Autor Wątek: certyfikat czy dyplom?  (Przeczytany 17429 razy)

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« dnia: 2005-11-28, 22:23:34 »
WITAM WSZYSTKICH BARDZO GORĄCO-mam pytanko właśnie kończe szkolenie pazurków i miałam dostać wszystkie potrzebne dokumenty i okazało się ,że dostane- Zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz Dyplom  i to wszystko....a wydaje mi się że powinnam dostać CERTYFIKAT...czy mam rację? czy nie ma to znaczenia?mam wszystkie metody przedłużania paznokci -ratujcie -proszę opomoc....

emiliaj

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-29, 16:05:02 »
to zalezy gdzie robisz kurs, nie kazda firma ma pozwolenie na wydawanie certyfikatow

gdzie sie szkolisz??

pozdrawiam

emilia

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-29, 20:24:37 »
w EUROPEJSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA W GDAŃSKU-przed przystąpieniem do kursu pytałam się czy wszystkie potrzebne dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu otrzymam-powiedzieli ,że tak.Zresztą myślałam,że skoro szkolą się tam także z URZĘDU PRACY to chyba musi być wszystko oki .Co mi daje zaświadczenie?co mi daje dyplom? a co mi daje certyfikat?do czego jest to mi potrzebne? oprócz tego że jestem po kursie ,że nie jestem samoukiem...dzięki za zainteresowanie

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-17, 10:18:23 »
Te zaswiadczenia, ktore otrzymasz  rowniez upowazniają Cie do wykonywania zawodu.
CERTYFIKAT jest dokumentem ktory poswiadcza twoje szkolenie na danej marce a co za tym idzie jaka techniką pracujesz  oraz   renoma  firmy.
Dodatkowo CERTYFIKAT jest dokumentem, ktory jest do wykorzystania  w pracy za granicą Polski.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-17, 14:15:58 »
Tak naprawdę najważniejsze jest Zaświdczenie o ukończeniu kursu MEN, cała reszta laikowi nic nie powie, oczywiście fajnie mieć certyfikat np IBD NSI czy innej renomowanej firmy bo to świadczy o tym że jesteśmy wyszkolene (dobrze) do pracy na danych produktach, ale te certyfikaty świadczą dużo w oczach profesjonalistów, jeśli np będzie cię zatrudniać osoba która ma małe pojęcie o branży panokciowej to najważniejsze jest to zaświadczenie!
Akurat w tej firmie w której kończysz kurs wydają "dyplomy" choć formalnie tak samo mogliby wydawać certyfikaty, prawo tego nie zabrania, oczywiście na tych certyfikatach mogą się znależć jedynie dane, loga tej firmy, ale będzie to podobny certyfikat do IBD, EzFlow itp więc myślę że nie masz sie czym martwić
podstawy do wykonywania tego zawodu masz, a reszta to już zależy od ciebie i od umiejętności których nabierzesz w praktyce

ja osobiście życzę powodzenia

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-17, 23:21:08 »
Marta80 dlaczego uważasz,że najważniejsze jest zaświadczenie MEN?
 Przecież nie jest wydawane przez guru stylizacji światowej renomie......

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-18, 07:58:17 »
.... najwazniejsze to jest dobrze sie tego nauczyc.....jesli juz tak piszemy o tym.
Bo nawet zloty papierek nie zastapi naszych zdobytych umiejetnosci. A kazdy ktory chce zatrudnic ...owszem musi posiadac odpowiednie dokumenty od danej osoby....ale przede wszystkim sprawdzi co potrafimy.
I jesli jestes dobra dostajesz prace . A jesli jestes bardzo dobra negocjujesz warunki :wink:  i tak trzymać.... :)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-18, 10:04:01 »
I z tym się zgadzam, czasem nawet dziewczyny z najlepszymi papierami niestety nie potrafią robić pazurków
Więc przede wszystkim rzetelna wiedza i dużo dobrej praktyki!!

