Autor Wątek: Biżuteria kosmetyczki  (Przeczytany 12180 razy)

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Biżuteria kosmetyczki
« dnia: 2011-06-23, 13:49:58 »
Dziewczyny interesuje mnie, czy jako kosmetyczki pozwalacie sobie na noszenie biżuterii do pracy i w trakcie pracy oczywiście  :question:

Ja pozwalam sobie na kolczyki bo bez kolczyków normalnie czuję się jakbym była niekompletnie ubrana, a noszę takie średnie srebrne kółka, ale chyba jednak przerzucę się na zwykłe "przebitki". Nie ściągam też w pracy obrączki gdyż jest cieniutka i ma opływowy kształt więc nie ma siły żebym coś zrobiła nią klientce.
Latem noszę pierścionek na palcu u stopy ale w zakrytych klapkach nie widać no i bransoletkę na nodze (kostce).
W sumie całą biżuterię ściągam tylko jak mam jakieś zabiego z prącami.

A jak jest u Was?? Czy jako mężatki ściągacie obrączki do pracy ??

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-06-23, 18:18:48 »
nie-ja nie ściągam-bez przesady-nie dajmy się zwariować : jump2 :

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-06-23, 18:56:12 »
A co nosisz  :question:

Ja rozumiem, żeby nie ubierać bransoletek, długich wisiorków, czy wielkich pierścieni :P Ale na drobne ozdoby chyba można sobie pozwolić  :icon_cheesygrin:

Ostatnio oglądałam jakiś filmik instruktażowy z zabiegiem na twarz, gdzie Pani kosmetolog miała na nadgarstku zegarek  :roll:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-06-23, 19:56:41 »
Moim zdaniem można sobie pozwolic na kolczyki i wisiorek, czyli tam gdzie nie ma sie bezposredniego kontaktu ze skora klienta
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-06-24, 08:51:29 »
W UK wymagane jest oficjalnie w szkole - kolczyki malutkie jak już, nic na dłoniach, żadnych wisiorków itd. a tym bardziej zegarków na rękę tylko zegarek przypinany jak broszka. :) No i żadnego lakieru na paznokciach. Włosy nie mogą opadać na twarz, muszą być spięte.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-06-24, 09:30:38 »
U mnie w szkole kazano ściągać bezwarunkowo wszystko do pracy z prądem, a przy zabiegach pielęgnacyjnych wszystko z okolic dłoni. Np. do makijażu zostawiałam wszystko  :lol:. Ja też bez kolczyków czuję się fatalnie dlatego nie potrafię z nich zrezygnować, w dodatku faktycznie nie mają one żadnego kontaktu z klientem. No ale ta kwestia ma też drugą stronę - wiele osób uważa, że skoro `sama jest kosmetyczka powinna wyglądać tak żebym idąc do niej na wizytę uwierzyła, że będę wyglądać równie dobrze`. Jeśli wiecie co mam na myśli. Dlatego nie rozumiem u niektórych kosmetyczek - 0 makijażu, 0 biżuterii, 0 jakiegokolwiek wizerunku no i całe na biało. A propos - Wasze fartuszki są białe? A włosy? Spinacie je?
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-06-24, 12:54:23 »
No i żadnego lakieru na paznokciach. Włosy nie mogą opadać na twarz, muszą być spięte.

z wlosami sie zgodze, ale zadnego lakieru? wydaje mi sie, ze french jest ok
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-06-24, 13:38:55 »
Ja kocham kolorowe paznokcie i nie widzę w nich nic złego jeśli są zadbane, estetyczne i reprezentują Nas :).
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-06-24, 19:18:53 »
Ja mam krótkie włosy, więc nie mam możliwości ich spięcia, tylko założenie za ucho, ale jak miałam długie to zawsze spinałam w koczek  :twisted:

Jeśli chodzi o paznokcie to jednak wolę do pracy jasne kolorki - taki lakier jak do frencha  :icon_cheesygrin:
Nam pani na pracowni powiedziała, że nie można mieć kolorowych paznokci, a jeśli lakier to właśnie taki transparentny, jasny, żeby klientka widziała, że mamy czyste paznokietki  :smiech3:

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-06-24, 23:02:41 »
Ach mam nadzieje, że przełamię słabość do full color :)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-06-24, 23:04:48 »
A jednak :smiech3:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-06-24, 23:58:36 »
Ach mam nadzieje, że przełamię słabość do full color :)


Ja full color mam jedynie na weekend  :smiech3:
Kosmetyczka jednak moim zdaniem powinna wyglądać naturalnie i estetycznie. Delikatny makijaż, delikatne paznokcie i schludny ubiór  :cool:

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-06-25, 10:50:18 »
Bleee nuda,nuda,nuda. Jak bym czytała projekt...  :smellie_tongue: No ale takie życie  :-*
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-06-25, 11:48:13 »
Przyzwyczaisz sie Bella :smiech3:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Biżuteria kosmetyczki
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-06-25, 13:28:34 »
Bleee nuda,nuda,nuda. Jak bym czytała projekt...  :smellie_tongue: No ale takie życie  :-*

No cóż, niestety ...

Ja też musiałam się przestawić, bo zawsze nosiłam czarne paznokcie, ewentualnie czerwone i dość mocny makijaż. Taki klimat mi odpowiada, bo słucham ciężkiej muzyki i taki miałam styl.
Niestety w pracy zmieniłam przyzwyczajenia, więc noszę jasne paznokcie a kreskę robie linerem tylko na górnej powiece, cienie też delikatne  :roll: