Autor Wątek: obgryzanie skórek  (Przeczytany 16236 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
obgryzanie skórek
« dnia: 2005-07-02, 19:10:11 »
moim nalogiem jest to ze zawsze obgryzam skorki wokol paznokci!paznokcie sa ladne bo ich nie obgryzam ale te skorki ...co radzicie??

Implicite

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-03, 12:23:02 »
kup sobie w aptece specjalny płyn (np. Paluszek) i regularnie smaruj nim paznokcie lub tylko skórki wokół paznokci. po kilku próbach obgryzania odechcę ci się już tego robić. takie płyny mają strasznie gorzki smak.

w aptece pytaj o preparaty przeciw obgryzaniu paznokci

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-30, 20:27:42 »
talencja moze je poprostu usun preparatem badz cazkami i nie bedzie co obgryzac :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-30, 20:49:02 »
po każdej kąpieli odsuwaj skórki,a takze codziennie je nawilżaj i natłuszczaj oliwką,wtedy nie będą się zadzierać a ciebie nie będzie kusić aby je podgryzać.

Gość

  • Gość
problem ze skórkami
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-10, 14:35:04 »
Witam wszystkich serdecznie!!! To moj pierwszy post na forum, więc nie zmyjcie mi odrazu głowy :) Mam spory problem ze skórkami. Dawno temu je wycinalam, ale zaprzestalam tej metody z róznych wzgledów. W tej chwili juz ponad trzy lata próbuje je odciagac delikatnie patyczkiem. Od czasu do czasu pojawiają się male ranki przy bocznej stronie nasady paznokcia, które powodują dyskomfort. Raz że bardzo brzydko to wyglada... taki strupek przy paznokciu, dwa że powodują ból. Nie wiem czy fachowo to nazwałam, ale mam nadzieje ze któras z Was nie zrozumie :oops: . Pytanie jest takie... czy ja coś źle robie? Mogłaby któraś z Was powiedzieć mi jak robić manicure biologiczny, by nie dzialy się takie cuda? Może jakieś odżywki do skórek? Bardzo proszę o pomoc  :roll:

Pozdrawiam serdecznie

nucia

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-10, 17:15:58 »
spróbuj użyć preparatu zmiękczającego skórki, ułatwi to ich usunięcie patyczkiem. Rany się moga pojawiać ponieważ zbyt mocno odsuwasz skórki patyczkiem.

Gość

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-10, 18:28:10 »
Po pierwsze dobry płyn do skórek. Po drugie, zamiast patyczka proponuję kopytko.Kopytkiem dokładniej odsuniesz skórki, a to co powinno zostac usuniete zbierzesz drugą stroną kopytka. tylko radziłabym to robić delikatnie. Zbyt ostre odsuwanie powoduje pękanie skórek( czyli to o czym mówisz)

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-10, 20:10:58 »
Skoro odżywki cud nie działają to może lepiej się "odżywić od środka"?
Może jakieś witaminki albo skrzyp polny. Jest dużo preparatów, które działaja na włosy, skórę i paznokcie.Może to by Ci w jakims stopniu pomogło

Pozdrawiam :D

Gość

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-10, 21:11:21 »
Jeśli dobrze rozumiem, to masz pęknięcia pionowe względem palca? Jakby na przedłużeniu bocznego wału paznokcia?
Wobec tego przyczyną może też być zbyt rzadkie odsuwanie skórek w stosunku do prędkości ich odrastania. Takie pobudzone do wzrostu po regularnym wycinaniu rosną czasami jak oszalałe i są grube. A że nieodsuwana skórka silnie przylega do płytki paznokciowej, to ze wzrostem paznokcia zaczyna się naciągać i w końcu pęka - przerywa się, jak ciągnięta z dwóch sron kartka. Kiedy zadarcie jest niewielkie, wtedy nic nie boli, bo ten fragment naskórka jest nieunerwiony i nieukwiony. Natomiast jeśli się w porę nie zainterweniuje, nie odsunie skórek (czyli nie "odklei" ich od płytki), to rozciąga się i pęka dalej, jak oczko w rajstopie.
Albo więc Twoje skórki są takimi "spritnerami", a Ty zbyt rzadko je odsuwasz, albo też masz kiepski płyn do zmiękczania, który sobie nie radzi :)