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-18, 10:05:52 »
Mówiłam o tym że dla laika który może być czyimś przyszłam pracodawcą takie zaświadczenie będzie miało największe znaczenie, bo jest to de facto papier "państwowy", o to mi chodziło

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-18, 20:35:53 »
Cytat: "marta80"
Mówiłam o tym że dla laika który może być czyimś przyszłam pracodawcą takie zaświadczenie będzie miało największe znaczenie, bo jest to de facto papier "państwowy", o to mi chodziło


Który na dobrą sprawę również o niczym tak naprawdę nie świadczy. Mam taki papier.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-18, 21:14:25 »
czyli  wszyscy sie zgodzimy...papier- papierem a  umiejetnosci to nasza prawdziwa wizytowka. :)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-19, 12:10:11 »
wiadomo są na uczelniach profesorowie od których studenci wiedzą więcej więc tytuły to nie wszystko, najważniejsze żeby cały czas się dokształcać, doszkalać, dużo praktykować i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności a nie mieć papierek w kieszenie i ogłaszać wszystkim że jest się najlepszym :)
moim zdaniem nawet instruktorzy powinni się wciąż doszkalać i oczywiście większość to robi (i dobrze!)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-20, 07:56:57 »
A moim zdaniem za mało jest organizowanych pokazow mistrzow miedzynarodowych.
I jesli chcesz cos nowego zobaczyc to raczej musisz wyjechac  za granice ....chocby na targi lub na prywatne szkolenie.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-20, 09:09:44 »
Z tym się zgodzę, choć zdarza się że np Euro Fashion ściąga specjalistów z zagranicy i można coś ciakewego zobaczyć ale fajnie by było żeby odbywało się to na większą skale

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-20, 21:47:00 »
Cytat: "elena"
A moim zdaniem za mało jest organizowanych pokazow mistrzow miedzynarodowych.
I jesli chcesz cos nowego zobaczyc to raczej musisz wyjechac  za granice ....chocby na targi lub na prywatne szkolenie.


Problem w tym, że zwyczajnie mało kogo na to stać.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-07-21, 22:43:08 »
znam wiele osób które chwala sie ze maja full certyfikatów,a w rzeczywistosci ich umiejetnosci nie mozna przyrownac do wagi papierka   : dno :
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-12-12, 01:02:13 »
to jak to w koncu jest? za granica jest bardziej uznawane zaswiadczenie z MEN czy certyfikat na bazie jednej firmy?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-12-12, 13:37:04 »
Z tego co wiem to zaświadczenie z MEN za granica nic nie znaczy.
Wazny jest MIEDZYNARODOWY CERTYFIKAT DANEJ MARKI.

My nie wydajemy zaswiadczeń MEN (z reszta wiele dobrych firm tego tez nie robi- chociażby Euro-Fashion), tylki certyfikaty SPN. Nasze kursantki pracuje w Niemczech (Hamburg), w Anglii (Londyn), znaczy, ze te certyfikaty im wystarczaja.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
certyfikat czy dyplom?
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-12-13, 08:21:17 »
Uscislijmy......Zaswiadczenie MEN jest dokumentem, ktory poswiadcza ukonczenie odpowiedniego kursu  w placowce szkoleniowej posiadajacej akredytacje Kuratorium Oswiaty.
Dla Stylistki w praktyce oznacza to, ze moze uczestniczyc w takich zajeciach pozyskujac refinansowanie.

Natomiast nie ma to zadnego wiekszego znaczenia w wykonywaniu zawodu.

Jezeli wybieramy sie do pracy za granicą nalezy taki dokument przetlumaczyc u tlumacza przysiegłego, aby był tam
respektowany.

Certyfikaty juz wyreczaja z tego dodatkowego kłopotu oraz automatycznie zaswiadczaja o zdobyciu umiejetnosci pracy na danej marce.

W obu przypadkach dokumenty sa ważne ....ale tak jak juz wyzej wspomnialam .... zdobyte umiejetnosci sa najwazniejsze.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039