Autor Wątek: Sucha twarz u faceta  (Przeczytany 3755 razy)

Offline endrion

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Sucha twarz u faceta
« dnia: 2016-12-11, 21:16:48 »
Cześć :)  Nie wiem ile procent na tym forum stanowią panowie ale mam nadzieję, że i oni mogą liczyć na pomoc ;)
Otóż mam 20 lat i od dłuuuuuuższego czasu zmagam się z suchą cerą. Przyznam, że wcześniej mniej mi to przeszkadzało, ale im jestem starszy tym co raz bardziej mnie to po prostu drażni.
Nie ma szans, żebym po umyciu twarzy nie nałożył jakiegoś kremu. Po prostu kiedy tylko osuszę twarz, staje się ona szorstka, sucha i swędzi jak diabli :/ Nigdy nie stosowałem "profesjonalnych" kosmetyków by zapobiec tego typu problemowi. Po każdym umyciu smaruję twarz tylko kremem Nivea i to mi "pomaga", po prostu wtedy mnie nie swędzi, do momentu kiedy nie umyje twarzy po raz kolejny. Wcześniej w aptece kupowałem krem Linoderm Omega tłusty, ale działał na tej samej zasadzie- łagodził swędzenie i szorstkość. Co prawda staram się nie myć za często twarzy (jakkolwiek to brzmi :D ) ale wiadomo, że higienę trzeba mimo to zachować i myję z reguły 3-5 razy dziennie. Nie stosuję żadnych kosmetyków do mycia twarzy. Nigdy nie miałem problemu z trądzikiem.
Mam nadzieję, że znajdzie się jakieś ukojenie dla mojej twarzy :)

Offline KasiaL87

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-12-22, 12:12:54 »
Polecam jakiś balsam do twarzy. Z reguły wmasowanie go w twarz pomaga.

Offline Beataoff

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Puuurfect lofffer :)
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-12-28, 22:39:20 »
Ja polecam kupić sobie tani krem apteczny Alantan Dermoline, Lekki krem z alantoniną i d-pantenolem 5 lub wersje różową ( na zimę) jest on półtłusty i można stosowac grubszą warstwę na noc. Na dzień ten pierwszy który podałam jest idealny, nie zostawia żadnej warstwy tylko cały się wchłania :)

Offline zuzanna.gas

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-12-29, 23:36:59 »
Sucha twarz u faceta się pojawia często ponieważ nie mamy na oknach https://biurorachunkowepiotrkow.pl/
 takich folii przeciwsłonecznych. Słońce wysusza skórę na twarzy to nie jest jakaś nowość. Warto się zaopatrzyć w takie materiały. Jednorazowo zakupujesz taką rzecz i masz święty spokój.
« Ostatnia zmiana: 2021-09-09, 13:15:45 wysłana przez zuzanna.gas »

Offline dziurawiec

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-09-17, 02:50:51 »
Jestem wlasnie facetem, zmagałem sie z tym problemem przez wiele lat. Skóra sucha na twarzy, łopatkach, barkach, nie mogłem usnąć tak prześcieradło nieraz drażniło na plecach. Dieta, wpierw dieta. Zrezygnowałem z cukru, białej mąki czyli chleba, makaronów itp, mleka, mniej alkoholu, probiotyki dla włściwej flory bakteryjnej jelit. Jadam bardzo proste naturalne pokarmy np. groch połówki łuskany, ryż biały brązowy, ziemniaki, soczewica wiecej tłuszczy naturalnych, mniej węglowodanów, pije herbatki ziołowe rumianek, mięta, pokrzywa. Skóra bardzo podziękuje za taką zmianę. Sorry ale nie używam juz żadnych kremów bo skóra jest w tak dobrej kondycji sama od siebie. Nie tłusta, nie sucha po prostu taka jak ma być. U mnie problemem było najwidoczniej nietolerowanie na początku wspomnianych produktów. Żaden lekarz Ci tego nie powie, dematolodzy  : hahaha : będa wymyślać z kosmosu niestworzone choroby skóry  : bredzisz : a do tego problemu trzeba podejść całościowo, bo skórne zmiany są zwykle reakcją na alergie w organiźmie

Offline MadleneX17

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-10-18, 12:24:09 »
Dieta jest mega ważna. Aż tak radykalnie do tego podszedłeś... Warto stopniowo wprowadzać pojedyncze składniki i patrzeć, jak skóra reaguje. Wtedy wiadomo, co powodowało problem. No i niekoniecznie kremy, ale też inne mydło, takie, które nie wysusza, np. jakieś mydło z węglem czy naturalne, na glicerynowej bazie mydlanej - mam na myśli taką bazę jak na : cenzura :
« Ostatnia zmiana: 2017-10-24, 15:39:38 wysłana przez Tomek »

Offline bolo1696

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #6 dnia: 2018-02-26, 13:16:23 »
Ja używam kremu go goleniu, który bardzo dobrze nawilża skórę. Są różne rodzaje kremów, ale myślę że każdy jest dobry.

Offline Emma62

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #7 dnia: 2018-03-02, 11:18:52 »
Ja tez polecam Alantan Dermoline - bardzo dobry i niedrogi krem. Poza tym oczywiście proponuję zakup kosmetyków typowych dla mężczyzn, zwłaszcza takich po goleniu. W drogeriach wybór jest ogromny :)
Nie pozycjonujemy się!

Offline evelinkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #8 dnia: 2018-04-24, 14:28:46 »
tak jak wspominałam ja mam u siebie w gabinecie sprzecik ktory sie nazywa Aqua Sure i nie dosc, ze dzieki temu mozna swietnie skore twarzy oczyscic to i z suchoscia skory nie ma pozniej problemu poszukaj sobie gabinetu w ktorym cos takiego jest dostepne na pewno nie bedziesz zalowac

Offline tiara

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-06-13, 10:31:26 »
Może chodzi właśnie o to, ze tak często myjesz tę twarz, bo naruszasz jej naturalną barierę lipidową. Zadbaj o spożywanie dużej ilości wody i kremy nawilżające, a nie natłuszczające.

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #10 dnia: 2018-07-02, 10:56:23 »
Mężczyźni równiez powinni dbać o skórę. Wiele mężczyzn wciąż mysli, że pielęgnacja meskiej skóry to fanaberia i używa jedynie mydła. Nie ma sie jednak czego wstydzić bo jest wiele kosmetyków, które są przeznaczone dla pielęgnacji męskiej skóry. Szczególnie po 30 rokou życia kiedy skóra zaczyna się starzeć i jednak widoczne są pierwsze oznaki wieku
dokładne oczyszczanie
regularne peelingi
stosowanie naturalnych kosmetyków ( dobrze jeśli mają w sobie duże ilości masła oraz olejów, które mają dobre działanie jeśli chodzi o naszą skórę)
http://thebodyshopclub.pl/blog/meska-twarz-trzydziestce-skutecznie-o-nia-dbac

Po goleniu również powinno stosować się odpowiedni balsam.
« Ostatnia zmiana: 2018-07-23, 13:12:51 wysłana przez eck »

Offline agnesia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #11 dnia: 2018-08-26, 21:32:47 »
Do regenracji twarzy i ciała polecam Cetaphil MD Dermoprotektor. Uratowało mi to skórę po uporczywym leczeniu antybiotykami, a mojemu mezowi bardzo pomaga przy azs.

Offline Mino

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Sucha twarz u faceta
« Odpowiedź #12 dnia: 2019-01-16, 10:47:56 »
Unikaj kremów z parabenami, najlepiej to w ogole przerzuc sie na jakies naturalne serum nawilżające. A do tego peeling i oczyszczanie twarzy.