Autor Wątek: TV w salonie?  (Przeczytany 6854 razy)

dominaby

  • Gość
TV w salonie?
« dnia: 2008-02-28, 21:10:05 »
Szukałam na necie wiadomości na temat opłat za użytkowanie TV w miejscu publicznym jakim jest niewątpliwie salon kosmetyczny. Nic sensownego nie znalazłam... tylko jakieś wzmianki na temat opłat dla Zaiks.

Czy macie u siebie w salonach TV?
Czy są rzeczywiście jakieś opłaty i jakie one są duże?

Z góry dzięki za informacje.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
TV w salonie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-28, 21:36:27 »
Na pewno musisz opłacać abonament. :evil: Co do ZAIKSu to pewnie zależy do tego czy będziesz puszczać na tym muzyczne kanały bo mam nadzieję, ze ZAIKS nie ma praw do np. Animal Planet. ;) Jeśli czegoś więcej się dowiesz napisz bo to może być ciekawe dla innych.

Pozdrawiam
Mako  :twisted:
Devil may cry...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
TV w salonie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-28, 21:52:00 »
do mnie wczoraj wadł tajniak z nienacka
"dzien dobry czy jest tu telewizor?"
w ogóle nie wiedziałam  o co owemu panu chodzi więc zaczelam się śmiać :) ale okazało się, że pan sprawdza czy opłacany jest abonament, więc co do tv w salonie abonament na pewno.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
TV w salonie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-28, 21:56:31 »
Cytat: "Ulla"
do mnie wczoraj wadł tajniak z nienacka
"dzien dobry czy jest tu telewizor?"
.


prawie sie oblalam herbata : hahaha :

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
TV w salonie?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-28, 21:59:43 »
no wez :D wiesz jak ja sie smialam ? a on na mnie jak na jakas nie koniecznie sprawną psychicznie :D
ale dokładnie tak powiedział.... :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
TV w salonie?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-28, 22:05:24 »
Dobrze, że nie powiedział "Dzień dobry, zastałem Jolkę?". :)

Sorry za OT.
W Anglii już w momencie kupna TV musicie sklepowi podać swoje dane a oni przesyłają do tych od abonamentu. Nie podasz danych nie ma TV. To jest dopiero jazda...

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
TV w salonie?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-29, 07:45:33 »
Cytat: "mako"

W Anglii już w momencie kupna TV musicie sklepowi podać swoje dane a oni przesyłają do tych od abonamentu. Nie podasz danych nie ma TV.

Ale jezeli placisz gotowka moglbys podac dane falszywe, bo anglicy nie przewiduja, ze ktos moze oszukac ;)
A wracajac do naszych spraw:
w przypadku firmy musisz placic ZA KAZDY posiadany odbiornik radiowy i telewizyjny.
Np. masz 2 radia placisz 2 abonamenty za radio.
Masz 2 radia i TV placisz 1 abonament RTV i 1 za radio.
Masz radio w samochodzie sluzbowym, 2 radia w firmie i TV placisz 1x RTV oraz 2 razy radio.
Jeszcze jeden idiotyzm, jezeli np. pracownik korzysta z radia przyniesionego z domu to:
Cytuj

Firma nie ma obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych za odbiorniki, które nie stanowią jej wyposażenia (będące własnością pracownika). Jeśli pracownik w miejscu pracy używa swojego odbiornika rtv - na nim spoczywa obowiązek wnoszenia opłat abonamentowych rtv. Od tego obowiązku nie zwalnia pracownika fakt wnoszenia opłat za używanie odbiorników rtv w miejscu zamieszkania (zakład pracy nie wchodzi w obręb gospodarstwa domowego).

Abonament RTV w firmie
Poza tym za odtwarzanie muzyki (nawet z TV lub radia) placisz oplaty do ZAIKSu.
PARANOJA.
Dlatego My nie posiadamy radia lecz wylacznie odtwarzacz DVD podlaczony do wzmacniacza i odtwarzamy wylacznie muzyke z plyt niewymagajacych oplat w ZAIKSie.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
TV w salonie?
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-29, 11:13:14 »
Tomku jeżeli kupujesz w Anglii telewizor za gotówkę to musisz dać do spisania prawo jazdy lub inny akceptowalny dokument. Uwierz mi, ze z ta angielska uczciwością to przesada.;) Oni tez umieją kombinować. Na dodatek zawsze może Cię podkablować "życzliwy" sąsiad a takich tam nie brakuje. ;) Jeżdżą też specjalne samochody "namierzacze", które mogą sprawdzić czy w danym mieszkaniu jest włączony odbiornik odbierający tą "bezpłatną" telewizję za która jest abonament. Acha, tylko w tym "bezpłatnym" pakiecie jest kilkanaście-kilkadziesiąt programów a nie dwa jak u nas. ;) Mój kumpel kupił TV tylko do PS3 do grania i już dostał kilka pisemek. Miał do nich dzwonić ale z jego zapałem nie wiem czy to załatwił. Kara jest można powiedzieć spora bo 1000 funciaków.
To tyle o tv w Anglii. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

dominaby

  • Gość
TV w salonie?
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-29, 14:20:56 »
więc podsumujmy :)

Na 100% nam do zapłacenia abonament (choć już płacę za cyfrowy Polsat ;) ). A reszta opłat?

Zaiks - też mam opłacić jak tak to gdzie ??

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
TV w salonie?
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-29, 14:52:15 »
Cytat: "dominaby"
więc podsumujmy :)

Na 100% nam do zapłacenia abonament (choć już płacę za cyfrowy Polsat ;) ).

Przeczytaj dokladnie tresc linku, ktory podalem tam jest dokladnie, w PL nie palcisz za ogladanie lecz za posiadanie i nawet gdybys na TV odtwarzala wylacznie filmy DVD czy grala w playstation tez musialabys placic.

Cytuj

A reszta opłat?

Zaiks - też mam opłacić jak tak to gdzie ??

Zaiks oblicza HARACZ chyba w zaleznosci od ilosci glosnikow i powierzchni.
ZAIKS
Poczytaj rowniez trosze nasza dyskusje o muzyce w salonie

Offline MindStorm

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: TV w salonie?
« Odpowiedź #10 dnia: 2019-06-09, 09:03:05 »
Taki stary post, a informacje nadal przydatne heh
Nie pozycjonujemy się!