Autor Wątek: dobór i przyklejanie tipsa - problemy  (Przeczytany 100671 razy)

Gość

  • Gość
Problem z małą kieszonką
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-11-18, 13:58:24 »
Witam dziewczyny.Jak juz pewnie zauważyłyście moj apraca z paznokietkami to ciągłe z czymś problemy  :oops:  :D
Tym razem z małą kieszonką.Otóż kupiłam sobie ostatnio tipsy french z małą kieszonką ( nie lubię tipsów z dużą kieszonką i chciałam wypróbować),niestety mam problem z ich przyklejaniem>Tipsy owszem trzymają się,wyglądają ładnie ale od spodu paznokieć nie jest doklejony dobrze tipsa,zbiera się tam brudek i wiadomo nie wygląda to estetycznie.Boję się też ,że prędzej czy póżniej odpadnie... :(
Czy tipsy z małą kieszonką przykleja się w jakiś specjalny sposób????

Kasia_Zet_

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-11-18, 15:49:37 »
tipsy zarówno z dużą jak i z małą przykleja się podobnie... moim zdaniem trudniej przykleic te z większą... skoro nie masz problemów z dużą kieszonką to nie rozumiem dlaczego masz je z małą ;)
może wybierasz za duży rozmiar tipsów?? albo niedokładnie dociskasz rant do panokcia??

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-11-18, 18:03:46 »
Tipsy trzeba dopasowac do kształtu naturalnej płytki i STRANNIE przykleic. Wydaje mi sie, ze dajesz zbyt mało kleju i nie statcza go na część przy wolnym brzego, albo źle "prowadzisz" tipsa przy naklejaniu go- wiekszości tipsów nie nakleja sie "od góry".
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-11-19, 08:54:40 »
Ewulka a moge spytac na kursie na ktorym byłaś ? Czy Pani dokladnie zwrocila uwage jak je przyklejac? wycwiczyla z Tobą na sucho a pożniej przy pierwszym klejeniu patrzyla jak to robisz? Opcja z mala kieszonką prawie niczym sie nie rózni. Musisz zachować ten sam kąt i te same ruchy oraz ucisk. Wpadniesz jako modelka to zwrocisz sobie uwage na to. Pozdrawiam
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Aguś

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-11-19, 11:34:47 »
Jeśli tips jest niedokladnie przyklejony to z pewnością pod kieszonka zostalo powietrze i dlatego tips sie odkleja i moze przy np uderzeniu odpasc. Jesli tips bedzie dobrze przyklejony to nie ma róznicy czy bedzie to mala czy duza kieszonka. Bzdura jestze tispy z dużą kieszonka lepiej sie trzymają. Jeśli mala kiesonka bedzie przyklejona na calej dlugości odpowiednio a następnie nalozymy masę na paznokiec to nie ma prawa nam nic się odklejac czy odpaść.

Gość

  • Gość
przejscie miedzy tipsem a paznokciem
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-04-20, 19:47:29 »
pierwszy raz robie żele i nie wiem co zrobić zeby nie było widać przejścia między przyklejonym tipsem a płytka paznokcia? nie wiem czy za mało zpilowalam tipsa czy moze za malo zelu rose nalozylam? prosze o rade  : beczy :

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-04-21, 21:26:32 »
Wydaje mi sie że moglaś za słabo spiłować próg tipsa,musisz sie starać aby różnica w dotyku była jak najmniej wyczuwalna w przejściu tipsa z paznokciem.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-04-22, 19:23:52 »
Kieszonka tipsa po prawidłowym spiłowaniu powinna byc niewidoczna.
Trzeba w czasie jej piłowania bardzo uwazac aby pilnikiem nie piłowac naturalnego paznkcia!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-04-23, 12:18:40 »
A czy nie masz przypadkiem zbyt twardych tipsów. Też kiedyś miałam taki problem, że nie potrafiłam dokońca spiłiować przejścia i to była właśnie wina złych tipsów. Teraz cały czas kupuję sprawdzone tipsy i nie mam z nimi problemu. Po kilkukrotnym "przejechaniu" pilnikiem przejście jest prawie niewidoczne. Może kup sobie inne tipsy i sprawdź. Gwarantuję, że nie będziesz miała takiego problemu. I jeszcze jedno: przed naklejeniem tipsa na paznokieć spiłuj go, żeby był troszkę cieńszy. Bedziesz miała wtedy mniej piłowania na paznokciu.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-04-23, 12:45:47 »
A ja używam od niedawna Tip Blendera do rozmiekczania progu tipsa, bardzo mi pracę ułatwia:)
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-04-23, 17:50:26 »
Adriano
Spróbuj wypróbować Tip Blendera tak jak radzi Ci Martuch.
Mnie jeszcze uczono na kursie, żeby rozpuścić próg tipsa acetonem.I wtedy masz ułatwioną pracę.

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
czym zmatowić płytkę przed przyklejeniem tipsa?
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-04-25, 11:49:27 »
Mam takie pytanko... czym matowićie paznokcie przed przyklejeniem tipsa? ja jak dotychczas przygotowywałam paznokcia tzw. białą kostką, ale ostatnio na jakiejś stronie wyczytałam, że nie można białą kostką tylko pilnikiem 180. Ja robie tak jak mnie nauczono na kursie? cz to jest aż tak bardzo źle? :(

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-04-25, 11:55:57 »
Na wielu kursach ucza matowienia kstka, chyba dlatego, ze nia trudno jest przepiłowac paznokciec.
Ja jednak do matowienia polecam 180, jednak trzeba pamietac, aby matowic, a nie piłowac!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-04-25, 15:25:31 »
ja do matowienia uzywam 120 i nic mi sie nie dzieje
kiedys zdazylo mi sie uzyc nawet 80
robilam bardzo ostroznie
i efekt byl taki sam jak po 180 8O

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-04-25, 17:10:10 »
Cytat: "caro50"
ja do matowienia uzywam 120 i nic mi sie nie dzieje
kiedys zdazylo mi sie uzyc nawet 80
robilam bardzo ostroznie
i efekt byl taki sam jak po 180 8O

Caro 80 po naturalnej płytce?
Szczerze powiem, ze dreszcz mnie przeszedł....
Raz jeden w zyciu miałam paznokiec zmatowiony 100 na targach przez pania ze stoiska Young Nails i NIGDY WIECEJ, paznokiec, który miałam zrobiony był idealny, ale jak go rozpusciłam pod spodem był ostro przepiłowany....   :'-(
Teraz nawet nie mam 80, ale kiedys uzywałam jej do akrylu.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl