Autor Wątek: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?  (Przeczytany 57535 razy)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-16, 20:59:14 »
wiesz co?mi sie wydaje ze spokojnie mozesz ...przeciez dziewczyny po kursie  pracuja zreszta niech sie wypowie ktos bardziej doswiadczony  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-16, 21:15:11 »
nie musisz konczyc szkoly,nikt tego nie sprawdza,zadna instytucja. Mozesz pracowac,nawet zalozyc swoj zaklad,no problem! Wiem bo sama sie dowiadywalam i sie lekko zaskoczylam,ale tak to wyglada!Powodzenia

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-16, 22:05:20 »
Dzięki Wam dziewczynki bardzo za odpowiedź. Gdybym nie uważała, że dam radę to bym nie probowała, ale wiem, że dam więc dlatego chcę już zacząć :)
Pozdrawiam

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-17, 19:51:55 »
a tak na marginesie  8O jak to nie trzeba miec ukonczonej szkoly?z tego co wiem aby otworzyc zaklad kosmetyczny trzeba miec technika kosmetycznego??pozmienialo sie? 8O
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-17, 20:24:34 »
MNie sie udalo znaleść bardzo dobrą oferte i podjelam prace juz na drugim roku, co prawda nie bylo latwo pogodzic studiow dziennych i pracy, ale dalam rade i w tym roku sie obronilam.
Szukaj smialo, wiem tez ze pracodawca ma jakies znizki gdy zatrudnia taka osobe.

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-08-18, 00:48:34 »
oszin,nic nie trzeba miec! ani zeby otworzyc i prowadzic ani zeby pracowac.No oczywiscie raczej bez papierka nikt cie nie zatrudni,ale nie dlatego ze nie moze!Smieszne sa te polskie realia...a moze smutne!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-08-18, 08:00:29 »
Cytat: "oszin"
pozmienialo sie? 8O

Nikt tego nie sprawdzal ani nie sprawdza. Gabinet moze otworzyc i pracowac w nim ktokolwiek, nikt nie zapyta o uprawnienia!

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-08-19, 00:31:37 »
no tak w ameryce otwiera hirurgie plstyczna pielegniarz :twisted: wiec u nas gabinet  kosmetyczny moze prowadzic weterynarz :? ale mi sie wydaje ze do czasu....do czasu...ale ciekawe hahahah co mi w szkole mowiono ....ze moge pracowac jako kosmetyczka u kogos bez dyplomu ale zeby otworzyc wlasny gabinet i zatrudniac ludzi to musze miec dyplom 8O ........i co mam powedziec?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-08-20, 23:15:15 »
Każdy może założyć gabinet.Powiedzmy że mam kase i podoba mi się to zatrudniam kosmetyczki.One pracują na mnie.Takich gabinetów jest bardzo dużo.Przede wszystkim gabinety firmowe.Czy pani Eris jest kosmetyczką?.A ile ma gabinetów?Otworzyć gabinet to nie problem.W tej chwili jeśli ktoś nie ma głowy do marketingu to moim zdaniem nie powinien się za to brać.Teraz czasy się zmieniły i inaczej klienta się zdobywa.To jest wielka sztuka.

Gość

  • Gość
własny gabinet kosmetyczny a studia wyższa
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-09-18, 08:29:06 »
Czy kosmetyczki które bedą samodzilnie chciały otworzyć własny gabinet kosmetyczny
będą musiały mieć ukończone wyższe studia kosmetyczne?
Proszę bardzo o pomoc w tej sprawie, bo nie wiem czy mam wybrać studium czy jedank iśc musze na studia?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-09-18, 10:35:44 »
wiem ze juz osoba po studium moze miec swoj gabinet kosmetyczny

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-09-18, 11:07:52 »
no ale słuchy niosą,że w przyszłości tylko kosmetolog bedzie miał takie uprawnienia,ale ile w tym prawdy?.. :splash:

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-09-18, 19:30:14 »
podobno wlasny gabinet moze miec kazdy :wink: moze go otworzyc moja mama ktora wogole nie jest zwiazana z kosmetyka a pracowac moze kosmetyczka ........prawda tak jest teraz ..juz rozmawaialm kiedys tutaj na forum o tym i niestety takie sa realia a co do przyszlosci to na pewno technik kosmetyczny z dyplomem to min. ale po kursach na pewno nie!
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-09-20, 19:25:09 »
z tego co wiem to w przyszlosci tylko kosmetolog bedzie mogl otworzyc wlasny gabinet a dotychczasowe gabinety beda musialy zatrudnic kosmetologa

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-09-20, 21:06:16 »
Nie sądzę aby ta ustawa przeszła-zawód kosmetyczki i kosmetologa jest zawodem nieregulowanym nie ma przepisow,ktore nakazuja aby osoba prowadzaca gabinet miała takie czy inne wykształcenie.Jeśli nawet cos w przyszlosci sie zmieni,to raczej prawo nie moze dzialac wstecz,wiec nie moze nikt nakazac zamknac nagle gabinety osobom,ktore dotychczas je prowadzily.