Autor Wątek: Pytania do ekspertów od planowania SPA  (Przeczytany 1612 razy)

Offline INTEL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Pytania do ekspertów od planowania SPA
« dnia: 2009-10-31, 23:01:15 »
Mam kilka pytań to osób które są właścicielami salonów SPA bądź ekspertami. Otóż, bardzo poważnie rozważam możliwość otwarcia własnej działalności i chciałabym by był to Salon medicalSPA o bardzo nowatorskim charakterze. Od dłuższego już czasu śledzę rynek i zbieram informacje do planowanej inwestycji. Wygląda na to, że pomysłów może być całe mnóstwo. Wkrótce będę musiała podjąć ostateczną decyzję w jakim kierunku zmierzają moje plany. Wiem na pewno, iż oferta oparta będzie na najnowszych urządzeniach do pielęgnacji twarzy i ciała jak również zawierać będzie elementy medycyny ( fizjoterapia i dermatologia).
Stworzyłam biznes plan dla wewnętrznych potrzeb i szukam kogoś z kim mogłabym skonfrontować moje założenia.

1. Jak wygląda proces planowania medicaSPA? Od czego należy zacząć i jakie są kolejne etapy?
2. Ile pomieszczeń i jakiej wielkości?
3. Jak wygląda rynek konsultacji branży SPA? Czy ktoś zna osoby które zajmują się profesjonalnym doradztwem, a przy tym nie wyceniają swoich usług za abstrakcyjne kwoty rzędu 20 tyś.
4. Jaki jest koszt wynajęcia managera/konsultanta projektu SPa?
5. Jaka aranżacja wnętrz jest teraz na topie.
6. Jakie są najskuteczniejsze formy promocji?
7. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
8. W jakim okresie najlepiej planować otwarcie?
9. Czy ktoś zna dobrego grafika do stworzenia strony www?
10. Jakie są najkorzystniejsze formy zatrudniania w salonie SPA?
11. Ile zarabia manager salonu SPA z kilkuletnim doświadczeniem?

Wiem, że tych pytań jest sporo, będę wdzięczna każdemu kto zechce podzielić się ze mną swoim doświadczeniem na forum bądź na privatea; intelectium@gmail.com
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna