Autor Wątek: prądy a choroby serca  (Przeczytany 8103 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« dnia: 2006-06-23, 17:46:06 »
powszechnie jest wiadomo ze do wszelkich zabiegow z pradem, typu galwanizacja czy darsonwalizacja nie moga podchodzic osoby z chorobami serca.
Ale czy dotyczy rowniez schorzenia jakim jest wypadanie zastawki dwudzielnej?? czy któras z Was zetknela sie w swojej pracy z takim przypadkiem?
Chcialam rowniez poradzic sie czy kosmetyczka chorujaca na serce tak w przypadku wyzej wspomnianej choroby jak i innych moze wykonywac tego typu zabiegi, czy istnieje jakies ryzyko, oczywiscie zakladajac ze zabieg bedzie prawidlowo sie odbywal:) a moze ktos z Was zna zaprzyjaznionego kardiologa ktory by udzielil rzetelnej odpowiedzi na ten temat ??
Dziex za wszelkie info
pozdrawiam serdecznie :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-23, 19:10:02 »
uwazam ze kazdy problem z sercem powinien być przeciwwskazaniem do pracy prądem. Przy wypadaniu płatka zastawki wystepuje zaburzenie rytmu serca mogą byc omdlenia osłabienie wiec prąd moze tylko zaszkodzić

Gość

  • Gość
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-26, 21:20:19 »
Jeśli klientka zgłasza mi jakiś problem z sercem z tarczycą czy ma jkaieś implanty to od razu rezygnuje z prądów. Nigdy nie wiadomo jak organiz klienta zareaguje.

Gość

  • Gość
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-13, 20:39:14 »
no lepiej nie ryzykowac i nie robic pradow!

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-01, 23:50:36 »
wracajac.. postanowilam zapytac lekarza medycyny czy przy zaburzeniach zastawek serca  nie mozna przeprowadzac zadnych zabiegow pradami. I okazuje sie ze zabiegi z pradem zmiennym sa zabronione, natomiast prad staly nie jest przeciwwskazaniem.  :D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-02, 17:51:04 »
ja mam ubytek w przegrodzie miedzykomorowej i jestem pod kontola kardiologa od 2 roku zycia.lekarz stwierdzil z e nie ma przeciwskaznan do wykonuwania pracy z pradem wlasnie przy tej wadzie ...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-02, 21:55:06 »
zmiennych tez  :!:  8O  :?:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-07, 21:10:23 »
tez... :?

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-07, 23:41:09 »
dziwne, wyglada to tak jakby bylo wiele szkol...
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-08, 00:16:19 »
ja z ciekawości zapytałam teraz na gg moją zaprzyjaźnioną fizykoterapeutkę - prądu zmiennego absolutnie sie stosujemy przy nawet najmniejszych wadach serca w tym zaburzeniach w zastawkach....
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-08, 07:35:48 »
no wlasnie tez taka odpowiedz otrzymalam
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-08, 15:35:12 »
a mowa jest o klientkach czy o nas- kosmetyczkach -gdzie wykonujemy zabiegii z pradami...?????

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-08, 17:34:21 »
raczej dotyczy to klientek ale uważam, że kosmetyczka wykonująca takie zabiegi równierz powinna uważać, lub po prostu ich nie wykonywać..
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-11-08, 18:44:32 »
ja pytalam o klientki a jesli chodzi o nas- to mam nadzieje ze mozna bez obaw
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
prądy a choroby serca
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-11-09, 20:47:10 »
sprostowanie:to fakt ze klientka poddajaca sie zabiegowi z pradem, przy wywiadzie powinna powiadomic o wadzie serca...a ja wczesniej pisalam o sobie-ja mam wade i moj kardiolog powiedzial ze nie ma wiekszych przeciwskazan do wykonywania takiej pracy, owszem zalecana jest ostroznosc...pozdrawiam  :lol: