Autor Wątek: Ciąża a kolczyk w pępku.  (Przeczytany 51007 razy)

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #30 dnia: 2009-12-28, 20:05:49 »
to w takim przypadku muszę na nowo przebić igłą? Bo zarosła mi tylko jedna strona. Czy spróbować kolczykiem przebić?

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #31 dnia: 2009-12-28, 20:51:27 »
to w takim przypadku muszę na nowo przebić igłą? Bo zarosła mi tylko jedna strona. Czy spróbować kolczykiem przebić?
Teraz jak jesteś w ciązy to nie przebijaj.
Poco Ci do tego babrząca sie rana?
Zostaw jak jest a potem się zobaczy.
Czasem daje się to jakoś zrobić.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #32 dnia: 2009-12-29, 13:35:27 »
Basiu naprawde chcesz miec ten kolczyk? nie lepiej sobie odpuscic?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #33 dnia: 2010-01-04, 19:58:18 »
ja już nie jestem w ciąży, Nadia ma roczek :D

A tak się tylko zastanawiałam nad założeniem znowu kolczyka ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #34 dnia: 2010-01-04, 20:42:21 »
Wiem wiem ze Nadia jest, ale myslalam ze moze juz Ci sie nie podobaja kolczyki
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-05-30, 22:47:12 »
BasiaG, mozna przebić obok miejsca gdzie był kolczyk. Przebijania w tym samym miejscu nie polecam- miałam tak robione kuuuupe lat temu (tak ponad 10 :-p) i bolało jak ..... :80:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Spasja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-07-31, 12:21:01 »
Popieram zdrowy rozsądek

Wszystko zależy od tego czy:

•   KOLCZYK BYŁ ZAŁOŻONY DAWNO TEMU – radzę obserwować, co się dzieje, nie robić pochopnych ruchów. Miejsce prawdopodobnie jest już zabliźnione, kolczyk porusza się swobodnie, nie przeszkadza, nie ma też prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia lub zakażenia. Zdejmiesz teraz, może za parę dni lub tygodni będziesz chciała założyć jeszcze raz, a to prawdopodobnie już się nie uda bez ponownego przekłuwania (tego nie preferuję w tym błogosławionym ale zarazem specyficznym stanie ze względu na samą matkę i kruchość jej ciała ale przede wszystkim na dziecko). Ciało ludzkie, a przede wszystkim tkanka łączna jest inteligentna i ma to do siebie, że jak najszybciej pragnie się (odbudować), zabliźnić. Być może będziesz i tak musiała wyciągnąć kolczyk, ponieważ ciało w okolicach jamy brzusznej będzie wypierało samoczynnie kolczyk zmieniając się pod wpływem ciąży. Obserwowałem takie przypadki.   

•   ZAŁOŻYŁAŚ KOLCZYK KILKA DNI TEMU, A JESTEŚ JUŻ CIĄŻY – w tym wypadku radzę jednak zdjąć kolczyk. Pewnie jeszcze nie ma powikłań, a prawdopodobnie się zaczną. Niestety organizm kobiety w ciąży znacznie gorzej toleruję tego typu występki, jest ogólnie osłabiony, pod względem umysłowym oraz fizycznym. Niestety hormony pracują. Skóra ogólnie jest osłabiona, występują przebarwienia, włókna kolagenowe i elastyna są osłabione i stają się kruche, intensywniej pracują gruczoły łojowe i potowe, przez co na skórze mogą pojawić się wypryski i łatwiej o zapalenie. Oczywiście ciąża to nie choroba, ale osobiście radzę delektować się tym stanem niż dodatkowo narażać się na stres i stresować dziecko.

•   MASZ ZAMIAR DOPIERO ZAŁOŻYĆ KOLCZYK, A JESTEŚ W CIĄŻY– odradzam z powodu wyżej wymienionych przeciwwskazań.

Propagujcie zdrowy rozsądek

 „Jeśli robisz coś z Pasją, zawsze zrobisz to dobrze”
 

Pozdrawiam
TerapeutaSpasja


Offline Czaderska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #37 dnia: 2011-10-19, 15:00:01 »
Ja bym sobie odpuściła kolczyk w pępku, widziałam kiedyś jak się mojej znajomej nie chciało zagoić i mam uraz do kolczyków akurat w tym miejscu.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #38 dnia: 2011-10-19, 15:16:20 »
A tysiące dziewczyn w tym miejscu noszą i jakoś z tym muszą żyć... ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-11-20, 12:05:50 »
Myślę, że gdybym miała kolczyk i zaszła w ciążę pozbyłabym się go jak najszybciej. Mamusiowy brzuch, ma kojarzyć się z delikatnością i naturą. Kolczyk jest jednak wulgarny.. ale to moja opinia :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #40 dnia: 2011-11-20, 12:46:59 »
Przecież nikt nie każe ci z bębnem na wierzchu latać i pokazywać kolczyk. No chyba, że lubisz... ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #41 dnia: 2011-12-02, 11:31:42 »
Nie no nie lubię ;) ale ciąża i taki kolczyk? Hmm.. jakoś mi nie pasuje.

Offline edith12

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #42 dnia: 2012-12-13, 10:48:48 »
Moja koleżanka była w ciąży i lekarz kazał jej wyciągnąć kolczyk w zasadzie już na początku. Dosłownie w 3 miesiącu. Ona się temu lekko opierała, ale powiedział, że jeżeli tego nie zrobi, to on się nie podejmuje prowadzenia jej w czasie ciąży, gdyż to jest niebezpieczne i on nie będzie ponosił odpowiedzialności.

Dlatego ja jednak radzę wyjąć ten kolczyk w porę.
Proszę nie używać naszego forum do pozycjonowania się!!!

Offline Nora temple

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #43 dnia: 2013-02-07, 11:08:10 »
tez sądzę że powinnaś go wyjąć ... musisz zdecydować co jest dla ciebie ważniejsze kolczyk czy ciąża... zawsze możesz iśc do kosmetyczki i przebić go ponownie, jeśli bd miała tak świetną figurę i czas po ciązy aby z nim paradować :P .  Ja usunęłabym wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa. w końcu chodzi o DZIECKO, ale to twoja decyzja jeśli nie obawiasz się, że gdzieś się zahaczysz lub cokolwiek to go for it ... to twoje ciało.

Offline Lilijka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciąża a kolczyk w pępku.
« Odpowiedź #44 dnia: 2013-02-07, 22:52:25 »
Ja chyba zaopatrzyłabym się w kolczyk z bioplastu dla ciężarnych-może i nie są najatrakcyjniejsze,ale przecież się takiej piłeczki na wierzchu nie nosi. Szkoda by mi było dziurki, no i nie chciałabym tego bólu przekłuwania na bliznie...