Autor Wątek: Badania kosmetyczek  (Przeczytany 42198 razy)

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-09-21, 11:56:22 »
Mozecie mi odpowiedziec ile razy robi sie te wszystkie badania z ksiazeczki zdrowia co roku czy raz na jakis czas?Mam isc po zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy i nie wiem czy tez prosic o ta ksiazeczke jak jeszcze nie jest wymagana, a i tak za wizyte sie placi i czy teraz  poprosic i zaplacic czy kiedy indziej (bo np. za 2 lata dopiero bedzie potrzebna i znow placioc za badania ponad100zl).Czy tez lekarz kieruje na badania sam jak przychodze o taka opinie do szkoly na studia kosmetologii.Wogóle jak wyglada to dawanie zaswiadczenia, czy nie moze to byc lekarz rodzinny...chyba tylko chodzi im o pieniazki-platna wizyta...dziekuje

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-09-21, 18:48:02 »
Badania kalu robisz raz w zyciu, natomiast badania okresowe krwi co roku, a przeswietlenie pluc co dwa lata. Jesli chodzi o zaswiadczenie do szkoly to wystarczy (chyba) lekarz rodzinny, natomiast juz do pracy musisz miec ksiazeczke.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Badania lekarskie
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-09-21, 19:22:08 »
do szkoly wystawil mi zaswiwdczenie lekarz z medycyny pracy ale zadncyh badan na krew, kal nie mialam. ale potem sie dowiedzialam ze rodzinny mogl mi takie cos wypisac. niepotrzebnie wydalam 50 zl.

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-09-21, 23:00:19 »
ja przed zapisaniem się do szkoły poszłam do rodzinnego i nie było problemu...

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-09-21, 23:54:46 »
Ta ksiazeczka jest potrzebna do pracy w gabinecie-ksiazeczka sanepidowska  :D Ja sie idzie do szkoly to nie tzrezba jej wyrabiac, ale jak sie juz pracuje w gabinecie to jest wymog  :)

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-09-22, 10:00:00 »
Dziekuje za odpowiedz!Ide w pon dpo  lekarza i nie wiedzialam czy tez sobie od razu wyrobic ksiazeczke czy tez nie bo i tak platna wizyta...a na praktykach czy tez pracowni nie potrzebujecie?Na stronie uczelni pisze ze na ten kierunek zaswiadczenie od lek.medycyny pracy  a na inne kierunki od ogiolnego wiec jest inaczej ale dzieki za info jak raz w zyciu to moze jednak za jednym zamachem wyrobie zawsze sie moze przydac.

Gość

  • Gość
Badania lekarskie
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-09-22, 12:56:43 »
Jak ja bylam na praktykach w salonie kosmetycznym to tez musialam miec ksiazeczke :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Badania lekarskie
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-08-22, 14:16:21 »
czyli jak ja mam książeczkę to teraz tylko badanie krwi, moczu i prześwietlenie płuc do otwarcia gabinetu potrzebuję?  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Badania lekarskie
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-08-22, 17:08:15 »
prześwietlenie płuc robisz jak pracujesz w spożywce:)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Badania lekarskie
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-08-22, 18:29:02 »
Cytat: "Ania"
czyli jak ja mam książeczkę to teraz tylko badanie krwi, moczu i prześwietlenie płuc do otwarcia gabinetu potrzebuję?  :wink:

właściwie to nic nie potrzebujesz jako osoba otwierająca gabinet  :wink:  badania teraz nie są wymagane...ani książeczka... ja nawet książeczki nie mam  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Badania lekarskie
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-08-22, 19:57:59 »
Cytat: "wysokieobcasy25"
prześwietlenie płuc robisz jak pracujesz w spożywce:)


Ja prześwietlenie musiałam robić jak zostałam skierowana na badania przed stażem w gabinecie kosmetycznym  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Badania lekarskie
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-08-22, 20:18:58 »
no tak może co sanepid to inne wymagania, w katowicach nie musimy robic prześwietlenia płuc
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: Badania kosmetyczek
« Odpowiedź #27 dnia: 2009-11-22, 10:20:34 »
No właśnie a jak to jest teraz?.Posty w tym temacie są dość stare a mnie interesuje jak jest na dzień dzisiejszy z tą książeczką sanepidowską? Jest wymagana czy nie?

I jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje.Piszecie,że miałyście wymazy,prześwietlenie klatki piersiowej i badanie krwi.Ja miałam tylko wymazy,prześwietlenie i to wsio(książeczkę robiłam w 2004r).Bardzo się zdziwiłam,ze nie badają krwi.Czyż w naszym zawodzie to nie jest istotne?Mówię do babki w sanepidzie co z badaniem krwi.To powiedziała,że już nie robi się :nono: Pytałam niedawno lekarza jak pobijałam książeczkę dlaczego nie badają krwi, to powiedział,że najważniejsze są wymazy.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: Badania kosmetyczek
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-11-22, 11:36:43 »
ja robilam badania w kwietniu i tylko krew musialam dac zbadac...lekarz  mnie osłuchał , przeprowadził wywiad i nic wiecej nie wymagał....zero badań płuc jak piszecie...
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline lilly78

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Badania kosmetyczek
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-11-24, 13:03:32 »
dziewczyny, mam pytanie o kolejność, czy najpierw idę do lekarza medycyny pracy i potem on mnie wysyła na krew/prześwietlenia/sanepid? czy najpierw do sanepidu i potem z wynikami kału dopiero do lekarza medycyny pracy?
i drugie pytanie, za kilka miesięcy będę miała praktyki i nie wiem czy lepiej wyrobić tą książeczkę zanim będę chodzić i szukać gabinetu w którym będę mogła je odbyć?