania łuku na brwiach :wink:
I tak już do egzaminu dyplomowego szłam ze swoją śliczną dwustronną bagietką  :wink:
I mam ją do dziś  :wink:
Nie probowałam pędzelka, i raczej jak nie będę zmuszona to nie spróbuję  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-01-13, 01:08:02 »
po przerobieniu potyczka plastikowego dodawanego do henny i specjalnego patyczka szklanego  oraz pędzla, stwierdzam źe nie ma to jak pędzel. moj jest z top choice i kosztował ok 7 zł. nałożenie henny jest o wiele prostsze i precyzyjne o pokrywam dokładnie wszystkie włoski! Super sprawa! polecam!

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-01-13, 10:16:12 »
Ja pędzelkiem jeszce nie prówbowałam ale koleżanka na praktuakch tylko pędzelkiem nakadala henn i mowi , że o wiele lepiej niz bagietka  :wink:

Gość

  • Gość
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-01-13, 12:30:13 »
ja tylko pędzelkiem nakładam :)

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-01-13, 13:39:52 »
A ja na początku uczyłam się henne nakładać pędzelkiem,aż mi pewnego dnia koleżanka pokazała jak na jej "białe"rzęsy mam nakładac hennę wykałaczka i powiem wam początek był trudny ale z drugiej strony można sobie wszystkie rzęski podnieść koncem wykałaczki a pędzlem tego nie dokonasz bo pomażesz całe oko:P nie jest to trudne najlepiej poćwiczyć najpierw na sucho;).....Teraz zaczelismy robic pedicure na pracowni....dzisiaj pocwicze go na mojej mamie:D:D zobaczymy jak wyjdzie:):)

a wracając do tematu to możesz sobie zakupic miseczkę do której będziesz nakładała maskę pędzel do maski i szpatułkę....
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Gość

  • Gość
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-01-13, 14:40:40 »
dlatego bagietka jest bardzo poreczna bo ma dwie strony...,tym szpikulcem mozna wyciagnac rzesy bez ubrudzenia oka

Gość

  • Gość
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-01-13, 22:47:30 »
Heh, nie uwierzycie czym ja naładałam hennę na praktyce...
SZPRYCHą OD ROWERU!!!
Była ładnie skrócona i jedna końcówka ściśnięta w imadle. Świetnie mi się na niej pracowało!

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-01-13, 22:49:39 »
A kto Ci powiedział, że to szprycha od roweru :?:  
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-01-13, 23:06:50 »
cóż, szefowa, a z reszta to było widać, ze nie jest narzędziem profesjonalnym.
Skórki odsuwano jakimś dłutkiem dentystycznym - proste, a jakie praktyczne...i tanie :D

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
podstawowe narzędzia początkującej kosmetyczki
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-01-13, 23:15:31 »
Boshe...  :fire:
A do dezynfekcji (podobno najlepszego do tego i naturalnego) moczu używacie :?:   :lol:
Zmykaj z tych praktyk kobieto ... :bubble:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum