Autor Wątek: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny  (Przeczytany 2935 razy)

Offline justinee88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Witam serdecznie,
To mój pierwszy temat na tym forum także proszę o wyrozumiałość :)

Mój problem tkwi w podkładzie. Otóż po nałożeniu odpowiedniego kolorku podkładu twarz w świetle zarówno dziennym jak i sztucznym wygląda w porządku, nie odróżnia się od szyi. Jednak kiedy jestem na jakiejś imprezie czy po prostu ktoś robi mi zdjęcie, niestety jest problem, gdyż twarz na zdjęciu z fleshem wygląda po prostu jak jasna maska w odróżnieniu od szyi, co wygląda tragikomicznie.

Mój kolor skóry jest nietypowy i ciężko mi dobrać dobry odcień, gdyż skóra ma żółtawy odcień. Przez to, że systematycznie wykonuję peelingi twarzy i że codziennie jest ona przykryta warstwą makijażu niestety jej kolor odbiega troszkę od szyi. Tak więc nie pasują mi ani kolory z tonacją różową, ani naturalną ani pomarańczową. Muszą to być podkłady podchodzące pod żółty. Oczywiście podkład zawsze rozcieram troszkę na szyję, więc niby powinno być ok a jednak nie jest. Obecnie używam podkładu firmy Revlon Colorstay do tłustej/mieszanej i mimo szerokiej gamy kolorystycznej muszę mieszać ze sobą kolorki ale i tak nie uzyskuję takiego aby na zdjęciu twarz nie odróżniała się od szyi. Dołączam zdjęcie brody i szyi :D

Proszę o pomoc. Może któraś z w Was wie w czym może tkwić problem, bądź też znacie może konkretne podkłady właśnie z żółtą tonacją.

ps. kiedyś posiadałam próbki Estee Lauder Double Wear i powiem szczerze, że to chyba jedyny podkład który posiadał kolory żółte i byłam zadowolona, ale niestety nie zdecydowałam się na kupno.

Pozdrawiam
Justyna

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-05, 17:09:42 »
Hej.
A czy dajesz na podkład puder? Czy podkład/puder zawiera tlenek albo dwutlenek tytanu  "titanium oxide/dioxide" lub jakoś tak w składnikach? On bardzo silnie odbija światło i nie jest zalecany do makijażu zdjęciowego. Właśnie powinien dawać taki efekt jak na twoim zdjęciu.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline justinee88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-05, 17:16:15 »
Hej.
A czy dajesz na podkład puder? Czy podkład/puder zawiera tlenek albo dwutlenek tytanu  "titanium oxide/dioxide" lub jakoś tak w składnikach? On bardzo silnie odbija światło i nie jest zalecany do makijażu zdjęciowego. Właśnie powinien dawać taki efekt jak na twoim zdjęciu.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:

Oczywiście, że daję puder. Używam pudru transparentnego Kryolan, a wcześniej używałam puder mineralny Revlon i było tak samo.
Tak podkład zawiera Titanium Dioxide 7,3%, a puder także Titanium Dioxide CI 77891.

Dzięki śliczne za szybką i konkretną odpowiedź :))

Pozdróweczki :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-05, 17:20:19 »
Cieszę się, że mogłam pomóc. :) Postaraj się znaleźć coś bez tego składnika i powinno być ok.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline justinee88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-11-05, 17:21:55 »
A ja tyle czasu szukałam odpowiedzi na moje pytanie i nikt nie był w stanie odpowiedzieć :)

Jeszcze raz dziękuję :)

3maj się ciepło :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkład na zdjęciu odróżnia się od szyi - robi się jasny
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-11-05, 17:24:16 »
Dziwne bo to jest w każdej książce chyba do makijażu. ;) No ale może nie każdej tylko w tych co mam. W każdym razie każda wizażystka powinna to wiedzieć.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin