Autor Wątek: pedicure - wrastające paznokcie  (Przeczytany 44929 razy)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-11-22, 10:14:28 »
Ja dopiero zaczynam z klamrami, jakie będą efekty napiszę po jakimś czasie :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-01-02, 23:43:39 »
Cytat: "P s y c i a"
ja cały czas pracuję na opatrunkach pod paznokieć nasączony odpowiednią maścią    :wink:


Jak to wygląda psycia :?: Ja albo stosuje tamponadę...czyli wsuwam między wał, a paznokieć miękka fliselinę nasączoną środkiem przeciwzapalnym, albo rureczki, które nasuwam na odpowiednio przygotowany brzeg paznokcia i utrwala masą do rekonstrukci paznokcia. W momencie kiedy mam do czynienia z wrastaniem paznokcia spowodowanym przez deformację płytki paznokciowej, zakładam klamrę. Stosuję jak narazie z duzym powodzeniem klamry  B/S Quick - są to klamry przyklejane bezpośrednio na płytke paznokcia...ich wilką zaleta jest to, że można je stosować nie tylko na cienkie i łamliwe paznokcie, ale również co bardzo wazne podczas stanu zapalnego wału okołopaznokciowego. Zazwyczaj dwukrotne założenie klamry daje juz bardzo dobre rezultaty i usuwa problem wrastania paznokcia....tylko w niektórych przypadkach zabieg kontynuuje sie dłużej aż do otrzymania zadowalających efektów.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-01-02, 23:50:52 »
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-01-03, 00:34:29 »
Cytat: "Albertyna"
Artykuł na temat klamer KLIK!  :wink:


a mamy jeszcze inne klamerki :)
i rureczki mamy i wspomnianą wyżej tamponadę(czy tam opatrunek ;) )

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-01-24, 10:41:20 »
3-4 luty Katowice
 Program Zdrowe Nogi prowadzi szkolenie z tego zakresu- plus rekonstrukcja.
 Jesli sa osoby zainteresowane warto z niego skorzystac. Beda rowniez ciekawe medyczne wyklady. Koszt 400zl.

Ja sie wybieram.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-01-24, 23:21:46 »
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-03-19, 10:43:33 »
Ja też mam problem z paznokciem wrastającym! Gdy szefowa kupiła frezarkę z Alessandro,miałyśmy szkolenie,laska pokazała jak podpiłowywać paznokcia,by była wolna przestrzeń i założyła mi klamrę. Potem w gabinecie robiłam tak jak mi kazała,podpiłowywałam tylko pazurek. Wiecie jaki był efekt??? Klamra zrosła się,a paznokieć zaczął się jeszcze bardziej wkręcać!!! Bolało!!!! Pojechałam do starej kosmetyczki,wyprowadziła mi go,obcinała tylko na prosto. Spróbowałam potem tych rureczek,ale odpały i znowu zaczął boleć,bo by założyć rurkę,musiał być trochę spiłowany. Dlatego teraz nie robię nić. Może całkowicie pomogłaby mi klamra metalowa,ale ile ona kosztuje??? Wystarczy jedno ząłożenie? Może ktoś już zakłąda z Was klamry metalowe?
Gdy bardzo bolał paznokieć,pomagał mi płyn z Gehwol'a.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-03-19, 10:52:24 »
ja na szczęście nie miałam takiego przypadku żeby moje działamie nie pomogły  :wink:  jak już pisałam wkładam opatrunki z fizeliny

nasączone maścią znieczulającą lub przeciwzapalną pod oczyszczony i wypiłowany brzeg paznokcia  :wink: ważne jest to aby dokładnie go podłożyć aby nie wypadł za szybko  :wink: najczęściej jednak klienki i klienci przychodzą z nimi na następny pedicure gdzie jest wymieniany  :wink: z czasem z 4 podłożonych opatrunków okazuję się że już nie jest potrzebny żaden :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-05-05, 16:27:53 »
Znowu mnie paznokieć boli i zastanawiam się ile kosztuje i czy ktoś z Was zakładał klamre ,ale metalową. Chyba bardziej skuteczna

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-10-21, 14:58:07 »
Klamra metalowa jest bardziej skuteczna , choć częściej stosowana jest zwykła klamra, jest to spowodowane tym iż jest do tego potrzebne specjalne szkolenie które z materiałem kosztuje niepamiętam dokładnie ale coś ok 2- 2,5 tys zł. i trzeba by ją wykonywać po szkoleniu zdać egzamin.

Jeśli chodzi o ciebie BasiuG to myślę że jeśli w swojej okolicy nie znajdziesz nikogo kto zakłada klamrę drucianą to spróbuj jeszcze raz zwykłą może ktoś nie założył Ci jej odpowiednio i dlatego nie było efektu, albo wymagasz założenia kilku klamer wraz z wzrostem paznokcia, i spróbuj tamponadę o której mówiły dziewczyny.

Moim klientkom pomaga też płyn zmiękczający z gehwola o którym była mowa wcześniej.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-20, 17:02:59 »
Mam klamrę!!!!
Po targach pojechałam założyć klamrę,trochę bolało,ale tylko w momencie zaczepu. Teraz jest ok. Mam nadzieję,że mi pomoże :)
      
      Dodane po 2037 godz. 32 min.:
                     KLAMRA ZESZŁA!!!!
Po ponad 2 miesiącach. W między czasie robiłam tamponadę. I efekt jest super!!! Przez cały czas nic nie bolało,i tak jest nadal. Kształt ma normalny.
Jestem bardzo zadowolona i szkoda,że wcześniej się nie zdecydowałam.
POLECAM!!!!  :D [/b]

Offline Martunia05

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-10-14, 15:23:48 »
ja miałam zrywany paznokieć w maju tego roku ze względu na to ze sie wrósł troche za póżno sie dowiedziałam że nie powinno sie zrywać. Znieczulenie bolało dwa razy gorzej niz u dentysty,samego zrywania nie czułam. Ale potem gdy znieczulenie przestało działać to był ból okropny. Dwa tygodnie praktycznie nie chodziłam. Jeszcze do końca nie odrósł i martwie sie żeby nie wrastał sie na nowo. Oprócz zrywania paznokcia chirurg usunoł wał paznokciowy. Nic przyjemnego :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
      
      Dodane po 1 min.:
                     Chętnie na wszelki wypadek dowiem sie ile kosztuje założenie klamry
M....

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-10-14, 20:32:01 »
Klamra metalowa kosztuje 120 zł. Obserwuj tego paznokcia, bo zerwanie nie daje gwarancji, że nie będzie wrastał  :(

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-11-18, 00:10:39 »
Ja nie wiem co jest z tymi lekarzami-najłatwiej się pozbyć pacjenta zrywając mu paznokcia ... :-@  A przecież nie wszyscy maja kontakt z kosmetyczkami które wiedzą że takie zabiegi są zabronione,ja nie wiem-co za świat :roll:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-11-22, 07:56:29 »
Może jak pacjent przychodzi do lekarza, to lekarz wiadomo, działa, bo ma z tego punkty. A tak? Ma posłać do konkurencji????