Jeśli mogę coś polecić - sprawdziłyśmy z dziewczynami w szkole rewelacyjny płyn do usuwania skórek. Zmiękcza je i wytrawia, więc potem jest mniej do odsuwania (no i nie potrzebujesz żadnego peelingu, bo on właśnie działa podobnie jak peeling, tyle że chemiczny lub enzymatyczny).

Jest z firmy Kosmetika Afrodita i to na razie jedyny produkt tej marki, do którego jestem w pełni przekonana. Jest też wyjątkowo ekonomiczny - flacha ma 50ml i kosztuje (w hurtowni kosmetycznej) 17 złotych. Starcza na bardzo długo i nie podrażnia.

A jeśli mogę coś poradzić, coś co sprawdziłam na sobie - jeśli masz właśnie problem z szybko odrastającymi skórkami to postaraj się po każdym myciu rąk i kąpieli delikatnie odsuwać skórki rogiem ręcznika. Nie dopuścisz wtedy do ich nadmiernego zarastania.
Oczywiście taki zabieg nie zwalnia Cię z regularnego robienia manicure za pomocą płynu i patyczka/kopytka, ale będziesz je miała pod kontrolą.

Gość

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-25, 21:44:13 »
Giggles ma racje płyn do skórek z firmy Kozmetika Afrodita jest naprawde rewelacyjny.Popieram ją równiez z tym odsówaniem skórem po kapili mozesz tez to robic po myciu naczyń.
Natomiast jesli masz problem ze słaba, rozdwajającą się płytką to polecam Ci peeling z LCn-u do uszczelnienia płytki,zamyka i uszczelnia on pory paznokcia przez co paznokiec jest mocniejszy,a przy okazji odzywiony,bo równiez taka zaletę ten preparat posiada.
 :)  :)  :)  :)

pocahontasb

  • Gość
Skórki/ lepiej cążki czy preparat?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-06-26, 08:49:38 »
Zastanawiam się czy częste wycinanie skórek cążkami nie prowadzi że stają się one jeszcze bardziej przerośniete, mocniejsze i twardsze. Od roku właśnie tak wycinam i strasznie szybko odrastają, nie moge nad nimi zapanować. Chcę kupić sobie płyn do zmiekczania ale czy płyny nie są za słabe? I jak się je stosuje, na suche skórki czy wcześniej wymoczone? A jak to wygląda w gabinetach? Trochę dużo tych pytań ale jestem ciekawa :)). Pozdrawiam

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-06-26, 11:57:27 »
Tak, masz racje- wycinane skórki odrastaja coraz mocniejsze. To tak samo jak z goleniem- co robia modzi mężczyxni by mieć wiekszy zarost? gola go reguralnie  :wink:

Co do płynów- removerów, to jezeli masz twardze i wielkie skóry to nie oczekuj cudu juz po pierwszym razie- manicure bez wycinania skórek nie daje tak spektakularnych efektów jak gdy je wytniemy, jednak na dłuższa metę skórki stają sie mieksze, mniejsze i nie ma z nimi probemow, zatem warto!  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-06-26, 18:24:06 »
Sally Hansen
Devil may cry...

pocahontasb

  • Gość
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-06-26, 18:30:53 »
Kupiłam sobie właśnie inglota. Oczywiście od razu przetestowałam i taki sobie. zobaczymy później..

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
pielęgnacja skórek
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-06-26, 21:33:27 »
Preparat do skorek Inglota jest podobno bardzo dobry, moja kuzynka wlasnei go uzywa i jest bardzo zadowolona.
دوبدوا